Banyo alt kata su kaçırıyor – Alt kata su akması nedenleri

Angora Tesisat olarak, banyo alt kata su kaçırıyor sorunu ile çok sık karşılaşıyoruz. Müşterilerimiz sorunu çözmemiz için bizi çağırdıklarında, genelde banyoda meydana gelen tesisat arızalarının nedeninin hep aynı olduğunu görüyoruz.

banyo alt kata su kaçırıyor

banyo alt kata su kaçırıyor

 

Deneyimlerimize dayanarak şunu söyleyebiliriz ki, tesisat boruları ilk döşendikleri anda kalitesiz bir işçilik söz konusudur. Ayrıca eski yapılarda bulunan tesisatlarında işlevini yitirdiğini görüyoruz. Artık kullanılmaz halde bulunan bu tesisatlarında değişmesi gerekiyor.

Genelde eski binalara gittiğimizde, galvaniz ya da demir boruların kullanıldığını görüyoruz. Bu yapıda olan boruların günümüzde kullanılmamasının nedeni, yüksek oranda bünyelerinde pas biriktirmeleridir. Özellikle tesisat yüzeyinde biriken bu pas kalıntıları, su kesintilerinden sonra gelen suda yoğun bir şekilde görülebiliyor.

Ayrıca bazı durumlarda yüksek dozda şebekede klor maddesinin bulunması, bu tür borulara zarar verebiliyor.

Gözlemlediğimiz bir başka sorun ise bazı kişilerin temizlikte oldukça titiz olması ve özellikle banyo alanlarında gereğinden fazla kimyasal kullanmasıdır. Genelde ev hanımları, asidik oranı yüksek olan çamaşır suyu ya da tuz ruhu ile banyo zeminlerini ve duvarlarını temizliyorlar. Oysa ki bu tür kimyasallar aşırı derecede kullanıldıklarında, fayans ve karo derzlerine zarar veriyorlar. Derz aralarından şap betonuna doğru sızan bu kimyasallar, aynı zamanda tesisat borularına da zaman içerisinde zarar veriyor.

Bazı müşterilerimizin tesisatlarında kalitesiz malzeme kullanıldığını görüyoruz. Tesisatlarda özellikle kalitesiz malzeme kullanılması, tesisat borularının basınca dayanamaması sonucu da beraberinde getiriyor.

Banyo alt kata su kaçırıyor – Tespit ettiğimiz diğer sorunlar

Tespit ettiğimiz sorunlardan bir tanesi de, boru ek yerlerinin yeterince iyi yapılmamasıdır. Özellikle su sızıntıları boru ek yerlerinden kaynaklanıyor.

Özellikle banyo alanlarında bulunan petek tesisatlarında da kaçak tespit ettiğimiz oluyor. Yaptığımız kapsamlı inceleme sonucunda, petek temizliği yapan firmaların, yanlış kimyasal kullanması ve aşırı derecede temizlik amacıyla basınçlı su vermeleri, boruların delinmesine ya da patlamasına neden oluyor.

Tespit ettiğimiz tüm bu sorunlar neticesinde çoğu zaman, tesisat borularını değiştirmek zorunda kalabiliyoruz.

Angora Tesisat Diyor ki…

Yılların tecrübesi ile sizlere şunu diyebiliriz ki, banyonuzdan alt kata su kaçırdığına dair işaretler görüyorsanız, öncelikle ana vanadan su akışını kesmelisiniz. Daha sonrasında alt kattaki komşunuzu durumdan haberdar etmelisiniz.

Bazı daire sahipleri, evlerini su basmalarına karşı sigortalatıyorlar. Banyo alt kata su kaçırıyor sorununda da sigorta şirketinizle irtibat sağlamalısınız. Böylelikle zararınızın bir kısmı ya da tamamı karşılanabilir.

Banyo alanlarınızda tesisat ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, derhal bizimle iletişime geçin. www.angoratesisat.com sitesinden iletişim bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

Genelde biz tesisatla ilgili öncelikle noktasal tespit yapıyoruz. Elimizde bulunan gelişmiş cihazlar ile tesisatlarda meydana gelen sorunları tam olarak ve herhangi bir kırma ya da dökme olmadan bulabiliyoruz.

Eğer tesisat borularınızda değişmesi gereken yerler varsa, yalnızca değişmesi gereken yere ait bir ya da iki fayans ya da karo elemanını söküyoruz. Böylelikle tüm banyo alanlarında bulunan zemin elemanlarını değiştirmek zorunda kalmıyorsunuz.

