En Yakın Su Tesisatçısı

En Yakın Su Tesisatçısı (Ankara)

Yaşadığımız alanlarda tesisat borularında Su Kaçak sorunları olabilir. Tespiti için hemen internetten En Yakın Su Tesisatçısı Firmalarını ararız. Eski zamanlarda su tesisat işler için genellikle mahallemizde bulunanan dükkanları ziyaret ederdik. Eskiden derken 10 15 yıl öncesi. Yakın bir geçmiş yani. Günümüzde ise tüm dükkanlar telefonumuz içinde.

Ankara‘da saha ekiplerimiz gün içerisinde her gün 3 ile 7 kez yeni müşteri araması alıyorlar. Bu aramalar Ankaranın her yerinden olabiliyor. Her alanda olduğu gibi sektörümüz için de teknoloji gelişmiştir. Şimdi size isterseniz yaptığımız çalışmalar hakkında bilgiler verelim.

Evinizde tekrarlayan su kaçaklarından bahsetmek gerekirse sıhhi tesisatla ilgili olanları göz ardı etmeyiniz. İhmal etmememiz gereken ve çoğu zaman profesyonel bir tesisatçı deneyimine sahip olmadan kendi kendimize çözemeyeceğiniz bir sorun olabilir.

Eski evlerde bulunan tesisat boruların düzgün çalıştığından emin olmak için periyodik bir kontroller yapmanız gerekir. Bu kontrollerde sorun varsa küçük onarımlar gerekiyorsa ve paradan tasarruf etmek istiyorsak bunları yapmamız gerekir. Bu sayede büyük maddi kayıpları engellemiş olursunuz.

En Yakın Su Tesisatçısı

En Yakın Su Tesisatçısı

En Yakın Su Tesisatçısı

Bu bölümde ise evinizde ya da iş yerinizde olabilecek olası sorunları ileteceğiz. Eğer gözünüzde büyüyen bir sorun varsa hemen En Yakın Su Tesisatçısı ile temas kurmanızı öneririz.

Gece boyunca banyo musluğunuzun damlayan sesini mi duydunuz? Bu durum çok can sıkıcıdır. Psikolojik baskı yapar. Ya da tuvaletinizi sifonu çekerken sorun mu yaşadınız? Duş alırken su az mı akıyor? Su basıncı sorunuz var demektir. Eğer bir ev sahibiyseniz, er ya da geç tesisatınızla ilgili sorunlarla uğraşmak zorunda kalacaksınız. Yine de paniğe kapılmanıza gerek yok. Bu sorunlardan bazılarını siz kendinizi çözebilirsiniz.

1-Damlayan Musluklar

Damlatan musluklar çok ciddi su israfına yol açarlar. Ne kadar israf olur hadi gelin basit bir hesap yapalım. Bir musluğun saniyede sadece bir kez damlattığını varsayarsak, bu günde 86.400 damla eder. Litre başına 15.140 damlamada ise, bu günde toplam 5,7 litre atık su demektir.Çok ciddi bir su kaybı. Bu sadece bir ev için unutmayın. Bu da yılda 2.000 litreden fazla demektir. Bu kelimenin tam anlamıyla boşa giden yaklaşık 8 ton su demektir. Korkunç bir rakam. Hiç bu şekilde düşünmediniz değil mi? Ayrıca bu sadece tek bir musluk için verilen rakamlardır. Evde birden fazla sızdıran musluk varsa, kaçak su hızla artar. Yavaş damlayan bir musluğunuz olsa bile, çok fazla su harcarsınız.

2-Klozet Su Sızıntısı

Klozetlerden sızdıran su kaçak sorunu damlatan musluk sorununun daha da yaygın bir sorundur. Hadi klozet ile ilgilide bazı hesaplar yapalım. Küçük bir tuvalet günde yaklaşık 20-30 litre su boşa harcanır. Şunu özellikle belirtelim, sızdırma durumu fazla ise, sizleri aşıyorsa hemen En Yakın Su Tesisatçısı çağırmanızda fayda vardır. Bazen, tuvalet aralıklı olarak yalnızca bir veya iki saniye çalışır. Bu, sifonu çeken bir hayalete sahip gibi görünen ünlü “perili tuvalet”. Ancak çoğu zaman bunu yapmasının nedeni fazlasıyla gerçektir. Birini değiştirirken tuvaletin tüm iç işleyişini değiştirmek iyi bir fikir olacaktır. Bu şekilde, hızlı bir şekilde art arda iki servis aramanız gerekmez.

3-Sızdıran Borular

Sızdıran borular, insanların bir tesisatçı çağırıp çağırmama sorusuna geldiğinde aklına gelen ilk şeydir. Sızdıran bir tuvalet borusu, lavabonun altında sızdıran bir boru veya evinizdeki hemen hemen herhangi bir boru olabilir. Damlayan musluklar gibi sızdıran borular sadece büyük su israfı yaratmakla kalmaz, aynı zamanda eve de zarar verir. Su ahşabı çürütür, metalin paslanmasına ve havuzların oluşmasına neden olarak hem bakteri hem de hastalık bulaştıran böcekler için üreme alanı oluşturur. Sızdıran borular ve diğer armatürlerin değiştirilmesi gerekebilir. En kaliteli ürünler bile zamanla eskir. Suçlu bir demirbaşsa, o kadar eski olabilir ki onun için parça bulmak imkansız olacaktır – bu noktada değiştirmek daha iyidir. Metal veya PVC borular, tüm sistemden çok daha kolay değiştirilebilir. Profesyonel bir tesisatçı size yalnızca en iyi hareket tarzı konusunda tavsiyede bulunmakla kalmayacak, aynı zamanda lavabonun altındaki sızıntı yapan bir borudan koridordaki alçıpanın arkasında neredeyse fışkıran işaretlere kadar her şeyin onarımını veya onarımını gerçekleştirecektir.

 

 

Benzer Yazılarımız

Su sızıntısı nasıl oluşur? – Su sızıntısı nedenleri
Temiz su tesisatlarında; aşırı basınçtan dolayı, kalitesiz işçilik ve kalitesiz malzeme nedeniyle, çat...
Türkkonut Su Kaçak Tespiti
Türkkonut Su Kaçak Tespiti (Angora Tesisat) Türkkonut Su Kaçak Tespiti Hizmetleri – Su Tesisatlarında...
Gaziosmanpaşa Su Kaçak Tespiti
Gaziosmanpaşa Su Kaçak Tespiti (0531 981 58 77) Müşteriler Çankaya (GOP) – Gaziosmanpaşa Su Kaçak T...
Su Kaçakları Bulan Usta
Su Kaçakları Bulan Usta Ankara Su Kaçakları Bulan Usta kim bu usta acaba:)) Su Kaçağı Tespiti sorunu vars...
Kırmadan Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?
Su tesisatlarında meydana gelen kaçakların tamiri günümüzde artık çok kolay olarak yapılabiliyor. Eski ...
Gizli Su Sızıntısı Tespiti
Gizli Su Sızıntısı Tespiti (Ankara) Fark edilmeyen su kaçaklarını bulmak için en iyi alınacak hizmet Gi...