Evde su kaçağı nasıl bulunur? Su kaçağı tespiti

Türkiye’deki binaların daha çok eski olması nedeniyle tesisatta sorunlar yaşanmakta ve su kaçağı sorunu oldukça fazla yaşanmaktadır. Bunun en önemli nedeni eski tesisatlarda boruların demir malzemeden yapılmasıdır. Demir malzeme zamanla küflenip eskimekte, kireçlenme nedeniyle korozyon artmaktadır. Aşınma ve delinme dolayısıyla da su kaçaklarının meydana gelmesi kireçli suya sahip olan yerlerde daha çok görülmektedir. Kaçak problemi yaşayan kişilerin evlerinin kırılıp dökülmesinden korkması ve bu nedenle olabildiğince sorunun çözümünü ertelemesi kaçak probleminin daha da artmasına neden olmaktadır. Hatta bazı zamanlar evde su kaçağı nasıl bulunur sorusundan çok ekiplerimize komşular tarafından aşağı kata su sızıyor ne yapmalıyız şeklinde şikayetler gelmektedir. Ciddi problemler yaşamamak ve yaşatmamak adına su kaçak tespitinin doğru şekilde olabildiğince hızlı yapılması önem taşımaktadır.

evde su kaçağı nasıl bulunur

evde su kaçağı nasıl bulunur

Evde su kaçağı nasıl bulunur? Kaliteli ve hızlı su kaçağı tespiti nasıl yapılır?

Angora Tesisat gibi profesyonel hizmet veren firmalarda kaçak tespiti gelişmiş teknolojik cihazlarla yapılmaktadır. Bu sayede işlemler hem hızlı yapılmakta hem de etrafa kırma, dökme gibi zararlar verilmemektedir. Zarar verilmemesi ve sorunun hızla çözüme kavuşturulması müşteri memnuniyetini arttıran konulardır. Ekiplerimiz evde su kaçağı nasıl bulunur sorusunu yönelterek yardım istediğiniz andan itibaren harekete geçmektedir. Keşif çalışmalarını başlatmadan önce tesisat ve şehir şebekesiyle ilgili bilgi toplanmaktadır. Örneğin binanızın durumu, yaşı ve su tesisatının yapısı ekiplerimize ipucu verebilmektedir. Bunun dışında şehir şebekesinin durumu belirleyici olmaktadır. Büyük şehirlerde yaşanan uzun ve periyodik su kesintilerinin ardından bir anda basınçlı suyun verilmesi, suların kireçli olması ya da mikroplardan arındırmak için verilen dezenfeksiyon maddelerinin korozyon etkisi su kaçaklarını arttırmaktadır. Tüm bu bilgileri edinen ekiplerimiz daha sonra cihazlı tespit çalışmalarıyla işlemlere devam etmektedir.

Teknolojik cihazlarla su kaçağı bulma aşamaları

Su kaçağı tespitinde teknolojik cihazların kullanılması verimi, hızı arttırmakta, etrafa zarar verilmediği için de avantaj sağlamaktadır. Ancak profesyonel, cihaz kullanımını bilen ve cihazlardan gelen verileri yorumlayabilen uzman personel gerektirmektedir. Angora Tesisat bu konuda teknolojik gelişmelere paralel olarak cihazlarını sürekli yenilemekte ve zaten profesyonel hizmet anlayışıyla çalışan personeline cihazlarla ve kullanımıyla ilgili eğitim vererek kendisini geliştirmektedir. Böylece ekiplerimiz akustik ve termal cihazlardan gelen verileri hızlı ve doğru şekilde yorumlayarak su kaçağı tespitini en verimli şekilde yapmaktadır. Evde su kaçağı nasıl bulunur sorusunun en kaliteli ve profesyonel çözümü alanında uzman ekibimizdir.

  1. Termal kamera ile sızıntı ve kaçak bulma işlemi nasıl yapılır?

Termal kameralar canlı ya da cansız varlıkların yaydıkları kızılötesi ışınlara yani sıcaklıklarını ölçme mantığına göre işlem yapmaktadır. Betonun ve tesisat içinin de bir normal ısısı bulunmaktadır. Termal kamera çekim yaparken sıcaklık farklarının olduğu yerlere göre kaçağın nerede olduğunu bulmaktadır. Termal kamera beton, granit, fayans, parke gibi yüzeylerin altındaki sızıntıların bulunması için kullanılmaktadır. Termal kamera yüzeyin üzerinden termal çekim yapmakta gelen veriler deneyimli ekipler tarafından değerlendirildikten sonra kısa sürede kaçak tespit edilmektedir. Bu cihazın en çok kullanım alanı bulduğu yer ise sıcak ve soğuk su tesisatlarıdır.

