Pimaş Açma hizmetleri – Pimaş açma nasıl yapılır?

Mutfak, banyo ve tuvalet alanlarında yer alan pimaş borular, pissuların kanalizasyon sistemine aktarılması görevini yerine getirirler. Tıkandıklarında ise büyük bir soruna yol açarlar. Pimaş açma hizmeti sağlayan firmalardan bu konuda yardım alınabilir.

pimaş açma

pimaş açma

Kamera yardımı ile öncelikle tıkanıklığın olduğu nokta tespit edilir. pimaç açma hizmetlerinde aslında en önemli işlem budur. Önceden eski yöntemlerle tıkanıklık giderme işlemlerinde, tıkalı olan noktanın bulunabilmesi için birçok yer kırılıp dökülüyordu. Kameralı sistemlerin ortaya çıkması ile birlikte bu sorunda büyük ölçüde ortadan kalkmış oldu.

Tıkanıklığa neden olan cisim kamera yardımı ile tespit edilir. Daha sonrasında cismin büyüklüğüne ve niteliğine göre kanal açma robotu ile açma işlemine başlanır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, sert bir cismin ya da yumuşak niteliklere sahip olan bir cismin, borunun neresinde tıkanıklığa neden olduğunun tespit edilmesidir.

Robot ucunda bulunan çelik spiral boru ve aparatları yardımı ile açma işlemi yapılır. Sert cisimler için ayrı bir aparat kullanılır. Çelik spiral boru ucunda bulunan ve dönme özelliği gösteren aparat ile boru içerisindeki pislikler aparata doğru çekilir.

Bazı aparatlar basınçlı su vermeye ve tesisat içerisini temizlemeye yarar. Bazılarının ucunda sert cisimleri parçalamaya yarayan özellikler bulunur.

Pimaş Yıkama İşlemleri

Pimaş açma işleminden sonra yıkama işlemi yapılır. Bu işlemin yapılmasının nedeni, boru içerisinde hiçbir yabancı maddenin ya da kalıntısının kalmamasını sağlamaktır. Bazı durumlarda kimyasallar kullanılarak da yıkama işlemi gerçekleştirilir.

Kimyasal maddelerin kullanılmasının amacı, boru içerisinde oluşan bakteri plaklarının yok edilmesidir. Yapısı itibari ile birçok atık madde, pimaşlar içerisinden şehir şebekesine aktarılmaktadır. Bu atıklar zaman içerisinde pimaş boru içerisinde milyonlarca bakterinin üremesine neden olur.

Zamanla yok edilmeyen bakteriler, pimaş boruya zarar verir ya da tıkanmasına neden olacak sonuçlara neden olurlar.

Yıkama işlemi bir anlamda yapılacak olan son işlemdir. Yıkama işlemi son kontrol işlemidir. Bu işlemden sonra uzun bir süre tıkanıklık yaşanmayacak ve bakterilerin üremesi yavaşlatılacaktır.

Pimaş açma robotu

Elle yapılan temizleme işlemleri çoğu zaman sonuç vermez. Hatta yanlış yapılacak olan işlemler, pimaş borulara zarar verebilecektir. Yanlış kimyasalların sıklıkla tıkanıklık gidermede kullanılması sonucunda borular zarar görebilir.

Ayrıca boru birleşim yerlerinde bulunan contaların aşınması sonucunda, borularda su sızıntıları meydana gelecektir.

Pimaş açma robotu son teknoloji kullanılarak hazırlanmıştır. Bu cihaz üretilmeden önce birçok deney ve test yapılmış ve etkinliği onaylanmıştır.

Çeşitli aparatları bulunan robot parçalama ve basınçlı su verme üzerine çalışır. Ayrıca basınçlı hava verebilme özelliği de bulunur. Tıkanmaya neden olan cismin türüne göre aparatlardan uygun olanı kullanılır.

pimaş açma

pimaş açma

Tıkanma giderildikten sonra kimyasallar ile borular yıkanır ve işlem tamamlanmış olur.

Pimaş Boru Tıkanma Belirtileri

Uzun zaman diliminde borulardan pis kokuların gelmesi en önemli belirtilerdendir. Lavabo altındaki borulardan gelebileceği gibi bulaşık makinesi gider borularından da aynı kokular gelebilir. Ayrıca su sızıntıları da sıklıkla görülen tıkanma belirtilerindendir.

Birçok kişi uzun zaman boyunca bu belirtileri görmezden gelir. Ta ki tesisatları zarar görüp, su sızıntısı dayanılmayacak boyutlara gelene kadar.

Bazı kişiler ise tesisattaki tıkanıklığı kendi yöntemleri ile çözmeye çalışır. Ancak bu durum çoğunlukla tesisatın ve mutfak alanının zarar görmesi ile sonuçlanır. Aynı durum banyo ve tuvalet alanlarında da yaşanabilir.

Tıkanıkların giderilmesinde profesyonel yardım almak en iyisi olacaktır. Pimaş açma işlemlerinde profesyonel olarak hizmet veren firmaların elinde bulunan cihazlar, kısa sürede sorunu gidermeye yönelik olarak tasarlanmıştır.

Ayrıca bu cihazları kullanmada yetkin olan kişiler sorunu kısa bir süre içerisinde ve zarar vermeden çözebilirler.

Benzer Yazılarımız

Basınçlı su ile logar açma işleri ve tıkanıklık tespiti
Basınçlı su en çok da; Rezidanslar, alışveriş merkezleri, okullar, fabrikalar ve otopark alanları gibi, ...
Kanal görüntüleme cihazı fiyatı ile ilgili bilgiler
Kanal görüntüleme cihazı fiyatı en uygun fiyatlarıyla Angora Tesisat ile hizmetinize sunulmaktadır. Geçm...
Ankara Gizli Su Kaçağı Tespiti
Ankara Gizli Su Kaçağı Tespiti (Angora Tesisat) Ankara’da Gizli Su Kaçağı Tespiti: Su Kayıplarını...
Banyo Su Sızıntı Tespiti
Banyo Su Sızıntı Tespiti Ankara Banyo Su Sızıntı Tespiti ekibi olarak, Ankara ilinde bulunan tüm sorunlar...
Peteklerin üstü sıcak altı soğuk – Nedenleri
Kombi sisteminde peteklerin eşit şekilde ısınması verimli bir ısıtma sağlanması açısından oldukça ...
Kırmadan Su Tesisatı Tamiri Nasıl Yapılır?
Temiz su tesisatı, evlerin en önemli unsurlarından bir tanesidir. Suyun hayatımızdaki önemi, su ile nerede...