Tesisat kaçakları ve giderme yolları

Tesisat kaçakları denildiği zaman aklımıza temiz su, pis su ve ısıtma sistemlerinde hasarlar sonucu oluşan su kaçakları gelmektedir. Tesisat kaçakları sizlere maddi ve manevi hasarlar verebilir. Eski binalarda sıklıkla karşılaşılan tesisat kaçakları yeni yapılan binalarda da görülebilen bir durumdur. Eski binaların tesisatlarının kötü olması ve yeni yapılan binalarda tesisatı yapan ustanın yaptığı hatalardan dolayı tesisat sorunları meydana gelebilmektedir. Geçmişte tesisat kaçaklarının tespiti için yapılan çalışmalar tahminler üzerinden ilerlerken gelişen teknolojiyle beraber bu işlemler tamamen profesyonelleşmiştir.

tesisat kaçakları

tesisat kaçakları

Tesisat Kaçak Giderici Kimyasal

Tesisat kaçak giderici kimyasal ürünleriyle su kaçakları hasarsız bir şekilde önlenebilmektedir. Tesisatta bulunan hafif delik ve çatlak yerleri tamamlayan bu ürünler sayesinde paranızın cebinizde kalması muhtemeldir. Tesisattaki hasarları gideren kaçak giderici kimyasallar sayesinde tesisatın kırılmasına gerek kalmaz.

Su Tesisat Kaçağı

Su tesisat kaçağı sizlere maddi ve manevi şekilde zarar vermektedir. Bu gibi sorunlarla karşılaşıldığı zaman kesinlikle profesyonel bir ekibe başvurmanız gerekmektedir. Su tesisat kaçağı genellikle tesisatın düzensizliğinden kaynaklanan bir durumdur. Tesisatta bulunan çatlaklar, delikler ve hasarlar zamanla tesisatta sorunlar yaratır ve biriken sular evlerinizin duvarlarına zarar vermeye başlar.

Su kaçağı yüzünden komşularınızla aranız bozulabilir. Tavanınızda ya da duvarlarınızdaki sular ilerde rutubete sebep olur ve yaydığı koku dayanılmaz bir hâl alabilir.

Sıhhi Tesisat Kaçak Kimyasalları

Sıhhi tesisat kaçak kimyasalları, suyun teminini, depolanması ve dağıtılmasını sağlayan tesisatın kaçaklarını gideren kimyasallardır. Bu kimyasallar sayesinde tesisata hiç dokunmadan kaçaklar giderilebilir. Gelişen teknoloji sayesinde üretilen kimyasallar tesisatta bulunan çatlakları ve delikleri kapatarak sizi bu dertten kurtarır. Maliyeti az olması sebebiyle en çok tercih edilen kaçak giderme yöntemidir.

Tesisat Kaçakları Neden Olur?

Evinizin görünümü kadar tesisat yapısı da önemlidir. Tesisatın yapısı sorunlu olan bir ev sizlere sürekli sorunlar çıkaracaktır. Tesisattaki kaçakların birçoğu tesisat yapısından kaynaklanmaktadır. Tesisatta kullanılan malzemeler ve ustanın işçiliği tesisatın alt yapısı için çok önemlidir. Maliyeti düşük olan borularla yapılan tesisatın sonucu su kaçaklarıdır.

Kullanılmaya başlanan evdeki tesisat kaçağı sorununun çözümü daha zor olmaktadır. Ev seçimi yaparken bunlara da dikkat etmeniz gerekmektedir. İyi bir tesisat iyi bir hayat demektir. Tesisatta bulunan borunun kalınlığı ve dayanıklılığı çok önemlidir. Su basıncına karşı dayanıksız olan bir tesisat size sürekli su kaçağı olarak geri dönecektir.

Evinizde ya da iş yerlerinizde hiçbir şey yapmadığınız halde tesisat kaçakları meydana gelebilir. Tesisat kaçaklarının meydana gelmesinin en büyük etkeni tesisatın yanlış yapılmasıdır. Tesisatın düzeni haricinde farklı şekillerle de tesisat kaçakları meydana gelebilir. Tesisat kaçaklarının nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Şebekeden gelen su basıncının aniden artması,
  • Döşenen tesisat borularındaki imalat hatası,
  • Hatalı tesisat döşenmesi.

Yukarıda belirtilen sebeplerden dolayı tesisat kaçakları meydana gelebilmektedir.

Tesisat Kaçağınız Varsa Ne Yapmalısınız?

