Su Kaçakları İçin Zamanında Müdahale

Su Kaçakları İçin Zamanında Müdahale

Sosyal yaşantımızı idame ettire bilmemiz için para gereklidir. Bu nedenle zor kazandığımız paraları en verimli şekilde harcamak hem bizi hem ailemizi mutlu eder. Bu kural evimizde ortaya çıkan su  kaçakları içinde geçerlidir. Su Kaçakları İçin Zamanında Müdahale yapılmazsa neler olur? Hadi başlayalım. Eğer fark ettiğimiz halde önemsemeyip atlarsak ileride su kaçak sorunu çok büyük masraflara yol açacaktır. Bu durumun fark edildiği an müdahale etmek önemlidir. Ankara merkezli bir şirket olarak erken müdahale önemini her zaman müşterimize iletiyoruz. Kaçak Su Tespiti eviniz için oldukça önemli bir hizmet türüdür.

Su kaçakları müdahale edildiğinde hızlıca halledilir bir durum olup biz ve çevrede yaşayan insanlar içinde önemlidir. Su kaçaklarının zamanla oluşumu yanlış tesisat, yanlış işçilik, boruların bakımlarının zaman zaman yaptırılmaması durumundan da kaynaklanabilir. Bu gibi durumlarda da müdahalenin önemi daha da artmaktadır. Su kaçaklarının oluşmaması için bakım önemlidir.

Zamanla boruların eskimesi içerisinde biriken kireç durumunun artması gibi durumlarda eski evlerin kabusu haline gelen bu durum halledilmediği sürece evdeki duvar ve zemine de zamanla zarar verir. Sonrasında hem borularınızdaki su kaçakları artacak hem de bu durum cebinize daha fazla yansıyacaktır. Sorunun nerede başladığı önemlidir.  Kaçağın başladığı bölgeye bakılıp su kaçak durumunun ne kadar olduğuna bakmak önemli detaylar arasındadır.

Su Kaçakları İçin Zamanında Müdahale (Acil Usta)

Su kaçakları zaman zaman sızıntı şeklinde başlayabilir hatta zamanla artarak kendini gösterir. Kaçakların sızıntı halindeyken önlenmesi önemlidir. Sızıntı şeklinde olan su kaçaklarına müdahale daha kolaydır.  Eğer kaçaklar sızıntı halini geçtiyse de geç kalınmış sayılmaz o an devreye profesyonel olarak ekiplerin müdahalesi ile de onarım yapılabilir. Bu gibi durumlarda önemli olan evin içerisindeki duvara zemine zarar vermeden kaçağın yerini tespit etmektir.

Profesyonel olarak gelen ekip duvara ve zemine zarar vermeden kaçağın yerini ve sızıntının tespitini bularak size yardımcı olacaktır. Profesyonel olarak çalışan ekip donanımlı malzeme ve cihazlar ile sızıntı ve kaçağın yerini tespit eder ve onarımı yapılır. Artık yapılması gereken bir diğer şey ise bakımların zamanla yaptırılması olup sonrasında oluşabilecek durumlarda paranızın cebinizde kalması olur.

Su Kaçakları İçin Zamanında Müdahale hem zaman hem de para evinizde yaşayan siz için önemli hale gelir. Eviniz, yaşadığınız ortamda mutlu olmak için yaptıracağınız bakımlar hem cebinizi hem de ruhunuzu mutlu edecektir:))

Su Kaçakları İçin Zamanında Müdahale

Su Kaçakları İçin Zamanında Müdahale

Su Kaçak Tespiti Ne Zaman Yapılmalı?

Dairelerin bulunduğu binalarda su kaçakları sık görülen bir sorundur. Özel mülk düzenlemelerindeki ilişkilerin karmaşıklığı , sorunla ilgilenmenin veya ortaya çıkan hasarın maliyetlerini karşılamanın kimin sorumluluğunda olduğunu belirlemenin her zaman kolay olmadığı anlamına gelir. Sızıntıyı durdurmak ve hasarla uğraşmak uzun ve yorucu bir deneyim olabilir. Bir kat malikinin dikkat etmesi gereken birkaç konu vardır. Bunlar;

  • Sızıntıyı Fark Etme

Öncelikle sızıntıyı durdurmaya öncelik verin. Bu her zaman göründüğü kadar kolay değildir. Kira sahibinin sorumluluğu, makul bir kişinin sızıntıyı denemek ve durdurmak ve daha fazla hasarı önlemek veya sınırlamak için atacağı tüm adımları atmaktır. Sorunun kaynağını belirlemeye çalışmak ve ev sahibini veya yönetici temsilcisini uyarmak için komşunuzun kapısını çalın. İdeal olarak, bu yazılı olmalıdır, çünkü sorunları çözme süresi uzadıkça bu daha da önemli hale gelir. Ev eşyalarınız veya ev sahibinin Sigorta Poliçesi varsa sigortacınıza bildirin.

