Kanal görüntüleme aracı ve görüntüleme işlemleri

Kanal görüntüleme aracı, kanal içi görüntüleme için özel olarak dizayn edilmiş son teknoloji kullanılarak montajı gerçekleştirilmiş olan araçlardır. Göz alıcı bu araçların bazı özellikleri şu şekildedir:

  • Kanal görüntüleme sistemi,
  • Ana hat inceleme sistemi,
  • Yardımcı yazılım ve donanım sistemleri,
  • Kesintisiz güç kaynağı,
  • %100 hata tespiti.

Gibi özellikleri bulunmaktadır.

kanal görüntüleme aracı

kanal görüntüleme aracı

Kanal görüntüleme aracı sayesinde büyük tesisatlar da ki arıza tespitleri kısa bir süre içinde yapılabilmektedir. Sistem asgari %50 atık su ile dolu, 200mm ile 1000mm çapındaki kanalları incelemek için kurulmuş bir sisteme sahiptir. Araç üzerine monte edilmiş ekranlar ve cihazlar sayesinde kanal içerisinde bulunan sorun tespit edilebilmektedir.

Kanal görüntüleme aracı sayesinde kanal içerisindeki deformasyonlar, çatlaklar ve delikler muf ve conta durumuna kadar denetlemeye yeterlidir. Sistem, kanal ya da kanalizasyon içerisine kademeli bir ayarlanabilen hızda gidebilen hareketli kamera sistemi ile teçhiz edilmiştir.

Kamera görüntüleri araç içerisindeki ekranlardan izlenmektedir. Bu görüntüler kayıt altına alınmaktadır. Bu sayede ileride oluşabilecek hatalar büyük oranda önlenmiş olur. Ayrıca aracın arkasına monte edilecek olan monitör sayesinde operatöründe ekrandan izleme şansı olacaktır. Angora Tesisat büyük problemlerde kanal görüntüleme aracı ve deneyimli ekibi ile beraber sizlere bu konuda hizmet vermektedir.

Kanal Görüntüleme Firmaları

Kanal görüntüleme firmaları arasında Ankara’ da adından sıkça söz ettiren Angora Tesisat kanal içi görüntüleme cihazlarını profesyonel bir şekilde kullanarak hızlı bir şekilde tıkanıklık ve kaçak tespiti yapabilmektedir.

Kanal görüntüleme cihazları sayesinde kanal içerisinde bulunan tıkanıklıklar ya da kaçaklar anında tespit edilebilmektedir. Geçmişten günümüze gelişen teknolojiden nemalanarak üretilen bu cihazlar sayesinde tıkanıklık tespiti nokta atışı şeklinde yapılmaktadır. Geleneksel yöntemlerle yapılan tıkanıklık tespitleri sizlere büyük ölçüde zarar vermekteydi. Kanal içerisindeki tıkanıklığın tespiti için tüm duvarlar alaşağı edilebilmekteydi. Tüm duvarlar kırıldığı halde hâlâ hatanın kaynağına ulaşılamamış olunmaktaydı. Fakat kanal görüntüleme cihazları sayesinde bu gibi durumların önüne geçilmiştir.

Kanal tıkanıklığının birçok nedeni vardır. Bu nedenlerin içerisinde kullanıcı hataları da bulunmaktadır. Kanal gider tıkanıklığı mühim bir olaydır. Erken müdahale edilmezse ileride daha büyük sorunlar yaratabilir ve tıkanıklıkların yanına bir de su kaçakları eklenir. Bu gibi nedenlerden dolayı kanal görüntüleme firmaları arasında profesyonel cihazları ve ekibiyle sizlere Angora Tesisat sizlere bu konuda hizmet vermektedir.

Kanal Görüntüleme Aracı Fiyatları

Kanal görüntüleme aracı fiyatları en uygun fiyatlarıyla Angora Tesisat aracılığıyla sizlere sunulmaktadır. Kanal görüntüleme aracı sayesinde uzun ve zorlu işler kısa sürede çözümlenebilmektedir. Bu araçlar sayesinde insan gücü yerini teknolojik aletlere bırakmışlardır.

Kanal Görüntüleme Cihazı

Kanal görüntüleme cihazı denildiğinde aklımıza kameralı bir sistem gelmektedir. Kanal görüntüleme cihazları sayesinde tesisat içerisinde bulunan tıkanıklık hızlı bir şekilde tespit edilmektedir. Kanal içerisinde bulunan kaçakların ya da tıkanıklıkların tespiti en az tıkanıklığın onarılması kadar önemlidir. Tesisata ki tıkanıklık gerçek anlamda tespit edilmediyse yapılan onarım işlemlerinden tam olarak verim alınamayacaktır. Bu gibi sebepten dolayı kanal görüntüleme cihazları tıkanıklık ve kaçak tespiti için kullanılmaktadır.

