Ekonomik Pimaş açma fiyatları hakkında

Herkes yaptıracağı işin, ekonomik olmasını ve aynı zamanda kaliteli olmasını ister. Ancak bir işin hem ekonomik, hem de kaliteli olabilmesi mümkün değildir. Pimaş açma fiyatları hakkında da bu yorumu belirtebiliriz.

Her işte olduğu gibi, pimaş açma işlerinde de bir maliyet ve işçilik söz konusudur. Pimaş açma fiyatları ekonomik olur evet, ancak nasıl? Eğer yapılan iş kaliteliyse, yaşamanız muhtemel sorunları yaşamayacak ve yapılan iş aslında sizin için daha ekonomik hale gelecektir.

Bu durumu bir örnek ile açıklayalım. Mesela oldukça ucuz olan bir ayakkabı aldınız. Ancak 2 ay giyebildiniz ve ayakkabı artık kullanılmayacak hale geldi. dolayısıyla 2 ayda bir ayakkabı almak zorunda kaldınız. Bir de kaliteli bir ayakkabı aldınız ve 4 sene boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabildiniz. 4 senede bir defa kaliteli bir ayakkabı alırken, ucuz olan ayakkabıdan 12 ay boyunca satın almak zorunda kaldınız. Dolayısıyla fiyatına göre, kaliteli bir ayakkabıya verdiğinizden iki ya da üç kata daha fazla para ödediniz.

Fiyat kıyaslaması yaparken, bence bu örneği göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Özellikle pimaş açma işlemlerinde, yapılacak olan hatalar, telafisi mümkün olmayan hatalar olacaktır. Her ne kadar gelişmiş cihazlar kullanılmadan önce yapılan işlemlerde, hem ev sahiplerine, hem de tıkanıklık giderme işlemi yapanlara büyük zararlar veren hatalar yapılıyordu.

Ancak gelişmiş cihazların kullanılması da yeterli olmamaktadır. Tecrübe pimaş açma fiyatları anlamında da devreye girmektedir. En optimum fiyatları, tecrübeli tesisatçılar sizlere sağlayacaktır. Elindeki cihazları kullanmayı bilmeyen ya da yanlış kullanan kişilerde evinize zarar vereceklerdir. Çünkü iş cihaz kullanımı ile bitmemektedir.

Fiyatlara etki eden pimaş açma yöntemleri

Tuvaletiniz tıkandığında, bireysel olarak yapabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır. Böylece gereksiz yere ücret ödememiş olursunuz. Ancak tıkanıklığın türü, bireysel olarak giderilmeyecek durumdaysa, o zaman tecrübeli bir tesisatçıdan yardım almanız daha iyi olacaktır.

Klozet tıkanıklığı açma yöntemleri

Askı teli ile klozet giderlerinin yüzeyinde meydana gelen tıkanıklıkları giderebilirsiniz. Askı telinin çengelli tarafını açarak ve gider borusunun içine yerleştirerek, bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Pompa ile gider açma işlemi, hem mutfak lavabolarında, hem de tuvalet ve banyo alanlarında bulunan klozet giderlerinde işe yarayan bir yöntemdir. Tek yapmanız gereken, hemen  yüzeyde bulunan pislikleri pompa ile çekmek olacaktır. pompa vakum etkisi yapar ve yüzeydeki pislikleri kendisine doğru çeker. Ancak daha derinde olan pisliklerde işe yaramaz.

pimaş açma fiyatları

pimaş açma fiyatları

Evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri

Tıkanıklıkları gidermek için üretilen kimyasallardan yararlanmak faydalı olacaktır. Ancak bu kimyasalları kullanırken, bazı önlemleri almanız gerekebilir. Kimyasalları kullanmadan önce maske takmalısınız ve elinize plastik eldiven giymelisiniz.

Evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri oldukça işe yarar. Ancak S borusu düzeyinde oluşan tıkanıklıklar için geçerli olduğunu unutmayın. Daha derinlerde bulunan pimaş borularda oluşan tıkanıkları gidermek için daha farklı yöntemler uygulanmaktadır.

Porçöz ve diğer kimyasal çözücüleri, sıcak su ile kullanmalısınız. Sıcak su bu tür kimyasallar ile etkileşime girer ve boru içerisindeki pislikleri çözerek, sistemde uzaklaştırır.

