Ankara su kaçağı – su kaçağı tespiti

Ankara Su Kaçağı Bulma

Ankara Su Kaçağı Bulma ekibi olarak diyoruz ki, bulamayacağımız kaçak yoktur:)) Ev veya iş yerlerinde, temiz ve pis suların borularla taşınması sırasında kalitesiz ürün ya da yanlış kullanımla tesisatta çatlak, bozulma, biçimsizleşme ve kırılmalar oluşabilir. Malzemenin zamanla zarar görmesi sonrası bağlı bulunan meskende su kaçakları tamir edilmezse, tahminin üzerinde maddi ve manevi sorunlar yaşanabilir. Özellikle de gider borusunda yaşanacak her türlü aksaklıkta bilinçsiz müdahaleler daha büyük problemlere yol açmaktadır. Bu gibi durumlardan şüphelenildiği anda hiç beklemeden uzman tesisatçılardan destek alınması lazım. Ankara Su Kaçağı belirlenmesinde uzman Angora Tesisat, kanal-boru görüntüleme kameraları, akustik dinleme cihazları ve termal kamera yöntemiyle kısa sürede zarar gören yere ulaşır.

ankara su kaçağı

ankara su kaçağı

Ankara Su Kaçağı

Ankara Su Kaçağı tespitinde uzman olan Angora Tesisat, zarar gören tesisatı tespit etmek için kameralar yardımıyla kısa sürede tam yeri, noktasal olarak öğrenir. Yüksek binalarda özellikle alt kat komşuda oluşan su kabarcıkları ise akustik yer dinleme cihazları ile gözler önüne serilir. Sorun, test pompaları sayesinde bulunduktan sonra direk olaya müdahale edilip, kısa sürede tamir edilir. Eğer yaşlı bir binada oturuluyorsa, demir borularda oluşan kaçakların tamiri, uzman tesisatçılar gerektirir. Angora Tesisat, evinizde ya da iş yerinizde oluşan can sıkıcı problemler için doğru tercihtir. Profesyonel ekiple, soruna hızlı ulaşılır ve garantili tamirle çözüm sağlar. Direk nokta tespitle hem zaman doğru kullanılır hem de binaya zarar vermeden oluşacak gereksiz maddi külfetin önüne geçilir. Titizlikle çalışıp, temiz ve kırılıp dökülmemiş bir ortamda evinizi teslim etmeyi taahhüt ediyoruz.

Su Kaçağını Bulan Cihaz

Hızla değişen dünyada, teknoloji de hiç durmadan gelişmeye devam ediyor. Angora Tesisat olarak da kullandığımız cihazlarla teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Modern ve son teknoloji su kaçağını bulan cihazlar ile tesisatta yaşanan sorunu kısa sürede öğreniyoruz. Su kaçaklarının çeşidi çok olduğundan, duruma göre hangi cihazın kullanılacağına profesyonel ekibimiz karar veriyor. Kullandığımız önemli cihazların bazıları ise şunlardır.

Akustik Dinleme Cihazı:

Kaçağın tespitinde ilk akla gelen ve en çok kullanılan cihaz budur. Özellikle temiz su kaçak tespitinde ön plana çıkar. Dışarıdan gelecek sesleri engelleyen özel tasarlanmış kulaklık ile cihazın mikrofonu olarak bilinen ‘prop’tan gelen sese tesisatçının odaklanmasını sağlar. Kulaklık takıldıktan sonra prop, kaçağın olabileceği bölgelere götürülür. Eğer su sızıntısı çok küçükse ses algılanamaz. O zaman tesisatın vanaları kapatılır. Pompa yardımıyla tesisata basınç verilir. Basınç verilmesinin sebebi, kaçak olan kısımdaki ses şiddetinin arttırılmak istenmesidir.

