Ankara Koku Tespiti

Ankara Koku Tespiti Firmaları

Ankara Koku Tespiti Firmaları içinde Koku Tespiti yapan çok fazla şirket yoktur. Çok kısa süre içerisinde kötü kokuların kaynağı tespit ediyoruz. Kalıcı çözümler için öneriler ve işlemler uyguluyoruz. Yaşam alanınızda sebebini bulamadığınız pis bir koku varsa, her yerin detaylı temizliğini yaptığınız halde koku gitmiyorsa profesyonel bir ekipten destek almalısınız. Sorun sadece kötü koku değil, mikropların yayılarak hastalık saçması riskidir. Bu nedenle bu huzursuzluk yaratan sorunun kaynağı bulunmalı ve çözüm sağlanmalıdır. Ankara Koku Tespiti için yazımızı inceleyin ve bizimle irtibata geçin.

Ankara koku tespiti

Ankara Koku Tespiti

Kokunun nereden geldiğinin bilinmesi, Ankara Koku Tespiti kötü kokunun giderilmesi için önemlidir. Nahoş kokunun kaynağı tuvaletler, klozet, lavabo, giderler, apartman boşluğu olabilir. Kötü kokular (lağım kokusu); kanalizasyon tıkanıklığı, klozetlerin es borularının yanlış takılması, gider süzgeçlerinin içinde olması gerekenden az su bulunması, tesisat borularının yanlış bağlanması, tesisat sisteminde oluşan tıkanıklıklar ve tuvalet taşının kenarlarında boşluk kalması gibi nedenler ile ortaya çıkar.

Kokunun Sebepleri Önlenmesi

Ankara Koku Tespiti hizmetleri için özellikle yaz aylarında sıcaklara bağlı olarak koku çok daha rahatsızlık verici boyutlara ulaşır. Bazı durumlarda yaşam alanının tamamı kötü kokudan etkilenirken bazı durumlarda koku sadece tuvalet içinde sınırlı kalır. Gelişen teknoloji sayesinde kamera sistemleri ile borulara bakılabilir. Böylece, pis su bir şey görünmesine engel olsa bile kırık, tıkanma ya da çökme olup olmadığı anlaşılır. Atık su tesisatlarında koku problemine daha fazla rastlanıyor. Koku oluştuktan sonra önlemler alınabilse de tesisatı döşerken koku oluşturmayacak şekilde döşemek sorunun oluşmaması için önemlidir. Kokuyu engelleyecek en önemli etkenler çatıya kadar uzatılması gereken havalık pimaşı ve tuvalet, lavabo, duş ve süzgeç giderlerinde es olmasıdır. Es konulduğu halde koku oluyorsa havalandırmada koku yapan bir pislik olduğu, binadaki bir dairenin tuvaletinin sızdırdığı ya da havalandırmada rutubet ve pis su olduğu düşünülür. Tuvaletlerdeki kokunun sebebi klozetlerde de farklı olabilir. Klozet duvardaki veya yerdeki tesisata bağlanırken ara parçaları birbirine sıkı geçmediğinde  hava alan kısımdan koku gelir.  Çamaşır makinesi hortumları adaptör contaya geçerken sıkı geçmediğinde bağlantıdan hava alabilir ve kötü koku oluşturur.

Ankara Koku Tespiti Fiyatları

Ankara Koku Tespiti hizmetlerinde Fiyatları belirleyen ana faktör km. Yani hizmet verilecek konumdur. Bu nedenle  üzerine bir naylon veya bant sararak geçiş sağlamlaştırılarak koku engellenebilir. Binanın en altında, rögara çıkışta es olması ve çatıdan 1 metre yükseğe havalık pimaşı çıkarılması ile kötü kokunun rögardan binaya giriş yapıp dairelere dolması engellenmelidir. Lavaboların atık maddelerle tıkanması sonucunda gider de tıkanır. Giderler tıkanıklık açma makineleri ile açılıp basınçlı su jeti ile yıkandığında gider borusunun içinde pislik kalmayacağından koku oluşma olasılığı azalır. Tuvalet tıkanıklığına neden olan etkenler; suda erimeyen kalitesiz tuvalet kâğıtları, büyük cisimler (kadın pedleri, sünger, diş macunu tüpü), ıslak mendil veya bezler, giderin eğimsiz olması, yapı inşaat halindeyken dökülen  harç, moloz vb. şeylerdir. Kötü koku oluşturan tıkanıklığın sebebi basit atıklar ise kimyasallar kullanılabilir. Ancak tıkanıklık büyük olduğunda kimyasallar nedeniyle pimaş boruların ek yerleri açılabilir, gevşeyebilir ve delinebilir.

Ankara Koku Tespiti Nerelerde Yapılır?

