Ankara Su Kaçağı Tespit Ücreti

Ankara Su Kaçağı Tespit Ücreti

Ankara Su Kaçağı Tespit Ücreti

Ankara Su Kaçağı Tespit Ücreti

Mülkünüzde su sızıntısı olduğunu düşünüyorsunuz. Kendiniz bulmaya çalışıyorsunuz. Bu durumda, Ankara Su Kaçağı Tespit Ücreti konusunda size destek olacak bir firma ile temasa geçebilirsiniz.

Yazı İçeriği;

 1. Ankara Su Kaçak Tespiti Firmaları
 2. Su Sızıntı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler
 3. Su Kaçağını Bulan Ustanın Yetenekleri

Nasıl Çalışırız

Eviniz ya da iş yeriniz her neredeyse, çağırdığınız firmanın ekipleri yanınıza gelecektir. Su Kaçağı bulup tespit etme konusunda tecrübeli ustalar.

Gelen Ustalar; su sızıntılarını tespit etmek için gelişmiş araç ve gereçler kullanırlar. Bu sayede hizmet süresi oldukça kısalmış olacaktır. Tabii bu hizmetin belirli bir maliyeti olacaktır. Ancak emin olun en hesaplı yöntemdir.

Eğer bu maliyetleri ödemek istemezseniz, iş size düşer. Su kaçağını bulmak için kendi başınıza bir şeyler yapmanız gerekir. Bu hem zaman anlamında oldukça uzun sürecektir. Sonuç almanız yok gibi bir şey olacaktır.

Aşağıda su sızıntısı tespit hizmetlerinin ne olduğunu, su kaçaklarını bulmak için neden işinde uzman şirket bir çalışmanız gerektiğini ileteceğiz. Ayrcıca bu işlemlerin maliyetlerini.

Ankara Su Kaçağı Tespit Ücreti (Fiyat Belirleme Süreçleri)

Su Kaçak Tespit Hizmetlerinin maliyet dağılımını etkileyen faktörler. Bunlar;

 • İhtiyaç duyulan hizmetlerin türü.
 • İş yapılacak alanda hangi yöntem ve malzeme kullanımı yapılmalı
 • İşe başlamdan müşteriye fiyat bilgisi verilmeli
 • Bu, mevcut yapıları korumaya yönelik önlemleri içerir.
 • Çalışma yapılacak alanın düzenlenmesi
 • Tespit Ücreti ayrı, Tamir Ücreti ayrı alınır.

Yukarıda yazan maddeler için tespit ücreti sadece sızıntıyı tespit etmek için olduğunu unutmayın. Tespit edlen su kaçağının tamiratı için ek ödeme yapmanız gerekir. Ayrıca aşağıdakilerin maliyetler de tespit ücreti içinde yer almaz.

 • Evde bulunan su borularının yeniden kurulması
 • Asbest, Alpex borular içinde tehlikeli sıvı varsa müdahale edilmez.
 • Su Kaçağı Tespit edilir, istenirse tamir edilir. Test edilir ve müşteriden onay alınır. Sonraki günlerde tekrar test edilmesi istenirse ek ücret olur.
 • Eğer yönetime uygun olmayan bir durumlar varsa bunların düzeltilemsi için ek maliyet çıkar.

Ankara Su Kaçağı Tespit Ücreti (Ne Etkiler)

Sızıntı Olan Bölge

 • Su Sızıntıları duvarlarda ya da, evinizin zemininde meydana gelen sızıntılardır. Bu kaçakları tespit ederken termal kamera devreye girer. Ekibimiz, sızıntının ana yerini tespit etmek bu cihazları kullanır. Bu hizmetin maliyeti, sorunun ne kadar ciddi olduğuna bağlı olarak 250 Tl ile 500 Tl arasında değişir.
 • En yaygın su kaçağı Üst Kattan Alt Kata Su Kaçağıdır. Bu durum kendini belli eden su sızıntılarına örnek olabilir. Bu türden kaçaklar,  eskiden bu durumları anlamak için zeminleri kırarlardı. Şirket olarak bu yöntemi asla kullanmıyoruz. Ses ya da termal cihaz kullanıyoruz. Bazı durumlarda ise duman testi uyguluyoruz. Bununda tamiri ile birlikte ücreti 750 TL ile 1000 TL arasında değişi göstermektedir.
 • Evlerde özellikle villa tipi evlerde bodrum katlarda su kaçakları yaygındır. Nedeni; evinizin en alçak yeri olmasıdır. Bu alanda tespit yapılması diğer durumlara göre biraz daha zor olabiliyor. Ayrıca alan büyüklüğü de diğer normal evlerden fazladır. Bu tarz kaçakların tespiti ve tamiri ise 1000 TL ile 1500 Tl arasında olabilmektedir.
 • Çatılarda su kaçağı tespiti işlemleri oldukça uzun süren süreçlerdir. Bunun için çağrı merkezimizi arayıp detay sorabilirsiniz.

