Tuvalet açıcı maddeler – Tuvalet kimyasalları

Günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız tuvaletlerimiz tıkanıklık yaşayabilir. Tuvalet tıkanıklığının birçok nedeni olabilir. Bu nedenler kullanıcı hatalarından kaynaklı ya da inşaat kalıntılarından kaynaklı tıkanıklık nedenleri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı yaşandığında ev hanımları tarafından birçok tuvalet açıcı maddeler kullanılmaktadır. Oysa ki tuvalet tıkanıklığı problemlerinizde profesyonel bir ekibe başvurmanız çok büyük önem taşımaktadır.

tuvalet açıcı maddeler

tuvalet açıcı maddeler

Tuvalet tıkanıklıklarına erken müdahale şarttır. Eğer erken müdahale edilmezse ileride daha büyük problemler yaratabilir. Tuvalet tıkanıklığı sebebiyle evimize kötü bir koku yayılır ve bu yayılan kötü koku nedeniyle günümüz mahvolur. Tuvalet tıkanıklığından kaynaklı olarak yayılan kötü koku eve sinebilir ve bu yüzden evinize misafir kabul etmeyebilirsiniz.

Tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerinde kullanılan doğal yöntemlerin yanı sıra tuvalet açıcı maddeler de kullanılmaktadır. Bu tuvalet açıcı maddeler sizlere herhangi bir efor sarf etmeden yaşanan tıkanıklığı açmanızda yardımcı olacaktır. Tuvalet giderine göndermek suretiyle kullanabileceğiniz tuvalet açıcı maddeler etrafa zarar verebilir bu yüzden kullanırken dikkat edilmelidir.

Tuvalet açıcı kimyasalların kullanımı oldukça basit olup etkisi de büyük olmaktadır. Tuvalet açıcı maddeler, tuvalet içerisinde bulunan kireç, taş, kum ve beton eritilerek tuvaletin giderinden akması sağlar. Fakat kullanım aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Tuvalet açıcı maddeler genellikle kimyasallardan oluşmaktadır. Bu kimyasallar insan tenine zarar vermektedir. Bu nedenden dolayı tuvalet açıcı kimyasalları kullanırken mutlaka eldiven kullanılmalıdır. Tuvalet açıcı kimyasallar insan tenine zarar verdiği gibi solunum yoluna da zarar vermektedir. Tuvalet açıcı kimyasal kullanımı sırasında mutlaka maske kullanılmalıdır.

Tuvalet açıcı maddeler dışında kullanılan karbonat, sirke suyu ve limon tuzu karışımı ile tuvalette bulunan gider tıkanıklıkları giderilebilir. Fakat bu yöntem tuvalette ki tıkanıklığı kesin olarak gidermeyecektir. Tuvalet tıkanıklığı tekrar yaşanabilir. Çünkü, doğal yöntemler geçici çözümlerdir. Tuvalet tıkanıklığı problemlerinde profesyonel bir ekibe başvurulmalıdır.

Tuvalet açıcı maddeler her zaman işe yaramayabilir. Bu nedenden dolayı tesisatta bulunan problemin ana kaynağı tespit edilmelidir. Tesisatta bulunan tıkanıklığın ana kaynağı profesyonel cihazlar sayesinde kolayca tespit edilebilir. Gelişen teknolojiden nemalanarak üretilen tesisat gider tıkanıklığı sebebini tespit eden termal kameralar Angora Tesisat tarafından kullanılmaktadır. Angora Tesisat sizlere tuvalet tıkanıklığı ve onarımı konusunda Ankara’ da hizmet vermektedir.

Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri

Evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri olarak kullanılan doğal yöntemler, bulunan tıkanıklığı geçici de olsa açmaktadır. Tuvalet tıkanıkları sizlere maddi ve manevi zarar vermektedir. Maddi açıdan oluşan bu zararı önlemek adına evde yapılabilecek olan doğal yöntemler şu şekildedir:

  • Karbonat, limon tuzu ve sirke suyu karışımı
  • Kaliteli ve vakumu iyi bir pompa kullanımı
  • Tuz ruhu

Yukarıda belirtilen yöntemlerle sizlere maddi açıdan zarar verecek olan tıkanıklık problemlerinden kurtulabilirsiniz. Fakat bu yöntemler kalıcı yöntemler değildir. Bu problem tekrar yaşanabilir. Tıkanıklığın tekrar yaşanmaması için profesyonel bir ekibe başvurulmalıdır.

Tıkanıklığın oluşturduğu manevi zarar ise şu şekilde açıklanmaktadır:

  • Tuvalet tıkanıklığı nedeniyle evinizde pis bir koku oluşur.
  • Evinizde oluşan pis koku nedeniyle evinize misafir kabul etmeyebilirsiniz.
  • Tuvalet tıkanıklığı nedeniyle tuvaletinizi kullanamazsınız ve bu büyük bir problemdir.