Eğer tesisatlarınızda noktasal olarak delinmeler ya da kılcal çatlaklar söz konusu ise bu durumda kullandığımız kaliteli kimyasal madde ile bu alanları tamamen kapatıyoruz. Üretmiş olduğumuz bu çözüm, uzun yıllar bir daha sorun yaşamamanızı sağlıyor.

Angora Tesisatın Vermiş Olduğu Hizmetler

Banyo alanlarınızda yaşadığınız sorunlarınıza hızlı ve pratik çözümler üretiyoruz. Ayrıca firma olarak her türlü tesisat sorunlarınıza, kırma ya da dökme olmadan çözüm buluyoruz.

Kullandığımız gelişmiş tespit cihazları ile su kaçaklarını ya da sızıntılarını kısa bir süre içerisinde tespit ediyoruz.

Su kaçaklarını; ses tespit cihazı, termal kamera, nemölçer gibi cihazlar ile buluyoruz. Pissu tesisatlarında meydana gelen tıkanıklıkları ise el tipi tespit kamerası ile buluyoruz.

Ayrıca pissu tesisatlarında meydana gelen tıkanıklıkları özel tıkanıklık robotu ve kimyasalı ile kısa bir sürede gideriyoruz.

Petek temizliklerinde de yenilikçi çözümlerimizle birçok müşterimizin sorununu kısa sürede çözüyoruz. Basınçlı hava ve su ile tüm peteklerinizi, içlerinde en ufak bir kalıntı kalmadan temizleyebiliyoruz.

banyo alt kata su kaçırıyor

banyo alt kata su kaçırıyor

Banyo alanlarındaki sızıntılar için tavsiyelerimiz

Banyo alt kata su kaçırıyor sorunlarınızda, sizlere vereceğimiz tavsiyeler ile sorununuz biraz olsun hafifleyecek. Daha sonrasında bizlerle irtibat kurduğunuzda sorununuzu tamamen çözebileceğiz.

Alt kattaki komşunuzdan su kaçırma ile ilgili bir uyarı aldıysanız, telaş yapmanıza gerek yok. Öncelikle, bina bodrum katında bulunan ve size ait olan ana vanadan su girişini kapatmalısınız. Eğer pissu tesisatından kaynaklanan bir sorun varsa, zaman kaybetmeden bizleri aramalısınız.

Ana vanayı kapatıp, su girişini engelledikten sonra, alt kattaki komşunuzun tavanı sudan arındırmanızı isteyin.

Tüm bu işlemleri yerine getirdikten sonra artık telaş yapmanıza gerek kalmıyor. Biz sorununuzu kısa sürede çözüyoruz ve sorundan tamamen kurtulmuş oluyorsunuz.

Ayrıca banyo alanlarında kuvvetli kimyasalları, aşırı derecede kullanmamanız gerekiyor. Mümkünse haftada bir temizlik yapmanız daha uygun olacaktır. Eğer temizlik yapmanız gerekiyorsa o zaman PH değeri düşük olan temizlik maddelerini tercih etmeniz yerinde olacaktır.

Benzer Yazılarımız

Petek yıkama nasıl yapılıyor? ısıtma sorununa son!
Soğuk kış günlerinde soğuk algınlığı sorunu hepimizin kâbusudur. Vücudumuzu sıcak tutmadığımız s...
Ankara su kaçağı – su kaçağı tespiti
Ankara Su Kaçağı Bulma Ankara Su Kaçağı Bulma ekibi olarak diyoruz ki, bulamayacağımız kaçak yoktur:))...
Tuvalet sistemleri – Tuvalet sistem modelleri
Tuvaletler evimizin en çok kullanılan bölümüdür. Tuvalet sistemleri olarak ifade edilen ve boşaltım ihti...
Kaçak Su Tespiti Nedir? – Kaçak tespiti nasıl yapılır?
Atık su tesisatlarında ya da temiz su tesisatlarında çeşitli nedenlerden dolayı su kaçakları olabilir. G...
Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır? – Görüntülü tıkanıklık açma
Bina içlerinde yer alan borulardaki tıkanıklıklar, büyük sorunlara neden olmaktadır. Eski usullerle yapı...
Ankara Rezervuar Su Kaçağı
Ankara Rezervuar Su Kaçağı Evlerde ki sızıntıların nerede olacağı belli olmaz. Ankara Rezervuar Su Kaç...