Logar temizleme fiyatları hakkında bilgiler

Bina etraflarında bulunan logar bacaları, kullanıcı hataları ve atıksu borularının işlevini zamanla kaybetmesinden dolayı, tıkanabilirler. Tıkanma her ne kadar boru içlerinde gerçekleşse de, zamanla logar bacalarına kadar gelebilir. Bu kapsamda düşünüldüğünde logar bacalarının hızlı bir şekilde temizlenmesi gerekir. Birçok kişi ise Logar temizleme fiyatları hakkında bilgilere sahip olmak istiyorlar. En azından ne ödeyeceklerine dair bilgileri olmalarını istiyorlar.

Bu yazımızda ise biz logar temizleme fiyatları ve hangi kriterlere göre belirlendiğini anlatacağız. Tabi ki doğrudan fiyat vermeyeceğiz. Bunun nedeni ise doğrudan fiyat verme durumunun, internet ortamında bazı ürünlerde yasak olmasıdır.

 

Yine de vereceğimiz bilgiler ile kafanızda bir fikir oluşacak ve aşağı yukarı ne kadar ödeyeceğinizi bileceksiniz.

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor. Geç kalınmış bir temizlik işlemi, geri tepmenin vereceği zarardan daha az bir fiyata mal olur. Yani temizleme işlemi, sorundan hemen sonra yerine getirilmezse, sonuçları daha pahalıya mal olur.

Fiyatların yüksek olmadığını söyleyelim. Genelde bu tür işlemlerde binada oturan sakinlerin ortak ödemesi söz konusu olduğundan, daire başına cüzi bir miktar düştüğünü söyleyebiliriz.

Firmalara göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Makul bir fiyat için size en yakın olan firma ile iletişime geçmeniz yararlı olacaktır. Ayrıca firmanın kaliteli iş çıkarmış olması gerekiyor. Bu yüzden iyi bir araştırma yapmanız yerinde olacaktır.

Kullanılan ekipmanlar hakkında da küçük bir araştırma yapmanız gerekir. Temizleme ve tespit ile ilgili birçok cihaz var. Yeni cihazların kullanılmış olması ise büyük bir avantaj olarak görülebilir.

Kanalizasyon tıkanıklığı açma

Bina etrafında bulunan logar ya da kanalizasyon aynı kavramlardır. Sokak ya da caddelere aktarılan borulara kolektör yani toplayıcı adı verilir. Binalardan çıkan atıksular, sokak ve caddelerdeki toplayıcı borulara aktarılır. Bu yüzden bina etrafında bulunan boruların temiz kalması önemlidir.

Kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemi, kolektör hatlarda kullanılan cihazlara göre biraz daha küçük boyutlarda olan cihazlar tarafından gerçekleştirilir.

Aslında kanal temizliğinde kullanılan tüm cihazların özelliği aynıdır. Yalnızca boyutlarında farklılık vardır.

En çok kullanılan yöntem ise basınçlı su ile temizleme ve ilaçla temizleme yöntemleridir. Aslında genelde her iki yöntemde kullanılır. Tıkanıklığın türüne göre yapılacak işleme, temizleme için gelen firma karar verir.

logar temizleme fiyatları

logar temizleme fiyatları

Kanal açma işlemlerini belediye ekipleri de yapar. Ancak belediye ekiplerini yoğunluktan dolayı hemen bulamayabilirsiniz. Zaten genelde kolektör gibi büyük boru tıkanıklıklarına bakarlar.

Kanalizasyon açma ilacı

İlaç diye tabir edilen ürün kuvvetli bir kimyasaldır. Temizleme ve boru yüzeylerini koruma özelliği bulunur.

Kanalizasyon açma ilacı, sanayi tipi olarak üretilir ve çok güçlüdür. Aslında evlerde kullandığımız ve lavabo açmak için oldukça işe yarayan kimyasalların değişik bir versiyonudur. Tıkanıklığa neden olan cisim ile tepkimeye girerek, cismi parçalar ve tıkanıklığı giderir.