  1. Akustik tespit cihazı kullanılarak su kaçağı bulma

Ses biliminden ve en ufak ses değişimlerini dahi algılama yeteneğinden kaynak alan akustik cihazlar, su sızıntılarını, özellikle de aşağı kata su sızmasını hızlı ve etkili şekilde tespit etmektedir. Cihazda bulunan sensörler en ufak su akış sesini dahi çevreden gelen sesleri yalıtarak algılamaktadır. Bu sayede su kaçağı tespit çalışmalarında en çok kullanılan cihaz ve yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

  1. Nemölçer cihazı kullanılarak su kaçağı tespiti

Su kaçağı tespiti öncelikli olarak termal kamera ve akustik cihazlarla yapılmasına rağmen nadirde olsa tespit sırasında nemölçerlerden de yararlanılabilmektedir. Nemölçer cihazı duvarlarda tesisatların olduğu yerlerdeki bağıl nemi ölçerek kaçağı tespit etmeye çalışmaktadır. Belirtildiği gibi bu cihaz tek başına pek fazla kullanılmamaktadır. Çünkü nem artışı tesisatlardaki kaçağa bağlı olabileceği gibi normal rutubetlenmeye bağlı olarak da oluşabilmektedir. Bu yanıltıcı durumun önüne geçilmesi için diğer cihazlarla yapılan tespit çalışmalarından sonra kaçaktan emin olunması amacıyla tavan, taban ve tesisat borularının geçtiği alanlarda nemölçer kullanılabilmektedir.

Evde su kaçağı nasıl bulunur sorusuna cevap olabilecek tüm detaylı bilgiler yazımızda verilmiştir. Ancak kaçakla ilgili özel bir durumun gelişmesi nedeniyle müşterilerin daha detaylı bilgiye ihtiyaçları olduğu durumlarda www.angoratesisat.com internet sitemizi ziyaret etmelerini önermekteyiz.

evde su kaçağı nasıl bulunur

evde su kaçağı nasıl bulunur

Sitemizden gerekli detaylı bilgileri bulabilir, iletişim yöntemlerinden birini seçerek bizlere ulaşabilirsiniz. Ekiplerimiz sorunlarınızı dikkatle inceledikten sonra sizin de izninizle evinizde su kaçağı tespit çalışmalarına başlamaktadır. Teknolojik cihazlarla su kaçağını hızlı ve evinizde kırma, dökme işlemi yapmadan tespit etmekte ve tamir, onarım ya da tesisat borularının değiştirilmesi hizmetlerini vermektedir.

Angora Tesisat müşteri memnuniyetine önem veren çözüm odaklı bir firmadır. Bu nedenle sorunlarınıza etkili çözümler bulmasının yanında kaliteli ve profesyonel hizmeti uygun fiyat politikasıyla sizlere sunmaktadır. Tesisat sorunlarınızı hızlı ve etkili şekilde çözmekten mutluluk duymaktadır.

 

Benzer Yazılarımız

KANAL GÖRÜNTÜLEME MAKİNASI
Kanal görüntüleme makinası profesyonel ekipler tarafından kullanılan teknolojik cihazlardır. Kanal görü...
Su Kaçağı Bulma Yöntemleri
Su Kaçağı Bulma Yöntemleri Su Kaçağı Bulma Yöntemleri aslında sizlerin yapacağı bir yöntem biçimi d...
Ankara Termal Kamera Su Kaçak Tespiti
Ankara Termal Kamera Su Kaçak Tespiti (Kırmadan) Birçok firma farklı yöntemler ile su sızıntılarını bu...
Tesisat kaçakları ve giderme yolları
Tesisat kaçakları denildiği zaman aklımıza temiz su, pis su ve ısıtma sistemlerinde hasarlar sonucu oluş...
Su sızıntısı tamiri nasıl yapılır? – Sızıntı tamir işlemleri
Tesisatlarda meydana gelen sızıntılar, tespit edilmesi zor olan durumlardandır. Tamiri her ne kadar kolay ol...
Su Tesisat Kaçağı Ankara
Su Tesisat Kaçağı Ankara (Noktasal Tespit) Su Tesisat Kaçağı Ankara da nasıl yapılır öncelikle bunu il...