Yenimahalle Su Kaçak Tespiti

Yenimahalle Su Kaçak Tespiti Firmaları

Yenimahalle Su Kaçak Tespiti hizmetlerinde seçiminde Firmaları belirlemede kurumsallık detayını göz ardı etmeyiniz. Yenimahalle bölgesine verdiğimiz hizmetlerin detaylarını bu yazımızda görebilirsiniz. Yaşam alanlarımızda sıkça karşılaştığımız bir sorun da su kaçağıdır. Su kaçağının olma nedenleri birden çoktur. Binanın yapılış aşamasındaki herhangi yanlış bir tesisatın bağlanması, kullanılan boruların sağlamlığı, boruları bağlayan ustanın sağlam bağlayamaması vs. gibi birçok neden vardır. Ayrıca su sızıntısı bireysel bir sorun da değildir. Eğer oturduğunuz dairede bir su kaçağı söz konusuysa bu durum hem yan komşunuzu hem de alt komşunuzu ilgilendirebilir. Su sızıntısı sorunu en başlarda her ne kadar önemsenmeyip göz ardı edilse de aslında çok büyük sorunlar doğurabileceğinden daha en başından dikkate alınıp çözümünün yapılması gereken bir sorundur. Ayrıca su kaçağının tamiri ihmal edilip ertelendiği zaman binada veya dairede çürüme, rutubet gibi kalıcı problemlere de yol açabilmektedir. Bu sebeple su kaçağı sorununun kalıcı bir şekilde çözülmesi gerekmektedir. Yenimahalle Su Kaçak Tespiti kalıcı sonuçlara ulaştırabilmektedir.

Yenimahalle Su Kaçak Tespiti Firmaları

Yenimahalle Su Kaçak Tespiti Firmaları

Su Kaçağı Bulma Tespiti

Su Kaçağı şüpheniz mi bar? Birkaç detay ile bu şüphenizi yenebilirsiniz. Evinizdeki tüm muslukları kapattıktan sonra su sayacınıza bakın. Eğer su sayacınız hala sürekli bir şekilde dönüyorsa bu demek oluyor ki evinizin herhangi bir borusunda su kaçağı var. Su sayacına bakmak durduk yerde aklınıza gelmemiş olabilir. Ancak ödediğiniz faturalardan şikayetçi iseniz eğer kesinlikle su sayacınıza bakıp bu yöntemi uygulamanızı öneririz. Su sızıntıları hem faturalarınızda büyük bir sorun teşkil etmektedir hem de erken tespit edilemediği takdirde tek olumsuz yönü faturaya olmaz. Su kaçakları erken tespit edilemedikleri zaman daha büyük bir alana yayılabileceğinden dolayı hem tamir masrafı hem de tamir süresi artar.

Kırmadan Su Kaçak Tespiti

Yenimahalle Su Kaçak Tespiti bu konuda oldukça hassas davranmaktadır. Su kaçağı tespiti yapılırken eski tarz olan kırıp-dökme gibi işlemler yapılmayacaktır. Su kaçağının asıl kaynağının nerede olduğunun bulunması aşamasında ise evinizde bir kırıp dökme işlemi söz konusu olmayacaktır. Kırıp-dökme işlemi ancak ve ancak su kaçağının yerinin noktasal olarak tespit edilmesinden sonra tamir amacıyla gerçekleşmektedir. Ki buradaki kırıp-dökme işlemi de kaynak bulunduğundan dolayı çok fazla olmayacaktır. Yaptığımız işlemler için özellikle de kırıp dökme işleminin olmamasına çok dikkat etmektedir. Bunun nedeni ise müşteri memnuniyeti. Kırıp-dökme işlemi olmadığından dolayı müşteriler hem zamandan hem de maddi açıdan kazanacaktır. Çünkü etraf çok fazla kırılıp döküldüğü zaman o kırılan ve dökülen yerleri tekrardan yaptırmak gerekmektedir. Bu da demek oluyor ki tamirat parasının yanında bir de o duvarı yeniden yaptırmak için para harcanmalıdır.

Yenimahalle Su Kaçak Tespiti

Yenimahalle Su Kaçak Tespiti

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Evinizde su sızıntısının var olduğundan emin olduktan sonra ise Yenimahalle Cihazla Su Kaçak Tespiti sayesinde noktasal olarak su kaçağının yeri tespit edilmektedir. Bu işlem sırasında kullanılan birçok makine vardır. Ancak Yenimahalle Su Kaçak Tespiti bunlar arasında en kullanışlı ve en çözüm odaklılarını kullanmaktadır. Bu araç-gereçler şöyle sıralanabilir:

1-) Isı kamerası (sıcak su kaçağının tespiti)

2-) Boru görüntüleme kamerası

3-) Boruya gaz veren araç-gereç

4-) Nem farklılığı göz önüne alan nem cihazı

5-) Manyetik cihazlar

Benzer Yazılarımız

Su Kaçakları Neden Olur
Su Kaçakları Neden Olur? İster yeni ister eski yapılarda yaşayın Su Kaçakları Neden Olur sorusu ile kar...
Ankara Gizli Su Kaçağı Tespiti
Ankara Gizli Su Kaçağı Tespiti (Angora Tesisat) Ankara’da Gizli Su Kaçağı Tespiti: Su Kayıplarını...
Aşağı kata su sızması – Neden su sızar?
Su sızıntısı kendisini tavan alanlarından aşağı kata sızma şeklinde gösterir. Birçok kişi alt katta...
Kırmadan tesisat tamiri- Tesisatta teknolojik çözüm
Her dairede belirli zamanlarda tesisat ile ilgili sorunlar meydana gelir. Bu sorunlar “komşumun tavanından s...
Ankara Su Kaçağı Noktasal Tespit
Ankara Su Kaçağı Noktasal Tespit Müşterilerimiz su sızıntılarının kaynağını bulmak isterler. Bu ned...
Evde su kaçağı nasıl bulunur? Su kaçağı tespiti
Türkiye’deki binaların daha çok eski olması nedeniyle tesisatta sorunlar yaşanmakta ve su kaçağı sorun...