KANAL GÖRÜNTÜLEME ANKARA

Gider borularında zamanla tıkanıklıklar ve kaçaklar oluşmaktadır. Giderdeki tıkanıklıkları ya da kaçakları tespit etmek için kanal görüntüleme cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde kanalda bulunan sorunların tespiti nokta atışı şekilde yapılmaktadır. Kanal görüntüleme cihazları ile çok kısa bir sürede sorunlar tespit edilmektedir. Bu tespitler yapılırken etrafa herhangi bir şekilde zarar verilmez. Angora Tesisat kanal görüntüleme Ankara hizmeti vermektedir. Profesyonel cihazları ve ekibiyle beraber gider tıkanıklıklarınızdaki problemleri yerinde tespit etmektedir.

kanal görüntüleme ankara

kanal görüntüleme ankara

Kanal içerisindeki tıkanıklar genellikle katı cisimlerin bilinçsizce atılmasından kaynaklanmaktadır. Islak mendiller, çocuk bezleri ve peçete gibi eşyalar kanal içerisindeki tıkanıkların başlıca sebepleri. Bunlar, atık su giderinin kanalizasyona ulaşmasını engeller. Bu durum da kanal içerisindeki tıkanıklıklara yol açar. Gidemeyen su tekrar geri gelir ve taşma sorunlarıyla karşı karşıya kalınır.

Kanal tıkanıklıkları, kanal görüntüleme Ankara hizmetiyle Angora Tesisat tarafından tespit edilmektedir. Kanal görüntüleme cihazı sayesinde gider borusuna herhangi bir zarar verilmeden kanalın içerisinde ki tıkanıklıklar termal kamera ve titreşimsiz dinleme cihazları sayesinde kolayca tespit edilebilmektedir.

Görünmeyen ya da ulaşılamayan yerlerdeki tıkanıklıklar için kırmaya ve dökmeye son. Gelişen teknolojiden nemalanarak üretilen kanal görüntüleme cihazlarıyla el değmeden kanal içerisindeki tıkanıklıklar tespit edilmektedir. Tespit edilen tıkanıklıkta, tıkanıklığın büyülüğüne göre işlem yapılmaktadır. Bu nedenden dolayı kalıcı olarak kanal tıkanıklıkları giderilmektedir.

Angora Tesisat kanal görüntüleme Ankara hizmetiyle sizlere profesyonel bir şekilde destek sağlamaktadır. Evinizde bulunan bu gider tıkanıklığının sebepleri yerinde tespit edilir ve bunu yaparken evinize hiçbir şekilde gereksizce zarar verilmez. Gereksiz kırılıp dökülen yerler sizlere iş sonrası tadilatlar bırakmaktadır. Bu nedenden dolayı Angora Tesisat tarafından profesyonel cihazlar kullanılmaktadır.

Kanal Görüntüleme Kamerası

Kanal görüntüleme kamerası sayesinde gider borusundaki tıkanıklıklar tespit edilmektedir. Geçmişte bu tıkanıklık tespit işlemleri için evin her tarafı kırılmaktaydı. Evin her tarafına zarar verildiği halde tıkanıklığın asıl sebebi bile tespit edilememiş olabiliyordu. Günümüzde gelişen teknolojiyle beraber bu durumun önüne geçilmiştir.

Kanal görüntüleme kamerası, gider içerisinde bulunan tıkanıklığın tespitini dışarıdan yapmaktadır. Termal kameralar oldukları için kanalın içine gönderilmesi gerekmemektedir. Bu sebepten dolayı gider hattının üstünde gezdirilen kameralar veriyi ekrana yansıtır. Bu veriye göre tıkanıklık tespiti yapılmaktadır.

Tıkanıklıkların onarılması kadar tespiti de çok önemlidir. Kanal görüntüleme kamerası bu konuda en mükemmel cihazlardan biridir. Bu cihaz sayesinde giderdeki tıkanıklığın tespiti nokta atışıyla yapılmaktadır.

kanal görüntüleme ankara

kanal görüntüleme ankara

Giderde oluşan tıkanıklıkların sebebi her zaman kullanıcı hatalarından kaynaklı olmamaktadır. Yapı inşaat aşamasındayken döşenen bu atık gider borularına inşaat sırasında taş, beton ve moloz parçası kaçmış olabilir. Diğer bir ihtimalle yanlış döşenen borularda tıkanıklığa neden olabilmektedir. Bu gibi nedenlerden dolayı kanalda bulunan tıkanıklığın tespiti profesyonel cihazlarla yapılmaktadır. Angora Tesisat profesyonel ekibi ve cihazlarıyla sizlere bu konuda hizmet vermektedir.