Peki, tesisat kaçağınız varsa ne yapmalısınız? Tesisat kaçağınız varsa yapmanız gereken şey profesyonel bir ekipten destek almaktadır. Tesisat kaçağının tespiti gerçekten çok önemlidir. Gelişen teknoloji sayesinde tesisat kaçağı tespitinin doğruluğu %100 oranında artmıştır. Tesisat kaçağının hızlı bir şekilde giderilmesi gerekmektedir. Tesisat kaçağınızın giderilmesini ertelerseniz bu sorun dağ gibi büyüyecek ve başınıza dert olacaktır.

tesisat kaçakları

tesisat kaçakları

Tesisat Kaçağı Tespiti

Tesisat kaçağı tespiti uzman ekipler tarafından profesyonel ekipmanlarla yapılmaktadır. Termal kameralı ve titreşimsiz dinleme cihazları ile tesisat kaçağı tespiti hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Nokta atışı yapan termal kameralar sayesinde hatasız tespitler yapılmaktadır. Geçmişte, ustaların tahmin yoluyla ve kırıp dökerek yaptığı tesisat kaçağı tespitleri kötü sonuçlar doğurabiliyordu. Gelişen teknoloji sayesinde bu sorunlar tamamen ortadan kalkmıştır.

Gelişen Teknolojiyle Tesisat Kaçağı Onarımı

Geçmişten günümüze gelişen teknolojiden nemalanarak üretilen profesyonel ekipmanlarla tesisat kaçağı onarımı mükemmel bir şekilde yapılmaktadır. Evinizde ya da iş yerlerinizde tesisat kaçağı tespiti için duvarlarınızın kırılmasını istemiyorsanız profesyonel bir ekibe danışmanız gerekmektedir. Angora Tesisat profesyonel ve deneyimli ekibiyle sizlere bu konuda destek vermektedir.

Tesisat Kaçağından Meydana Gelen Temel Sorunlar

Tesisat kaçağından meydana gelen temel sorunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kaçaktan dolayı oluşan duvardaki çatlaklar ve kabarıklar,
  • Duvarda ve tavanda oluşan ıslaklık,
  • Islaklık sonucu oluşan rutubet kokusu.

Tesisat kaçağı sonucu oluşan temel sorunlar dışında psikolojik sorunlarda bulunmaktadır. Peki, bu psikolojik sorunlar nedir? Evinizde bulunan rutubet kokusu sizi olumsuz derecede etkileyecek ve hatta evinize misafir kabul etmemeye bile başlayacaksınız.

Kaçak sonucu komşunuzla aranız bile bozulabilir. Pis su tesisat kaçağı komşunuzun tavanında gözle görünür bir hâl alabilir. Tesisat kaçağı sorunuyla karşılaştığınız zaman hızlı davranmanız çok önemlidir. Kaçaklara kısa sürede müdahale edilmezse çok büyük sorunlar yaratabilir ve kısa sürede halledilebilecek olan bir su kaçağının çözümü uzun sürebilir.

Bu durumla beraber doğru orantıda cebinizden çıkacak olan para da artabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız profesyonel bir ekibe başvurun.

Eski ve Yeni Yöntem Su Kaçağı Tespiti

Eski ve yeni yöntem su kaçağı tespiti arasında büyük farklar bulunmaktadır. Eskiden evinize çağırdığınız usta uzun, yorucu ve zahmetli bir çalışma ortaya koyardı. Tahmin yoluyla ilerlenen bu yolda yapılan yanlış tespitler yüzünden sizlere büyük maliyetler çıkmaktaydı. Yüksek maliyetler ödediğiniz hâlde probleminiz tam anlamıyla çözülmemiş bile olabilirdi. Günümüzde ise böyle durumlar tamamen rafa kalkmış durumda.

Eski ve Yeni Yöntem Su Kaçağı Tespiti Farkları

Eski ve yeni yöntem su kaçağı tespitindeki farklılıkları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Eskiden kırılarak ve dökülerek su kaçağı tespiti yapılırken şimdi ise profesyonel ekipmanlarla tespit yapılmaktadır.
  • Eskiden yetersiz ekipmanlarla beraber su kaçağı tespitinde yanılmalar olabilirken şimdi ise %100 bir oranla nokta atışı yapılmaktadır.

Benzer Yazılarımız

Banyo yer süzgeci koku, yer süzgeçleri ve koku
Yer süzgeci, zemin drenajı olarak geçer. Günümüzde birçok yeni sistem yer süzgeci, hem konutlarda, hem d...
Ankara Banyo Su Kaçağı Tespiti
Ankara Banyo Su Kaçağı Tespiti Özellikle evlerde su sızıntıları daha fazla görülmektedir. Ankara Banyo...
Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır? – Görüntülü tıkanıklık açma
Bina içlerinde yer alan borulardaki tıkanıklıklar, büyük sorunlara neden olmaktadır. Eski usullerle yapı...
Petek temizliği tasarruf sağlar mı?
Günümüzde yaşam alanı olarak kullanılan binaların neredeyse hepsinde ısıtma sistemi bulunması dolayıs...
Yenikent Su Kaçak Tespiti
Yenikent Su Kaçak Tespiti Su kaçağı ev, konut, işyeri gibi yaşam alanlarında can sıkıcı sonuçlara ned...
Karbonat sirke lavabo açma etkili midir?
Evdeki gider borularında meydana gelen tıkanıklıkların giderilmesinde, işinize yarayacak pratik bilgileri,...