Etlik Su Kaçak Tespiti

Etlik Su Kaçak Tespiti

Ankara nüfus  en yoğun olduğu ilçe Keçiörendir. Müşterilerimizin yoğunluğu bu bölgede fazla. Bu ilçede bize gelen çağrıların başında da Etlik Su Kaçak Tespiti hizmeti almak isteyen kişiler gelmektedir.

Gider borularımızda su sızıntısının ne zaman başımıza geleceğini bilemeyiz. Gider boruları evimizin damarlarını oluşturmaktadır. Borularımızda su sızıntısı kolayca halledilebilir bir sorundur. Demir ve plastik borularda su sızıntısı tespiti yapan birçok firma mevcuttur. Sızıntı olduğunu düşünüyorsanız bu firmalara başvurunuz.

Demir borular çoğunlukla eski yapılarda kullanılmaktadır. Yeni yapılarda demir boruların kullanılması uygun değildir. Çünkü demir borular çok masraflıdır, tamiratı çok zordur, sağlıklı değildir. Ayrıca plastik borulara göre çokça dayanıksızdır. Eskiden plastik borular üretilmeden önce kullanılan demir borularda ömrünü tamamlamış olduğunu çürümeye başladığında, paslanmalar meydana geldiğinde ve bu çürümelerden kaynaklı sızıntılar meydana geldiğinde anlaşılır. Demir borularda sızıntı akustik dinleme cihazı ile anlaşılır. Gelişen teknoloji ile akustik dinleme cihazları günümüzde sızıntıları noktasal olarak tespit etmektedir.

Etlik Su Kaçak Tespiti (Fiyatları)

Termal ve akustik dinleme cihazları nasıl kullanılır? Demir borularda öbür adıyla galvanizli borularda akustik dinleme cihazları kullanılmadan önce basınç testi yapılmaktadır. Bu basınç testleri barometreler sayesinde yapılır. Barometre galvanizli borulara bir miktar basınç uygular ve sonucunda bu basınç değerleri incelenir. Eğer basınç değerleri düşer ise akustik dinleme cihazları ile sızıntının kalbine inerek noktasal tespit gerçekleştirilir. Etlik Su Kaçak Tespiti Fiyatları da bu süreçler

Demir(galvanizli) su borusunda su kaçağı tamiri nasıl yapılır? Demir su borularının tamiri plastik boruların tamirine göre oldukça zordur. Akustik dinleme cihazı ve barometre yardımı ile su sızıntısının olduğu bölge bulunduktan sonra su kaçağı tamiri yapılırken çoğu usta sızdırmaz bant kullanır ancak bu yöntem pek sağlıklı değildir. Basınç arttığında bu sızdırmaz bantlar kolayca yerinden çıkabilmektedir. Bu yöntem yerine sızıntının olduğu galvanizli borunu yerine plastik boru takılır ise daha da sağlam olabilmektedir.

Plastik su borularında Etlik Su Kaçak Tespiti aynı galvanizli borularda olduğu gibi akustik dinleme cihazları ile yapılmaktadır yeni yapılan binalarda oluşan su kaçakları daha büyük sıkıntı oluşturmaktadır. Eski binalara göre su emilimi yüksek olan yeni binalarda yaşıyor iseniz su sızıntısından şüphe ettiğiniz an bir su sızıntı tespiti yapan firmaya başvurunuz. Bu firmalar hanenize gelip sızıntıyı ve sorunu olduğu boruyu anında tamir edecektir.

Etlik Su Kaçak Tespiti

Etlik Su Kaçak Tespiti

Etlik Su Kaçak Tespiti (Aşağı Eğlence ve İncirli)

Merhabalar, bu yazıyı okuyorsanız başınızda büyük bir sıkıntı ve sorun var demektir öncelikle geçmiş olsun dileriz ve sorununuzun bir an önce çözülmesini temenni ederiz. Bu sorun hala sıkça görülmekte olan ve çözümü öbür sorunlara göre biraz daha zor olan bir sorundur. Bu sorun evinizin veya iş yerinizin yanında komşuluk ilişkilerinizi de biraz zora sokabilmektedir. Tuvaletten alt kata su akıtma sorunu su akan katın sorunudur yani üst kattaki dairenin bu sorunu çözmesi gerekmektedir.

