Su Kaçaklarını Sigorta Şirketi Karşılar Mı

Su Kaçaklarını Sigorta Şirketi Karşılar Mı?

Soru basit aslında. Biz de ev ve iş yerlerinde oluşan su sızıntılarında haklarınız nedir ne değildir bilgi vereceğiz. Soru neydi Su Kaçaklarını Sigorta Şirketi Karşılar Mı değil mi? Öncelikle konuyu detaylı açıklayacağız ancak cevap olarak ev sigorta poliçenizin kapsamına bağlıdır diyebiliriz.

Sigorta poliçeniz, bir su tesisat sızıntısı veya kırık boru nedeniyle ani ve beklenmedik su hasarlarını kapsamalıdır. Bununla birlikte, çoğu ev sigortası poliçesi, evinizde yavaş, sürekli bir sızıntı gibi kademeli olarak meydana gelen hasarı ve ayrıca bölgesel sel nedeniyle oluşan hasarı kapsamaz.

DASK Su Kaçağını Karşılar Mı?

Tüm Türkiyenin bildiği bir deprem yaşadık. 17 Ağustos  depremi doğru hatırladınız. Bu depremden sonra Dask sigortası zorunlu hale getirildi. 1999 tarihinde Kocaeli ve 12 Kasım 1999 tarihinde Düzce’de meydana gelen depremlerden sonra yeni bir anayasa maddesi çıktı. Bu madde, 587 sayılı Zorunlu Deprem Sigortası Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile 27 Eylül 2000 tarihinden itibaren Zorunlu Deprem Sigortası (ZDS) sistemi uygulamaya konulmuştur.

Adından da belli olacağı gibi, doğal afetleri kapsayan bir sigorta türüdür. Bu nedenle ev içinde Su Kaçak sorunu varsa Dask Sigortası  karşılamaz. Bu hizmeti veren birçok sigorta şirketinden bilgi alabilirsiniz.

Su Kaçaklarını Sigorta Şirketi Karşılar Mı

Su Kaçaklarını Sigorta Şirketi Karşılar Mı

Su Kaçağını Sigorta Şirketi Karşılar Mı (Kapsam Detayları)

Su Kaçaklarını Sigorta Şirketi Karşılar Mı sorusu aslında herkese göre değişebilecek bir durumdur. Yani poliçenizin kapsamına göre değişebilir. Örneğin şirket olarak bizi sigorta şirketleri arar ve mağdur olan kişilere yönlendirir. Bu sigortalının poliçesinin geniş kapsamlı olduğunu gösteriyor örneğin.

Sigorta şirketleri, ev sahiplerinin evlerinin iyi ve çalışır durumda çalışmasını sürdürdüklerini düşünür. Mülk  Bu, ev sahiplerinin evlerinin çeşitli yönlerini kontrol etme ve gerekirse onarma sorumluluğunu taşıdıkları anlamına gelir. Örnek; pencerelerin ve kapıların etrafını yeniden doldurmak çatıyı, temeli düzenli olarak kontrol etmek önemlidir.

Aynısı ev içindeki eşyalar ve bileşenler için de geçerlidir. Tüm tahliyeleri ve hortumları yılda en az bir kez temizleyin ve kontrol edin. Duman ve karbon monoksit dedektörlerinin çalıştığından ve çalışır durumda pilleri olduğundan ve fanların ve ışıkların hepsinin amaçlandığı gibi çalıştığından emin olun.

 

Su Kaçak Sigortası

Su Kaçaklarını önlemek sizlerin elinde olan bir durum değildir. Bu nedenle ne zaman nasıl bir su kaçağı ile karşı karşıya kalacağınızı bilemeyebilirsiniz. Ancak evinizi ya da mülkünüzü korumak herkesin temel görevidir. Bir su sızıntısı varsa makul bir şekilde farkında olmanızın beklenebileceği kademeli hasar nedeniyle oluşur, kapsanmayabilir. Bu nedenle, o sırada önemsiz görünseler bile, su hasarı veya yavaş damlama belirtilerini göz ardı etmeyin. Politikanız için geçerli olan hüküm ve koşullardan haberdar olmak için sigorat poliçesinin kapsamını kontrol ediniz.

Siz evde yokken çamaşır makinenizden beklenmedik bir şekilde su akmaya başlarsa, ahşap döşeme tahtalarınızın bükülmesine neden olabilir. Ek olarak, su zeminden sızabilir ve aşağıdaki zeminin duvarlarına veya tavanına zarar verebilir.

Eviniz söz konusu olduğunda, su hasarı düşündüğünüzden çok daha yaygın bir sorundur. Kışın donmuş borular patlayabilir, çamaşır makinesi hortumları sızdırabilir su tesisat boruları ve sistemleri arızalanabilir ve bunların tümü evinizde büyük su hasarına neden olabilir.

 

Benzer Yazılarımız

En ucuz su kaçağı tespiti mümkün müdür?
Birçok televizyon reklamında, ürün tanıtımı yapılırken “kaliteyi ucuza alın” sloganı kullanılır...
Demetevler Su Kaçağı Tespiti
Demetevler Su Kaçağı Tespiti Demetevler Su Kaçağı Tespiti yapan şirketimiz, aynı zamanda Tamiri işlemle...
Petekler temizlendi ama ısınmıyor probleminin nedenleri
Isıtma sistemlerinde karşılaşılan en temel sorunlardan bir tanesi petekler temizlendi ama ısınmıyor ş...
Ankara cihazla koku tespiti nasıl yapılır?
Pimaş borularda koku tespiti yapılırken dumandan yararlanılır. Pimaş borulardan koku yayılması, herkesin...
Su Kaçağı Tespiti Ankara Yenimahalle
Su Kaçağı Tespiti Ankara Yenimahalle Binaların yoğun olduğu bölgelerde su kaçak sorunlarıda yoğun olur...
Lavabo Tıkanıklığı Açma Firmaları
Lavabo Tıkanıklığı Açma Firmaları Ankara ilinde faliyet gösteren firmamız, Lavabo Tıkanıklığı Açm...