Daha da önemlisi, hasar gören veya kaybolan her şeyi not etmeye başlayın. Mülkler boşsa veya kiracılar veya kiracılar işbirliği yapmıyorsa, sızıntıları izlemek için dairelere erişim sağlamak zor olabilir. Bir bina sakini erişim izni vermeye hazır değilse, hem zaman alıcı hem de pahalı olabilecek yasal işlemler gerekli hale gelebilir. Kendinizi bu tür bir durumda bulursanız, sızıntıyı durdurmak için ev sahibine veya yönetici temsilciye ağırlık verin. Bireysel bir konut sahibi olarak, başka bir konut sahibinden, reddederse sizi dairesine almalarını isteme konusunda nadiren yasal gücünüz olur.

  • Su Kaçağının Nerede Olduğunu Anlama

Bir sorunun kaynağını belirlemek ve kiracıdan sorunu çözmesini istemek için bir daireye erişim aramak. Çoğu durumda, ev sahibi veya yönetici temsilcisinin zamanında müdahalesi, sorunu çözmenin en hızlı yoludur. Ev sahibi veya yönetim temsilcisi evraklarını güncel tutuyorsa, dairenin kiraya verildiğini bilmeli ve oturan kişi ile mal sahibinin iletişim bilgilerine sahip olmalıdır.

Ardından, sızıntının nedenini belirlemeniz gerekir. Bu, işleri düzeltmekten kimin sorumlu olması gerektiğini belirlemeye yardımcı olacağı için önemlidir. Çoğu durumda kritik bilgi, sızıntının nerede başladığını belirlemektir. Sebep hakkında kendi fikriniz olabilir, ancak bir çeşit kanıtınızın olması önemlidir. Çoğu durumda, sızıntının nedeni hakkında bir görüş belirtmesi koşuluyla, ev sahibi, yönetici acente veya konut sahibi tarafından çağrılan bir inşaatçı veya tesisatçı tarafından verilen bilgilere güvenmek yeterli olacaktır.

Sızıntının nedeninin belirsiz veya tartışmalı olduğu birçok durum vardır. Bu durumlarda, bir değerlendirme yapması için bir sörveyör veya başka bir uzman gerekebilir. Bir su sızıntısının nedenini bulmaya yardımcı olacak teminatı olup olmadığını görmek için bina sigortası poliçesini kontrol edin. Rapor, nedenin nesnel bir değerlendirmesini ve sorunu çözmek için hangi önlemlerin alınması gerektiğini sağlamalıdır.

  • Su Kaçak Sorunu Kimi Bağlar?

Çoğu konut kiralaması, ev sahibini binada yaşayanlar tarafından ortak olarak kullanılan yapı, dış ve ana boruların bakımından sorumlu tutar. Dairenin içi ile ilgili onarım yükümlülükleri genellikle kiracının sorumluluğundadır ve münhasıran daireye hizmet veren borulara kadar uzanır. Özel mülkler için belirlenmiş bir format veya model yoktur, bu nedenle haklar ve yükümlülükler genellikle değişiklik gösterir. Sonuç olarak, münferit kiracının, kendi özel kira sözleşmesinin onarım yükümlülükleri hakkında ne söylediğini anlaması her zaman önemlidir.

Sızıntının ev sahibinin kontrolündeki bir alandan çıkması halinde, sızıntıdan kaynaklanan olası iş maliyetleri hizmet bedeli üzerinden karşılanabilir veya bina sigortası poliçesi kapsamında karşılanabilir. Ödenecek herhangi bir fazlalık, normalde tüm kiracılar tarafından hizmet bedeli aracılığıyla paylaşılacaktır. Sızıntı, başka bir kiracının kontrolünde olan bir alandan kaynaklanıyorsa, dairenize verilen zarardan kiracının sorumlu olma olasılığı daha yüksektir.

Bina, daireler arasındaki hasarı kapsayan kapsamlı bir sigorta poliçesi kapsamındaysa, ev sahibi veya yönetici acente bazı durumlarda bir hak talebine izin verebilir. Hasarın daha kapsamlı olduğu ve ev sahibinin sorumluluğundaki alanları kapsadığı durumlarda, ev sahibi işe öncülük edebilir veya kat malikinin yaptığı işi denetleyebilir.

 

 

 

Benzer Yazılarımız

Karbonat İle Lavabo Açma
Tıkanmış lavabolar hayatınızı kâbusa çevirebilir. Tıkanan bir lavabo tesisatta da büyük problemler ç...
Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma
Su Kaçağı Tespiti Yapan Firmalar Ankara da Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma bulmanız kolaydır. Ancak buldu...
Ev ve İşyeri Su Kaçak Tespiti
Ev ve İşyeri Su Kaçak Tespiti (Nedenleri) Su kaçakları neden olur? Sorusu evinde su kaçağı yaşayan ya d...
Kanalizasyon Borusu Temizliği Nasıl Yapılır?
Evsel atıkların ve sanayi atıklarının oluşturduğu atıklar çoğu zaman, kanal borularının tıkanmasın...
Banyo su sızıntısı tamiri nasıl yapılır? – Su sızıntısı nedenleri
Banyo alanlarında meydana gelen su sızıntılarını iki grupta ele almak mümkündür. Bunlar, pissu tesisatl...
Sincan Su Kaçağı Bulma
Sincan Su Kaçağı Bulma Eyvah duvarda su kabarcıkları mı var? Alt kat komşunuz kapınızı mı çaldı? Su...