Petek temizleme nasıl yapılır? Temizleme yöntemleri

Kirlilikten kaynaklanan tıkanıklık, kombinin altında bulunan filtre ve kombinin devir daim pompasındaki arıza durumu ve peteğe giden boruda kaçak olması ısıdan verim alınmamasına neden olur. Siz de kombinizin tüm ayarlarını olması gerektiği gibi ayarladığınız halde ısı verimi alamıyor, üstelik çok fazla fatura ödüyorsanız petek temizleme nasıl yapılır? sorusunun cevabını öğrenebileceğiniz yazımızı okumalısınız.

Petek temizleme nasıl yapılır

Petek temizleme nasıl yapılır

Kalorifer petekleri içindeki kirlilik ısıtma kalitesini ve kombinin çalışmasını olumsuz etkiler. Sistemde oluşan kireç ve torunun pompaya gitmesi sonucu kombi arızaları meydana gelir. Petek temizleme nasıl yapılır? sorusuna cevap bulmanız sisteminizi ilerleyen zamanlarda sorun yaşamadan daha sağlıklı kullanabilmenizi sağlayacağı gibi  ısınma maliyetlerinizi de düşürecektir.

Cihaz ve kimyasal ile yapılan profesyonel petek temizliği, tesisatınıza hiçbir zarar vermeden oldukça etkili sonuçlar verir. Isıdan verim alabilmek için iki yılda bir petek temizliği işlemi yaptırmalısınız.

Kalorifer petek tıkanıklığı nasıl anlaşılır?

Peteklerinizin yarısı ısınmıyor, kombiniz sık sık arıza veriyor, kombi filtre sistemi tıkanıyor ve kombiye en uzak olan yani en sonda bulunan petek hiç ısınmıyorsa kalorifer petek tıkanıklığı nasıl anlaşılır sorusunun cevabı ortaya çıkmış demektir.

Kombi filtresi pas ve tortular nedeniyle tıkandığında peteklerin ısınması zorlaşır ve kombi devir daimi ve ateşleme yapması sağlıklı gerçekleşemediği için sıcak su peteklere ısınamaz ve ısınma sorunu ortaya çıkar.

Petek tesisatının içinde bulunan suyun akışkanlığının zorlaşması sonucu  kombiniz haddinden fazla çalışır ve fatura epey kabarık gelir. Ayrıca suyun ısınması zorlaşır ve suyun sıcak akmasını beklerken çok su harcadığınız için su faturanız yüksek gelir.

Petek temizleme makinesi ile petek temizleme işlemi nasıl yapılır?

Isınma sorununda ilk akla gelen yöntem peteklerin havasını almak olsa da her ısı kaybı sorunu hava alma işlemi ile çözülemez. Petek temizleme nasıl yapılır? sorusunun en doğru cevabı makine ile petek temizleme işlemi yapmaktır.

Genellikle petek temizliği ile kombi bakımı birbirine karıştırılır. Oysa kombi bakımı yetkili servisin çalışma durumunu kontrol edip gerekli görürse kombi parçalarını temizlemesi demektir. Petek temizliği ise; ısıtma sisteminin bütün borularının ve peteklerin özel üretim cihazlar ve özel kimyasallar aracılığı ile yapılmasıdır.

Profesyonel petek temizliği için kombi ve su giriş vanaları kapatılır. Peteklerin temizliği tek tek yapılacağı için temizlenecek peteğin giriş ve çıkış vanasının açık kalması sağlanır. Banyonun havlupan radyatörü sökülür. Cihazın bir hortumu, havlupan giriş vanasına, diğer ucu cihaza bağlanır. Havlupanın çıkış vanasına farklı bir hortum bağlanarak hortumun diğer ucu tuvalete veya klozete koyulur.

Petek temizleme nasıl yapılır

Petek temizleme nasıl yapılır

Radyatör makinesine su verildikten sonra temizliği yapılacak olan peteğe tazyikli su gönderilir. Bu işlemin amacı hava yardımıyla elde edilen basınçla radyatörlerin iç cephesindeki pislikleri çözmektir. Tuvalete akan su berrak akıncaya kadar işleme devam edilir. Son aşamada, baz özellikli petek temizleme kimyasalı ısıtma sistemine gönderilir. Kimyasal kullanımında amaç kombinin eşanjöründe kireçlenme oluşmasını engellemektir.

Petek temizliği işlemi sayesinde tıkanıklık açılır ve su akışı hızlanır. Buna bağlı olarak petekler daha iyi ısıtır. Kombi düşük derecede olsa bile ideal ısı elde edilir. Kombinin pompası daha az çalışacağından kombinin ömrü uzar. Temizlik sırasında kullanılan petek koruyucu kimyasal paslanmaya engel olur. Kombi temizliği yaptırarak %30 yakıt tasarrufu yapabilirsiniz.

Petek temizleme makinesi ile petek temizleme işlemi nasıl yapılır sorunuza cevap bulmak için Angora Tesisat sizin için doğru bir seçim olacaktır. Angora Tesisat yılların vermiş olduğu deneyimle teknolojinin avantajlarını birleştirerek petekle ilgili sorunlarınıza kalıcı çözüm üretmektedir.

Benzer Yazılarımız

Su Kaçağı Bulma Servisi Ankara
Su Kaçağı Bulma Servisi Ankara Hizmetleri Su Kaçağı Bulma Servisi Ankara da faliyet gösteren birçok firm...
Emek Su Kaçak Tespiti
Emek Su Kaçak Tespiti Firmaları Emek Su Kaçak Tespiti hizmeti veren Firmaları internet üzerinden arama yapa...
Ankara Dış Mekan Su Kaçağı Bulma
Ankara Dış Mekan Su Kaçağı Bulma (0531 981 58 77) Ankara Dış Mekan Su Kaçağı Bulma İşlemleri Nasıl ...
Kanal görüntüleme aracı ve görüntüleme işlemleri
Kanal görüntüleme aracı, kanal içi görüntüleme için özel olarak dizayn edilmiş son teknoloji kullanı...
Robotla su kaçağı tespiti nedir? – Robot kullanımı
Temiz su tesisatlarındaki kaçakların nasıl bulunduğunu birçok kişi merak edebilir. Biz burada ayrıntıs...
Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılıyor?
Temiz su tesisatlarında zamanla meydana gelen çatlama ya da çürüme nedenlerinden dolayı, su sızıntılar...