Bazı durumlarda ilaç, tek başına işe yaramaz. Nedeni ise taş ya da metal gibi sert cisimlerin tıkanmaya neden olmasıdır. Bu durumda basınçlı su ile bu tür cisimler zayıflatılır. Daha sonrasında ise ilaç ile tamamen giderilir. Tam tersi de yapılabilir.

Kanalizasyon açma teli

Aslında firmalar tarafından tıkanıklık açmak için sıklıkla kullanıldığını söyleyebiliriz. Daha önceki yazılarımızdan, mutfak lavabolarının askı teli ile nasıl açıldığını biliyorsunuz. İşte kanalizasyon açma teli, büyük boyutlarda ve susta şeklinde çelikten yapılmış bir araçtır. Tabi ki askı teli ile kıyaslanamaz bile

Tıkanıklıklar yalnızca basınçlı su ile giderilmez. Yardımcı araçlar da tıkanıklık gidermek için kullanılır. Daha doğrusu boruların içinde biriken pislikler önceden bu yardımcı araçlar ile zayıflatılır.

logar temizleme fiyatları

logar temizleme fiyatları

Kanalizasyon açma teli bir tür yardımcı araçtır. Bu tür telin gelişmiş bir versiyonu da bulunur. Oda direkt olarak makineye bağlı olan ve ucunda parçalayıcı fırça olan versiyonudur. Bina içlerindeki boruların tıkanıklıklarını gideren versiyonu da vardır.

Ankara kanalizasyon firmaları

Başkentte birçok kanalizasyon firması olduğunu biliyoruz. Ancak önemli olan kaliteli iş çıkaran ve hızlı çalışan bir firmanın hizmet vermesidir.

İşlerin sorunsuz bir şekilde halledilmesini herkes ister. İşini severek yapan ve parayı ikinci planda tutan firmaların işlerini sorunsuz ve temiz yaptığını söyleyebiliriz.

Angora Tesisat olarak, işimizi biliyoruz ve işimizi severek yapıyoruz. Hızlı, temiz ve sorunsuz bir iş çıkarıyoruz. Aslında bunu biz söylemiyoruz. Bizimle çalışan müşterilerimiz söylüyor.

Uzun yıldan bu yana tıkanıklık giderme ve su kaçağı bulma konularında birçok müşterimize hizmet verdik.

logar temizleme fiyatları

logar temizleme fiyatları

Zaten Ankara’nın genelinde tercih edilme nedenimiz de, işimizi çok iyi yapmamızdır. Angora Tesisat; pimaş açma, lavabo açma ve tıkanıklıkların giderilmesi hizmetlerinin yanı sıra, petek temizliği ve su kaçağı bulma konularında da uzmandır.

www.angoratesisat.com sitesine girerek, hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Sitemizde ayrıca müşterilerimize karşı olan sorumluluklarımızı tam olarak yerine getirme adına, bilgilerimizi paylaşıyoruz ve birçok konuda içerik hazırlıyoruz. Hazırladığımız içerikleri ve videoları, keyifle okuyabilir ve seyredebilirsiniz. Bizlere çok kolay bir şekilde sitemizden ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılarımız

Kombi su basıncı düşerse ne olur?
Yazımızın ilerleyen bölümlerinde belirteceğimiz gibi, kombi cihazı sürekli olarak su eksiltebilir. Bu y...
Çayyolu Su Kaçağı Bulma
Çayyolu Su kaçağı Bulma Angora Tesisat ekipleri ankaranın her bölgesinde çalışmalar yürütmektedir. An...
Su Kaçak Tespiti Ücreti
Ankara Su Kaçak Tespiti Ücreti Ankara da kurulan şirketimiz, Su Kaçak Tespiti Ücreti için en uygun fiyatla...
Su Kaçak Tespiti Ankara Gelişmiş Su Kaçağı Tespiti
Su Kaçak Tespiti Ankara Su Kaçak Tespiti Ankara hizmeti almak istiyorsanız, günün hangi saati olursa olsun ...
Çamaşır makinesi kokusu nasıl giderilir – koku problemi
Çamaşır Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir? Çamaşır Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir sorusu için birçok ce...
Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır? – Görüntülü tıkanıklık açma
Bina içlerinde yer alan borulardaki tıkanıklıklar, büyük sorunlara neden olmaktadır. Eski usullerle yapı...