Su Kaçağının Boyutu

Su kaçaklarının neden olduğu sorun, kaçak tespit maliyetinin ne kadar olduğu konusunda da önemli rol oynar. Maliyetleri değiştiren etkenlerin başında yer alır.

Hizmet Kalitesi

Özellikle Ankara Su Tesisatçı işi yapanların verdikleri hizmetin kalitesi birbirlerinden farklıdır. Daha fazla fiyat veren şirket hizmetinin diğerlerinden üstün olacağını garanti edemez. Siz karar vermeden önce firma hakkında biraz araştırma yapabilirsiniz.

Su Kaçak Tespiti Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

 • Hem kaçak tespitinde hemde bulunan sorunlarım tamir edilmesinde tecrübe sahibi olmaları gerekir.
 • Ustalar ya da firmalar, beklenmedik acil durumlar için 7/24 ulaşılabilir olmalıdır. Bu güven verir.
 • Şirketler en küçük kaçağı dahi tespit edebilecek modern cihazlara sahip olmalıdırlar. Bu sizlere verilecek hizmetin kalitesini artıracaktır.

Bu işi yapan kişilerin ev içi su tesisat projelerinden de anlıyor olması gerekiyor. Hangi boru nereden geçer bilmeli. Bu sayede sorunsuz hizmet sunulur.

Aklınızda Olan Sorulara Yanıt

Tespit Ücreti Pahalı Mı?

Ankara Su Kaçak Tespiti hizmetinde tek bir süreç yoktur. Fiyatlar, sorunu bulmak için birçok farklı cihaz ve ürün kullanmak gerekebilir. Sonuca bakıldığında alınan ücretler gayet makul seviyededir.

Kullandığınız Cihazlar Nelerdir?

Bir kaç tane var. Ekiplerimiz su sızıntılarını tespit etmek için ısı duyarlı termal kamera kullanır. Ses dalgalarını dinlemek için cihaz kullanır. Bu cihazları sadece iş den anlayan alanında uzman kişler kullandığında kaliteli sonuçlar alınır.

Her Su Tesisat Uzmanı Su Kaçağını Bulabilir Mi?

Bize göre hayır. Ankara Su Tesisatçısı işini yapmak su kaçağını duvarda noktasal olarak tespit edebilir nalamı çıkarmak yanlış olur. Cihazların kalitesini ve tecrübe birleştirebilen kişiler bulabilir.

Unutmayın su kaçaklarını önlemek daha büyük zararların ortaya çıkmasını engeller. Bu nedenle en ufak şüphe duyduğunuzda bizi arayabilir destek isteyebilirsiniz.

Benzer Yazılarımız

Kombi su basıncı yükselmesi – Basınç neden yükselir?
Kombi cihazında su basıncının düşmesi, nasıl sorunlara yol açıyorsa, su basıncının da yükselmesi ba...
Su Kaçaklarını Önlemek Mümkün Mü
Su Kaçaklarını Önlemek Mümkün Mü? Su Kaçaklarını Önlemek Mümkün Mü sorusuna hemen hemen olarak cev...
Bina İçi Su Tesisat Sorunları
Bina İçi Su Tesisat Sorunları Yaşam alanlarında sağlıklı ve rahat bir ortam sağlanması için binaları...
Alt Kata Akan Suyu Bulma
Alt Kata Akan Suyu Bulma Hiç beklemediğiniz bir anda alt komuşunuz kapınız çalabilir. Sizden bizim eve su ...
Yangın Hidrant Su Kaçak Tespiti
Yangın Hidrant Su Kaçak Tespiti Ankara Angora Tesisat olarak hizmet verdiğimiz başlıkların ilk sırasında...
Lağım kokusu zararları, kötü kokunun olumsuz etkileri
Kötü koku insanlar üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Koku molekülleri iyi ya da kötü olma durumlarına...