Ankara Koku Tespiti için bize ulaştığınızda evinizin her noktasını modern cihazlarla tarıyoruz. Hiç ummadığınız bir noktadan kötü kokularn geldiği yeri tespit ediyoruz. Piyasadaki pimaş ve lavabo açıcı olarak satılan kimyasalların küçücük bir kısmı bile vücudunuza değdiğinde yakar, asit içerikli olduğu için hem sağlığınızı tehdit eder hem de pimaş boruların, contaların erimesine ve pimaşların delinmesine sebep olur. Bu nedenle tıkanıklıklar için kimyasalların kullanılması önerilmez. Tuvalet tıkanıklıkları için ilk yapılması gereken klozetin içinde su varken tuvalet pompası ile pompalama yapmaktır. Tıkanıklık daha uzak bir mesafede ise, ince bir telin ucuna  fazla kalın olmayan bir bez bağlayarak klozetin içine sokup ileriye ve geriye doğru hareket ettirilebilir. Bu sayede tıkanıklığın açılması bir ihtimaldir.

Ankara koku tespiti

Ankara koku tespiti

Kimyasal kullanmak yerine  bir çay bardağı karbonat, 1 su bardağı sirke ve sıcak suyu klozetin içine döküp karışımı yaklaşık 2 ya da 3 saat kadar bekletebilirsiniz. Ancak sirke ve karbonattan oluşan bu karışım sadece organik maddelerin erimesini sağlayacağından yeterli olmayabilir. Tıkanıklıkların sert cisimlerden kaynaklanması durumunda doğal ya da kimyasal hiçbir açma yöntemi yeterli olmayacaktır. Üstelik açma sırasında zorlamak, tesisat borularınıza zarar verip çok daha büyük zararlara yol açabilir. Kristal şekerleri andıran lavabo açıcıları çocukların ilgisini çekebilir. Hemen tükürüldüğünde fazla hasara yol açmaz ancak çiğneyip yutulduğunda yemek borusunda kimyasal yanık meydana gelir ve hayat boyu yutkunma güçlüğü çekilebilir. Bu nedenle özellikle çocuklu bir evde kimyasal açıcı bulundurulması önerilmez. Tuvalet tıkanıklığında kimyasal açıcı ile birlikte kullanılan yoğun kıvamlı deterjanlar sadece organik atıkları eritmekle kaldığı gibi aşırı derecede teneffüs edilmesi sonucunda akciğer ve solunum sisteminde ciddi hasara yol açabilir.

Ankara Cihazla Koku Tespiti 

Ankara Koku Tespiti için kullanılan cihazlar kokuyu görünür bir hale getirir. Duman şeklinde görünmesi sağlar. Kokunun tuvalet kenarlarından, lavabonun altından, pimaştaki açıklıktan, binayı inşa edenlerin ustalık hatalarından ya da  havalandırma boşluğundan mı kaynaklandığının anlaşılmasını sağlar. Bu nedenle koku tespiti için yeni nesil modern Cihazla işlemlerin yapılması gerekir. Kokunun giderilmesi için yapılan yanlış bir hareket çok daha büyük hasar oluşturabilir. Kokuya neden olan tıkanıklığın sebebinin bulunup çözüm sağlanması için son teknoloji cihazlar kadar ustaların işinin ehli olması da önemlidir. Bunun için kaliteli, kalıcı bir çözüm için bizi arayın, kötü kokuları kırıp dökmeden ustalıkla tespit edip çözelim.

 

Benzer Yazılarımız

Su tesisat tamiri hakkında faydalı bilgiler
Geçmişten günümüze su tesisat tamiri sektöründe teknolojiyle beraber gelişmeler olmuştur. Profesyonel e...
Tuvalet tavanından su akıyor – Tavandan su akma nedenleri
Tesisat kaçakları ya da tıkanıklıkları en çok da tuvalet alanlarında meydana gelmektedir. Tuvalet alanla...
Çamaşır makinesi neden koku yapar – koku problemi
Evin en önemli yardımcılarından biri çamaşır makinesidir. Çamaşır makinesinin arızalanmasıyla birbir...
Kombi çalışıyor petekler ısınmıyor
Bu yazımızda sizlere, peteklerden kaynaklanan ısınma sorunlarından bahsedeceğiz. Ayrıca peteklerin ısın...
Ankara tıkanıklık açma, tespit ve açma işlemleri
Tıkanıklık açma işlemlerinde yapılan ilk işlem, tıkanıklığın tespitidir. Gelişmiş cihazlar sayesin...
Ankara cihazla koku tespiti nasıl yapılır?
Pimaş borularda koku tespiti yapılırken dumandan yararlanılır. Pimaş borulardan koku yayılması, herkesin...