Logar temizlik fiyatları hakkında bilgiler

Logar temizliği kolay bir iş değildir. Logar temizlik fiyatları ise yapılan işlemin niteliğine göre değişir. Logar temizliğinde yalnızca temizlik değil, ilaçlama ve tespit işlemi de yapılır.

Tespit işleminde kameralı robotlar kullanılır. Kameralı robotlar küçük bir araca bağlıdır. Daha doğrusu araca bağlı olan modeller ve el cihazına bağlı modelleri vardır. Bina etraflarındaki logarlarda tıkanıklık tespitinde her ikisi de kullanılır.

Araçta ise küçük bir ekran bulunur. Kameradan gelen görüntüler, araçtaki ekrana yansır. Sistem borularında herhangi bir tıkanıklık varsa, kamera tarafından görüntülenir.

Logar temizliği belediye

Belediyenin kullandığı araçlar biraz daha farklıdır. Kamyon boyutlarında logar temizlik araçları vardır. Kamyonun üzerindeki tank tipi deponun içinde su vardır. Logar temizliği de basınçlı su ile yapılır.

Boru içerisine gönderilen susta yardımı ile de tıkanıklık giderilir. Sustanın ucunda sert bir fırça bulunur. Fırça tıkanıklığa neden olan cisimleri parçalar ve kendisine doğru çeker. Böylelikle boru içerisindeki cisim dışarıya çekilmiş olur.

logar temizlik fiyatları

logar temizlik fiyatları

Ardından boru içerisine basınçlı su verilir. Ancak bu işlemden önce, kamera ile tekrar bir kontrol yapılır. Basınçlı su verildikten sonra da son kontrol yapılır ve böylece, temizlik işlemi tamamlanmış olur.

Logar temizliği belediye tarafından nasıl yapılır?

Belediye tarafından sokak ve caddelerde bulunan şebeke hatları ve kolektör hatları temizlenir. Daha doğrusu belediyenin sorumluluğundadır.

Temizlik işlemi iki türlü olur. Birincisinde belediye düzenli olarak şebeke hatlarını kontrol eder. Bir sorun varsa temizler. İkincisinde ise borularda tıkanıklık vardır ve vatandaşlar tarafından bu durum, belediyeye bildirilmiştir. Sorunu gidermek için belediye yine temizlik yapmaya gelir.

logar temizlik fiyatları

logar temizlik fiyatları

Logar temizliği belediye tarafından, kötü kokunun engellenmesi ve hastalık riskinin ortadan kaldırılması için yapılır. Hatlarda eğer bir tıkanıklık varsa, sistemin açık olan yerlerinden taşma yapabilir. Bu durum ise kötü kokuya ve hastalığa neden olur.

Keçiören kanalizasyon açma

Bina etraflarında bulunan kanalizasyon hatlarında açma işlemini, hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapıyoruz. Keçiören kanalizasyon açma ve Ankara’nın her ilçesinden bizlere ulaşabilirsiniz. Angora Tesisat sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Bina logar temizleme

Bina etrafında bulunan logarlar düzenli temizlenmezse, taşma yapar ve etrafa yayılan pisliklerden, kötü koku ve hastalık riski yayılır. Bina logar temizleme düzenli aralıklarla bina sahipleri tarafından yaptırılmalıdır.

Apartman sakinlerinin ve yöneticilerin bu konuda duyarlı olması gerekir. Bina etrafındaki logarlarınızın temizlenmesi gerekiyorsa, Angora Tesisat firmasından yardım alabilirsiniz. Uzun yıllara dayanan tecrübemizle her türlü tıkanıklık ve temizlik işlerinde, siz Ankaralılara hizmet vermeye devam ediyoruz.

Tıkanıklık açma nasıl yapılır?

Bina içlerindeki atıksu tesisatlarında, tıkanıklıkların açılması için öncelikle tespit işlemi gerçekleştirilir. Noktasal olarak tıkanıklığa neden olan cisim tespit edildikten sonra, basınçlı su ile tıkanıklık açma işlemine başlanır.

logar temizlik fiyatları

logar temizlik fiyatları

Gider boruları içerisinde sert cisimler varsa, sert fırça aparatı ile tıkanıklık giderme işlemi gerçekleştirilir. Sert fırça ile cisim boru dışına çıkarıldıktan sonra, kamera ile gider içerisinde kontrol işlemi yapılır. Herhangi bir kalıntı söz konusu ise basınçlı su ile geriye kalanlar tamamen temizlenmiş olur.