Kanal görüntüleme cihazları arasında bulunan ve boru içerisine gönderilen kameralar sayesinde boru içerisindeki tıkanıklıklar tam anlamıyla tespit edilmektedir. Kanal görüntüleme kamerasında bulunan LED ışıklar sayesinde boru içi aydınlatılır ve kamera görüntüsü netleşir. Bu cihazlardaki görüntüler kayıt altına alınmaktadır. Kayıt altına alınması sebebiyle oluşabilecek hatalı onarım işlemlerin önüne geçilmiştir.

Kanal görüntüleme cihazları siz kullanıcılara büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Tesisat bakım ve onarım işlemi sonrası eviniz savaş alanına dönmeyecek,
  • Tesisat tıkanıklığının tespiti hızlı bir şekilde yapılacak,
  • Yapılacak tespitlerde herhangi bir hata payı olmayacak,
  • Hata payı olmayan tespitler sonucu yapılan onarım işlemlerinden %100 verim alınacaktır.

Kanal görüntüleme cihazı sayesinde yapılacak olan tesisat bakım işlemleri kalıcı ve kesin çözümler sunmaktadır. Cihazın yaptığı muhteşem tespit sayesinde bakım ve onarım işlemleri de kolaylaşmıştır. Bu sebepten dolayı sizlere zaman kazandıracaktır.

Kanal tesisatı tıkanıklığı ileride büyük problemler yaratabilir. Bu problemler birbirine zincir gibi bağlıdır. Bu zincir şu şekilde anlatılabilir: Tesisatta yaşanılan tıkanıklık kısa sürede çözülmezse, tıkanıklıkla beraber tıkanıklıktan kaynaklı olarak su kaçakları meydana gelecektir. Su kaçakları sizin tarafınızdan gözle görülemeyebilir fakat alt komşunuz bunu tavanının damlamasından kolayca anlayabilmektedir. Bu nedenden dolayı komşunuzla olan bağınız kopabilir. Bu gibi olaylarla karşı karşıya kalınmaması için kanal tesisatı tıkanıklığı kısa sürede çözümlenmelidir. Yoksa sizlere maddi ve manevi olarak problemler çıkartabilir.

kanal görüntüleme aracı

kanal görüntüleme aracı

Nasıl ki bir insanın hayatını kurtarmak için erken müdahale çok önemliyse tesisat içinde bu durum aynıdır. Geç yapılan bir tesisat onarma işlemleri hem daha fazla vakit alır hem de daha fazla paranızı alır. Tesisat tıkanıklığını açmak için ev hanımları tarafından birçok yöntem denenmektedir. Bu yöntemler genellikle doğal yöntemlerdir. Bu yöntemler karbonat, sirke suyu ve limon tuzu karışımından oluşmaktadır. Fakat bu çözüm geçici bir çözümdür. Tesisatın içerisinde bulunan büyük sorunlar bu şekilde çözülemez. Diğer bir yöntem ise gidere asitli içecekler dökülmesidir. Kolay, soda ve hatta tuz ruhu gibi. Bu asitli şeyler tesisattaki problemleri gidermez. Gidermemekle kalmaz hatta ve hatta borunun aşınmasına contanın eşinmesine ve su kaçaklarını meydana getirebilir. Bu nedenden dolayı tesisattaki yaşanılan herhangi bir durumda ilk olarak profesyonel bir ekibe başvurmanız gerekmektedir. Profesyonel ekiplerin kullandığı son teknoloji kanal görüntüleme cihazları sayesinde tesisattaki sıkıntılar %100 bir şekilde çözümlenmektedir. Tesisattaki problemin kaynağı gerçek anlamda tespit edilemediği sürece yapılacak olan işlemler sonuçsuz kalabilir. Angora Tesisat sizlere bu konuda profesyonel ekibi ve cihazlarıyla Ankara’ da hizmet vermektedir.

Benzer Yazılarımız

Banyomdan Alt Kata Su Akıyor – Ne Yapmalıyım?
Banyomdan alt kata su akıyor diyorsanız bu yazımız sizler için faydalı olabilir. Banyolar su kaçaklarına...
Su Kaçağı Arızası Nasıl Anlaşılır – Su Kaçağı Belirtileri
Su kaçağı, herkesin karşılaşabileceği problemlerden birisidir. Su kaçağı, ev sahibini oldukça zor dur...
Çamaşır Makinası Kötü Koku- Koku Problemi
Bir evin en önemli ihtiyacı şüphesiz beyaz eşyalardır. Beyaz eşyaların en çok kullanılanlarından biri...
Akan tavana ne yapılır? – Akan tavan çözümleri
Tavanda meydana gelen su kaçaklarında birçok kişi telaş yapar ve aslında ne yapacağını bilemez. Akan ta...
Su Gideri Tıkanması- Gider Tıkanıklığı Sorunu
Can sıkıntısına, strese sebep olan su tesisatı ve gider tesisatı sorunlarını  yaşamayan çok az kişi ...
Su Tesisat Ustası Ankara
Su Tesisat Ustası Ankara Eyvah eyvah sızdıran bir boru ile karşılaştınız.  Her yerden su damlıyor. Bu ...