Termal Kamera

Kaçak olduğu düşünülen bölgede, ısıya göre oluşmuş renkler ve şekilleri yakalayarak sorunun alanını analiz etmeye yarar. Özellikle sıcak su kaçak tespiti için büyük fayda sağlar. Termal kamera aynı zamanda kombi-kalorifer tesisatı kaçakları için çok iyi bir yardımcıdır. Kamera yardımıyla hattın geçtiği noktalar tutularak su kaçağı anında tespit edilir. Borudan geçen sıcak su düz bir şekilde giderken, sızıntı olan yerde çevreye ısı dağılımı söz konusu olur. Termal kamera, ısı farkını anında ekranına yansıtır.

ankara su kaçağı

ankara su kaçağı

Nem Ölçer

Mesken duvarına tutularak bağıl nem oranını ölçer. Cihazın özellikleri ve kalitesine göre duvarın 5 santimetre kadar iç bölgesindeki nemi ölçmeye yarar. Genellikle bu cihaza “yardımcı alet” denir.

Kanal-Boru Görüntüleme Kameraları: Silindir biçimdeki kaba sarılı kablonun ucunda bir kamera bulunur. Cihazda, kameranın gönderdiği görüntüyü görmemizi sağlayan bir ekran vardır. Kamera tesisat içine gönderilir ve görüntüler anında ekrana aktarılır. Kaçağın yanı sıra bu cihaz, en çok gider tıkanıklığı için de kullanılır. Görüntüleme sistemi sayesinde gider içindeki; tıkanıklık, çatlak, bozulma, biçimsizleşme, çökme vb. sorunlar da tespit edilir. Görüntüler, ayrıca kayıt altına alınıp müşteriye kanıt olarak da gösterilebilir. Yerin tespiti sırasında ise bağlı bulunan meskende kırma, dökme hatta kullanılan ürüne göre gürültü dahi yapılmayabilir.

Su Sızıntısı

Su sızıntısının bazıları gözle görülürken, bir kısmı ise işaret ya da izlerden anlaşılır. Bu sızıntılar meskenlerin bodrum ve zemin katlarının; tabanında ya da duvarlarında meydana gelir. Duvarda yumuşama, ıslanma, nem ve rutubet en çok görülenlerdir. Ancak, küflenme, rengin koyuya doğru geçişi, dökülme ile koku da su sızıntılarının olduğunun belirtisidir. Ve bu sızıntı; kanalizasyon tesisatı, rögar ve tuvalet giderleri, yağmur suları ve taban sularından kaynaklanabilir. Eğer su sızıntısından şüphe ediyorsanız, tüm vanaları kapattıktan sonra su saatini inceleyiniz. Saat dönmeye devam ediyorsa sızıntı var demektir. Normalin üzerinde su faturası geliyor, meskenin zemininde kabarma oluyor ve eğer varsa kombinizde ki su barı da sürekli düşüyorsa sızıntı olma ihtimali çok yüksektir.

Su Sızıntılarını Bulmanın Fiyatı

Ankara Çankaya’da en çok tercih edilen Angora Tesisat firmamız, mesken tesisatında bulunan tüm su sızıntılarını, kaçakları tespit işlemlerini kısa sürede ortaya çıkarır. Müşterilerimiz için en uygun fiyatlar ile de güvenli ve kaliteli hizmetleri size sunar. Su sızıntılarını bulmanın fiyatları konusunda detaylı bilgiyi iletişime geçerek alabilirsiniz.

Benzer Yazılarımız

Ankara Koku Tespiti Fiyatları
Ankara Koku Tespiti Fiyatları 2020 Ankara Koku Tespiti Fiyatları firmalara göre değişkenlik göstermektedir...
Petek temizleme makinesi ile ısınma sorunlarınıza son
Petek olarak bilinen radyatörler sayesinde soğuk havalarda sıcak ortamlara  sahip oluruz. Ancak zamanla ıs...
Termal kamera ile kaçak tespiti nasıl yapılır?
Termal kamera ile kaçak tespiti, günümüzde en fazla tercih edilen kaçak bulma yöntemlerinden biri olarak k...
Tuvalet banyo kokusu nasıl giderilir
Banyo alanlarında kullanılan alafranga tuvaletlerin aslında nasıl kullanılacağını biliyor musunuz. Sıkl...
Tesisat Su kaçağı tespiti hakkında faydalı bilgiler
Bu yazımızda yalnızca, evlerde ve ofislerde meydana gelen su kaçaklarından değil, bina etrafında meydana ...
Logar temizleme fiyatları hakkında bilgiler
Bina etraflarında bulunan logar bacaları, kullanıcı hataları ve atıksu borularının işlevini zamanla kay...