Tuvalet Açıcı Asit

Tuvalet açıcı asit kimyasalları sayesinde tuvaletinizde ki gider tıkanıklığını giderebilirsiniz. İçerisinde bulunan asit oranı sayesinde tuvalet giderindeki pislikler parçalanarak pis boru tesisatına gönderilebilir. Tuvalet açıcı asitleri her zaman işe yaramayabilir.

tuvalet açıcı maddeler

tuvalet açıcı maddeler

Tuvalet açıcı asitler tesisattaki küçük problemleri gidermek için kullanılmaktadır. Tuvalet giderindeki problemin kaynağı kesinleşmediği sürece herhangi bir kimyasalın kullanımı doğru değildir. Profesyonel ekipler de tuvalet açıcı asitler kullanabilir. Eğer tesisattaki problem asit ile giderilebilecekse asit kullanımı doğru olacaktır.

Tuvalet Açıcı Toz

Tuvalet açıcı toz maddelerine diğer adıyla kostik denilmektedir. Tuvalet açıcı toz sayesinde tuvalet gider tıkanıklığı kolay bir şekilde giderilebilir. Suda kolaylıkla çözülebilen bu maddeler kaygandır ve sabun hissi verirler. Tuvalet açıcı tozlar insan dokusuna zararlıdır ve kaşındırıcı özelliği vardır. Tuvalet açıcı tozlar beyaz renkte olup nem çekici özelliği bulunmaktadır. Tuvalet açıcı tozlar NaOH formülüyle gösterirler.

Kostik İle Lavabo Açmak Doğru Bir Yöntem Mi?

Çoğu zaman kostik kullanımı lavabo ve gider açma konusunda istenmeyenler sonuçlar doğurabilir. Kostik kaynar su ile reaksiyona girer ve oldukça tehlikeli bir madde ortaya çıkar. Bu nedenlerden dolayı tuvalet ve lavabo tıkanıklarında profesyonel bir ekibe başvurmak en doğru seçenek olacaktır.

Kostik kullanırken kullanılması gerekilen malzemeler; eldiven, gözlük ve maskedir. Bu gibi ekipmanlarla kişisel güvenlik sağlanabilir. Gider açmak için kullanılan bu kostik malzemeler gider borularındaki contalara zarar verebilir ve tıkanıklıkla beraber su sızıntıları da meydana gelebilir.

Kostik kullanımının büyük parçalara herhangi bir etkisi olmayacaktır. Büyük parçaların parçalanma işlemi özel cihazlarla yapılmaktadır. Bu gibi nedenlerden dolayı tuvalet ve banyoda yaşanan tıkanıklıkların sebebi profesyonel ekipler tarafından tespit edilmeli ve ona göre işlem uygulanmalıdır.

Kostiğin vücut ile teması oldukça tehlikelidir. El kaşındırmasının yanı sıra elde yaralar da meydana gelebilir. Bu nedenden dolayı Angora Tesisat sizlere kostik ile gider açma konusunu önermemektedir.

Kostik ile sıcak su reaksiyona girdiğinde tüm pencereler açılmalıdır. Etkileşim sonucunda oluşan buhar kesinlikle solutulmamalıdır.  Ayrıca kullanım esnasında kostiğin üzerine dökülecek olan kaynar su eğer birden dökülürse sıçrayabilir ve yüzünüz hasar görebilir. Bu nedenden dolayı kostiğin üzerine dökülecek olan kaynar su yavaş yavaş dökülmelidir.

Tuvalet ve lavabo tıkanıklığı açma işlemleri için günümüzde profesyonel cihazlar üretilmektedir. Angora Tesisat sizlere tuvalet ve lavabo gideri açma işlemlerinde deneyimli ekibi ve profesyonel cihazlarıyla Ankara’ da hizmet vermektedir. Bu hizmet sayesine tuvalet ve lavabo giderindeki tıkanıklıklar kesin ve kalıcı olarak giderilmektedir.

Benzer Yazılarımız

Ankara Cihazlı Su Tesisatçısı
Ankara Cihazlı Su Tesisatçısı Eskiden evinizde oluşan su kaçağını bulmak günler bile sürebiliyordu. A...
Ankara Su Kaçağı Firması
Ankara Su Kaçağı Firması Ankara Su Kaçağı Firması – Hızlı ve Etkili Çözümler: Su kaçağı, ...
Pimaş Açma Yöntemleri Nelerdir? – Pimaş açma işlemleri
Evlerdeki atık suyun şehir sistemine aktarılmasına yardımcı olan pimaş borular tıkandığı zaman, birç...
Su Kaçağı Bulma Servisi Ankara
Su Kaçağı Bulma Servisi Ankara Hizmetleri Su Kaçağı Bulma Servisi Ankara da faliyet gösteren birçok firm...
Yenimahalle Su Kaçak Tespiti
Yenimahalle Su Kaçak Tespiti Firmaları Yenimahalle Su Kaçak Tespiti hizmetlerinde seçiminde Firmaları belir...
Kalorifer Petek Temizleme Fiyatları – Fiyat hakkında bilgi
Petek temizliği ve bakımı fiyatları günümüz piyasa koşullarında, tesisat firmaların göre değişkenli...