Kanal Görüntüleme Robotu

Kanal görüntüleme robotu üzerindeki 360° C dönebilen kamerası sayesinde atık su borularının mevcut durumunu fotoğraf ve video kaydı yaparak sorunun ne olduğunu kesin ve net şekilde görmemizi sağlamaktadır. Kanal görüntüleme robotu şu işlemlerde kullanılmaktadır:

  • Atık su şebekeleri ya da yağmur suyu şebekelerinin yapım aşamasında oluşan hataların tespiti için kullanılır. Arızanın olduğu hattı komple kazmak yerine tek bir yer kazılarak tamir etme imkânı sağlar.
  • Yeni yapılan kanalizasyon sistemlerinde imalatın kalitesi ve eğim kontrolü için kullanılır.
  • Eski kanalizasyon hattında bulunan kırık, çatlak ve delik tespiti yapar.
  • Tamiri yapılan kanalın öncesi ve sonrası arasındaki farkları çıkararak analiz yapar.
  • Alınan görüntü ve raporlar sayesinde sonuca ulaşmak kısa süreceği için zaman kazandırır.

Eski binalarda sıklıkla görünen durum tesisattaki tıkanıklıklar ve kaçaklar olmaktadır. Kanal görüntüleme robotu sayesinde bu sorunlar yerinde tespit edilmektedir. Kanal görüntüleme robotunun çıkardığı rapor sayesinde tespit süreci kısalmış olur ve böylece sorunun daha kısa sürede çözülme imkânı olacaktır.

Kanal Görüntüleme Fiyatları

Kanal görüntüleme fiyatları Angora Tesisat tarafından sizlere oldukça uygun bir fiyattan sağlanmaktadır. Kanalın içerisine gönderilerek kanalda ki tıkanıklığın tespitini yapan bu cihaz profesyonel ekipler tarafından kullanılmaktadır.

Kanal tıkanıklığının tespiti profesyonel cihazlarla yapılmalıdır. Aksi halde yapılan tespitler tahmin yürüterek yapıldığı için ileride tıkanıklığın tekrar yaşanması muhtemel olacaktır. Tıkanıklığın onarımı kadar tespiti de çok önemlidir. Zira tıkanıklığın tespiti yapılamazsa onarımı da yapılamaz.

Kanal görüntüleme cihazları arasında bulunan termal kameralar, kanalın içerisinde ki durumu ekranda görüntülü olarak yansıtmaktadır. Termal kameraları gider borusunun içerisine göndermeye gerek yoktur. Çünkü termal kameralar normal görüntü sağlamaz. Dış kaplaması olan bir yerin görüntüsünü sağlamaktadır.

Kanal Tıkanıklığı Nedenleri Nelerdir?

Kanal tıkanıklığının birçok nedeni bulunmaktadır. Bu nedenler kullanıcı hatalarından ya da inşaat kalıntılarından kaynaklanmaktadır. Kullanıcı hataları olarak belirtilen ve sıklıkla karşılaşılan durumlar; gidere peçete, ıslak mendil ya da bebek bezi sıkışmasıdır. Kullanıcı hatalarının yanı sıra inşaat kalıntılarından da kanal tıkanıklığı ortaya çıkabilir. Yapı inşaat aşamasındayken döşenen bu boruların tıkanması muhtemeldir. İyi bir şekilde muhafaza edilmezse inşaattan gelen taş, moloz ve beton parçaları tıkanıklığa neden olacaktır.

Kanal içerisinde bulunan tıkanıklığa doğru müdahale çok önemlidir. Örnek verecek olursak büyük bir taş kalıntısını gider açıcı kimyasallarla açamayız. Bunun için giderde ki problemin kaynağı nokta atışı şeklinde tespit edilmelidir. Peki bu nokta atışı tespit nasıl yapılacak? Aklınıza böyle bir sorunun gelmesi doğaldır. Nokta atışı tespit için bu gibi sorunlar için üretilen profesyonel cihazlar kullanılmaktadır. Termal kameralar ve titreşimsiz su dinleme cihazları sayesinde kanal içerisinde bulunan tıkanıklığın nedeninin görüntülenmesi çok kolaydır. Bu tıkanıklığa göre işlem yapılır ve yapılan işlem kalıcı bir çözümdür.

 

Benzer Yazılarımız

Su Kaçak Hizmet Fiyatları
Su Kaçak Hizmet Fiyatları (Ankara) Su Tesisat şirketleri hizmet ücretlerini belirlemede bazı detayları ele...
Su Kaçaklarını Sigorta Şirketi Karşılar Mı
Su Kaçaklarını Sigorta Şirketi Karşılar Mı? Soru basit aslında. Biz de ev ve iş yerlerinde oluşan su s...
En Yakın Su Tesisatçısı
En Yakın Su Tesisatçısı (Ankara) Yaşadığımız alanlarda tesisat borularında Su Kaçak sorunları olabil...
Su Kaçak Tespiti Ankara Gelişmiş Su Kaçağı Tespiti
Su Kaçak Tespiti Ankara Su Kaçak Tespiti Ankara hizmeti almak istiyorsanız, günün hangi saati olursa olsun ...
Su Kaçak Bulma
Su Kaçak Bulma Hizmetleri Ankara Su Kaçak Bulma çalışmaları nasıl yapılır? Bu işlemler yapılırken k...
Fayans Altında Su Kaçağı Tespit
Fayans Altında Su Kaçağı Tespiti Fayans Altında Su Kaçağı Tespiti yapan Firmalar ya da şirketler içind...