Tuvaletten alt daireye su sızması neden kaynaklanır? Bu sorun üst kattaki tuvaletteki tesisat borusunun su sızdırması veya tuvaletin yerine tam oturtulmaması yüzünden olabilir. Bu sorun kimi zaman borunun aşınması veya çatlaması ile kimi zaman da usta hatalarından kaynaklı meydana gelmektedir. Alt kata su sızması öncelikle zemin betonunu sonrasında alt dairenin tavanındaki alçı karton plaklarını şişirip dökülmeler ve sararmalar meydana gelmektedir. Bu sızmalar oluşan küflerle birlikte kötü kokular da yayabilmektedir. Tabi bu sorun sadece tuvaletten kaynaklı olacak diye bir şey yoktur. Banyolarda derz aralarının aşınması sonucu oluşan boşluklar da bu soruna davetiye çıkarabilmektedir.

Keçiören Su Kaçak Tespiti – Cihazlı Su Tesisatçısı

Böyle bir sorun ile karşılaşırsanız ne yapmalısınız? Tuvaletten alt kata su akması ciddi bir sorun olmakla birlikte acilen çözülmesi gereken bir sorundur. Acilen çözülmediği takdirde hem dairenize hem alt daireye hem de komşuluk ilişkilerinize ciddi sorunlar verebilmektedir. Öncelikle sorunla karşılaştığımızda panik olmadan sakin olup bir tesisat firmasına başvurulması gerekmektedir. Tesisat firmasına başvurduktan hemen sonra sızıntının olduğunu düşündüğünüz borunun bağlandığı vanayı kapatmanız gerekmektedir. Böylelikle su akışını durdurmuş olacaksınız.

Su akışını durdurduktan sonra alt komşunuzu uyarıp tesisat firmasının geleceğini haber etmeniz gerekmektedir ki eğer alt daireye bir işlem yapılması gerekiyorsa haberi olsun diye. Sonrasında tesisat firması hızlıca evinize veya iş yerinize gelecektir ve sorunun nedenini araştırmaya başlayacaktır ve sızıntının kaynağına hızlıca inecektir. Sızıntının kaynağı bulunduktan sonra ilgili boruda veya yerde sorun çözülüp alt dairede de oluşan maddi sorunlar ilgili ustalar aranıp çözülmelidir böylece hem siz mutlu olun hem de komşunuz mutlu olsun.

Benzer Yazılarımız

Bahçe Su Kaçağı Tespiti
Bahçe Su Kaçağı Tespiti (Ankara) Su olan her yerde su sızıntıları meydana gelebilir. Örneğin Ankarada,...
Petek temizleme nasıl yapılır? Temizleme yöntemleri
Kirlilikten kaynaklanan tıkanıklık, kombinin altında bulunan filtre ve kombinin devir daim pompasındaki ar...
Kanal görüntüleme aracı ve görüntüleme işlemleri
Kanal görüntüleme aracı, kanal içi görüntüleme için özel olarak dizayn edilmiş son teknoloji kullanı...
Tuvaletten Alt Kata Su Akıyor – Nedenleri
Önceden tuvaletten alt kata su akıyor gibi bir sorun yasadığımızda bu bizim için en kotu deneyimlerden bi...
Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri Nelerdir?
Mutfak lavaboları tıkandığında birçok kişinin ilk aklına gelen bazı yöntemlerden burada bahsedeceğiz....
Peteklerin temizlenmesi – Petekler nasıl temizlenir?
Kombi cihazlarının bakım ve onarım çalışmalarından bir tanesi de peteklerin temizlenmesi işlemleridir. ...