Tıkanıklık açma işlemi nasıl yapılır sorusunun cevabını bu şekilde verebiliriz.

Kanalizasyon açma teli

Oldukça uzun olan ve kanalizasyon borularında tıkanıklığı gidermek için kullanılan teller, büyük bir araca bağlıdır. Kanalizasyon açma teli, çelik spiral bir borudur.

Basınçlı su yıkama işleminden önce kullanılır. Bina etrafındaki kanalizasyon sistemlerinde ve sokak, cadde gibi alanlarda bulunan kanalizasyon sistemlerinde meydana gelen tıkanıklıkları gidermek için kullanılır.

Genelde, tuvalet kağıdı, saç kılı ve çocuk bezi gibi nesnelerin birleşiminden oluşan tıkanıklık unsurlarının, boru içerisinden dışarı doğru çıkartılmasında kullanılır.

Kanalizasyon açma ilacı

Birçok müşterimiz bize kanalizasyon açma ilacı hakkında soruyor. Angora Tesisat olarak biz, tıkanıklık giderme işlemlerinde ilaç kullanmıyoruz. Nedeni ise çevreyi kirletme sorunudur. Aslında kimyasallar uzun vadede de, kanal sistemlerindeki tıkanıklıkları gideriyorlar. Ancak borulara zarar verme riskleri var ve çevreyi kirletiyorlar.

Ayrıca kullanan kişiye de zararı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü çoğu zaman alınan önlemler yeterli olmayabiliyor. Kimyasalların çok güçlü ve solunduğunda zehirli etkileri olduğundan bahsediyoruz.

Ankara kanalizasyon firmaları

Ankara ilinde faaliyet gösteren birçok kanalizasyon firması var. Kimi firma, eski yöntemlerle ve eski aletlerle çalışırken, kimi firma ise gelişmiş cihazlar ve gelişmiş yöntemleri kullanıyor.

Yeni yöntemlerin ve cihazların ise işleri daha kolay hale getirdiği, çevreyi daha az kirlettiği ve daha hızlı olduğu da ortadadır.

Ankara kanalizasyon firmaları, düzenli olarak kanal bakımını gerçekleştirirler. Ayrıca düzenli olarak temizlik işlemlerini yerine getirirler. Eğer kanal sistemlerinde bir tıkanıklık varsa, tıkanıklığı giderici işlemleri yaparlar.

Düzenli olarak temizlik ve bakım işlemlerinin oldukça önemli olduğunu söyleyelim. Bakım işlemlerinde, zarar görmüş borular, yenileri ile değiştirilir. Sızıntıya neden olan çatlaklar tamir edilir ve sistemin bütünü kontrol edilir.

Temizlik işlemlerinde ise basınçlı su ile sistemin temizliği sağlanır. Boru yüzeyinde ve tabanında biriken pislikler giderilir.

Benzer Yazılarımız

Su kaçağı tespit cihazı Rothenberger – Akustik arıza tespit cihazı
Temiz su ve atıksu tesisatlarında sıklıkla kullanılan tespit işlemi, günümüzde gelişmiş cihazlar ile ...
Kameralı Su Kaçak Tespit Fiyatları
Kameralı Su Kaçak Tespit Fiyatları Tecrübe ile teknoloji birleştiğinde su kaçakları çok hızlı çözü...
Yangın hidrantı kaçağı Ankara, Profesyonel çözümler
Sokak ve caddelerde bulunan ve yangın anında, itfaiyecilerin müdahalesi için özel olarak tasarlanmış yang...
Paslı su boruları nasıl temizlenir, Pas nasıl oluşur?
Genellikle daha eski evlerde yaşanan su borusunun paslanma durumu birçoğumuz için can sıkıcı olmuştur. A...
Ankara kanal açma işlemleri hakkında bilgi
Modern toplumsal hayat, içerisinde pek çok farklı yapı barındırır. Kitlelerin hayatını kolaylaştıran ...
Tuvalet tıkandı – Tıkanan tuvalet için ne yapılmalı?
Sürekli olarak ve yoğun olarak kullanılan ve bir ev için olmazsa olmazlardan bir tanesi, tuvalet alanlarıd...