Tuvalet açma ilacı

Güçlü kimyasalları, tuvalet açma ilacı kategorisinde değerlendirebiliriz. Ancak bu kimyasallar oldukça tehlikelidir. Solunması ise sağlığa kalıcı zararlar verebilir. Bu tür kimyasallar ile tuvalet giderlerini açabilirsiniz. Ancak biz kullanmanızı yine de tavsiye etmiyoruz. Sadece bilgi amaçlı, yazımızın bu bölümünde bahsedeceğiz.

Karpit adı verilen kimyasal, kireç taşı ile asit birleşimi bir maddedir. Genelde sanayi alanında kullanılır. Çok güçlü bir yapıya sahiptir ve kullanmadan önce mutlaka gerekli önlemlerin alınması gerekir. Mesela kullanılacağı alan havalandırılmalıdır. Çocuklardan uzak tutulmalıdır. Kesinlikle çıplak elle kullanılmamalıdır.

pimaş açma fiyatları

pimaş açma fiyatları

Tuvalet giderine döküldükten sonra, tuvaletin kapısı kapatılmalı ve 15 dakika beklenmelidir. Daha sonra yeteri miktarda kaynar su dökülerek işlem tamamlanmalıdır. Kaynar su döküldükten sonra da en az 2 saat boyunca tuvalet kullanılmamalıdır.

Tuvalete asit dökmek

Tıkanıklık gidermek için gittiğimiz müşterilerimizin birçoğu bizlere, tuvalet tıkanıklıklarında asit kullanmanın yararlı olup olmayacağını soruyor.

Soruya cevap vermeden önce asidin yapısından biraz bahsetmek yararlı olacaktır. Hidroklorik asit ve çözücü kimyasalların yapısında bulunan asit özellikli maddelerdir. Tuz ruhunu örnek olarak verebiliriz. Ayrıca porçöz gibi kimyasallarda da az miktarda asit bulunmaktadır. Tuz ruhunda ise oldukça fazla asit maddesi bulunmaktadır.

Asitlerin solunması ve cilde temas etmesi zararlıdır. Yalnızca insan sağlığına zararı yoktur. Aynı zamanda gider borularının da zamanla zarar görmesine neden olurlar.

Sıcak su ile tepkimeye girdiğinde asitler, yüksek sıcaklığın ortaya çıkmasına neden olurlar. Bu durum ise plastik boruların büzüşmesine ve çapının daralmasına neden olur.

pimaş açma fiyatları

pimaş açma fiyatları

Aynı zamanda plastik boruların zamanla aşınmasına, yüzeyinde mikro deliklerin oluşmasına ve bu deliklerin zamanla çatlaklara dönüşmesine yol açarlar. Zaten pimaş borulardaki kaçakların nedenlerinden bir tanesi de, kimyasal maddelerin sıklıkla kullanılmasıdır.

En önemlisi de çevreye uzun vadede zarar vermeleridir. Zararlı kimyasalları kullanmak yerine, çevreye zarar vermeyen yöntemlerin benimsenmesi daha iyi olacaktır.

Her türlü tıkanıklık işlerinizde, çevreye zarar vermeden hızlı ve kaliteli hizmet öneriyoruz. Angora Tesisat sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Yazılarımız

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Hizmetleri nasıl yapılır?
Klozet ya da alaturka türde olan tuvaletlerin boruları çeşitli nedenlerden dolayı tıkanır ve taşma yapar...
Ankara Cihazla Koku Tespiti
Ankara Cihazla Koku Tespiti (Koku Nedenleri) Binalaşma başladığında beraberinde de birçok sorunu getirmiş...
Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?
Tesisatlarda meydana gelen kaçakların bulunması, önceki zamanlarda çok zor bir işti. Kırmadan dökmeden s...
Su Kaçağı Tespiti Ankara Batıkent
Su Kaçağı Tespiti Ankara Batıkent Su Kaçağı Tespiti Ankara Batıkent konusu olduğunda; birçok hane, iş...
KANAL GÖRÜNTÜLEME ANKARA
Gider borularında zamanla tıkanıklıklar ve kaçaklar oluşmaktadır. Giderdeki tıkanıklıkları ya da kaç...
Keklik Pınarı Su Kaçak Tespiti
Keklik Pınarı Su Kaçak Tespiti (Angora Tesisat) Ankara’nın güzide ilçelerinden Çankaya, tarihi ve d...