Su kaçağını bulan cihaz Ankara ilinde çok tercih ediliyor!

Su kaçağını bulan cihaz Ankara ilinde oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu durum kentin yüz ölçümünün genişliği ve sınırları içerisinde yoğun bir nüfus barındırmasıyla doğru orantılıdır.

Geçtiğimiz süreçte yapılan sayımlar sonucu beş buçuk milyonluk bir nüfusu bünyesinde bulundurduğu gözlemlenen Ankara, Türkiye’nin İstanbul’dan sonra gelen en kalabalık ikinci şehridir.

Kent, gerek jeopolitik konumu gerek başkent statüsünü elinde bulunduruluşu gerek de sosyal, kültürel ve ekonomik imkanları dolayısıyla her yıl binlerce turist çekmesinin yanı sıra, birçok insanın göç ederek bölgeye yerleşmesine sebep olmaktadır.

Son derece büyük ve kalabalık bir şehir olması nedeniyle de sınırları içerisinde sık ve düzenli olarak alt yapı çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalar sokak ve caddelerin yanında ev, iş yeri, ofis, atölye ya da pek çok farklı amaçla kullanılan bina ve yapıları da kapsayan oldukça geniş bir yelpazede sürdürülmektedir.

Yapılan çalışmalar olası bir tıkanma, kaçak, taşma, çökme ve boru hatlarında oluşabilecek kırılmalar gibi sorunların önüne geçilmesi amacıyla gerçekleştirilmektedir. Bu sorunların en sık görüldüğü alanlardan bir tanesi su kaçağı olarak kendini göstermektedir.

Ancak kimi zamanlarda bu tarzdaki problemler, alınan her türlü önleme rağmen yaşanabilmektedir. Su kaçağına neden olan birden fazla faktör bulunabilmektedir. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

– Boru hattı döşenirken bir takım yanlışlıkların yapılması,

– Çabuk bozulabilen malzemelerin kullanılması,

– Borularda çökme, kırılma ve çeşitli sebeplerden bozulmalar meydana gelmesi,

– İşçilik hataları gibi.

Hangi nedene dayalı olursa olsun su kaçağı görülen yerlerde kişilerin gündelik hayatlarında aksamalar ve istenmeyen durumlar yaşanacaktır. Bu nedenle su kaçağını bulmak ve bir an önce sorunu çözüme kavuşturmak gerekmektedir.

Günümüzde teknolojinin sürekli olarak gelişimi sonucunda her iş alanı, kullandığı cihazlar konusunda iyileştirmeye gitmiştir. Gelinen noktada pek çok farklı faaliyet alanına dair uygulamaları tek bir cihaz ile gerçekleştirmek mümkün olmuştur. Bunun yanında tek bir alanda uzmanlaşan ve problemleri kökünden çözerek ortadan kaldıran cihazlar da bulunmaktadır.

Su kaçağını bulan cihaz Ankara gibi büyük bir kentte, kalıcı çözümler sunduğu için oldukça fazla miktarlarda tercih edilmektedir. Su gibi hijyen, sağlık ve hayatın devamlılığı için son derece kilit bir noktada bulunan bir maddenin kullanımında yaşanan sorunların hızla giderilmesini sağlayan cihazlar sayesinde, kişi ve daha genel anlamda toplumların yaşamlarındaki düzenin bozulması engellenmektedir.

su kaçağını bulan cihaz ankara

su kaçağını bulan cihaz ankara

Kaçak tespiti yapan cihazlar sorunun boyutuna göre farklılık göstermektedir. Alanında uzman bir tesisat ekibi, kaçağa neyin neden olduğunu bularak doğru cihazlarla gerekli işlemleri uygular ve böylelikle sorun giderilmiş olur.

Su kaçağı tespiti Ankara ilinde nasıl yapılır?

Su kaçağı tespiti Ankara ilinde oldukça kolay uygulanabilen bir işlemdir. Bu duruma sebep olan faktörler arasında gelişen teknolojik imkanların yanında, artan uzman tesisatçı sayısının da oldukça büyük bir yeri bulunmaktadır.

Geçmiş dönemlerde insanlar tesisat gerektiren işlerden çekinir ve yaptırmak istemezlerdi. Bunun en temel nedeni ise eski tip tesisatçılıkta duvarların kırılmasından, yerin delinmesine kadar birçok toz ve kiri ortaya çıkaran işlemin yapılması idi. Üstelik yapılan bu gibi şeyler son derece uzun da sürüyordu. Tesisatın ardından pek çok ev, iş yeri ve ofiste tadilat gerektiren yeni işler ortaya çıkıyordu.

Günümüzde gelinen noktada ise su kaçağı bulmak gibi alt yapısal işlerin uygulanışı oldukça pratik, hızlı ve temiz bir şekilde gerçekleşmektedir.

Artık herhangi bir yeri kırmadan su kaçağını tespit etmek mümkün hale gelmiştir.  Bu işlemi uygulayabilmek için kullanılan farklı cihazlar vardır. Akustik dinleme cihazı bunlardan bir tanesidir. Bu cihaz sayesinde su sızıntıları ses dalgaları takip edilerek bulunur.

Akustik dinleme cihazı dışında kullanılan yöntemlerden bazıları ise şu şekildedir:

– Termal kameralar,

– Pis su kameraları,

– Nem ölçer cihazı,

– Kimyasal kullanımı,

– Dinleme sistemleri gibi yöntemler, gelişmiş pek çok ülke tarafından tercih edilmekte ve su kaçağı sorunlarının giderilmesinde kullanılmaktadır.

Su kaçağı tespiti Ankara Keçiören ilçesinde nasıl yapılır?

Ankara su kaçak probleminin en sık görüldüğü illerden biridir. Bunun nedeni ise sahip olduğu nüfus yüksekliği dolayısıyla çok fazla ev, iş yeri, ofis ve diğer amaçlarla kullanılan binayı sınırları içerisinde bulunduruyor olmasıdır.

Ankara’nın en büyük ve kalabalık ilçelerinden biri olan Keçiören de bu problemin sıklıkla görüldüğü bölgelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

O halde bu noktada bilinmesi gereken su kaçağı tespiti için Ankara Keçiören ilçesinde hangi yöntemlerin kullanıldığıdır.

Bu soruya cevap ararken ilk görülen nokta, tesisat alanında kullanılan malzemelerin kent içerisinde son derece yeni yöntemlere göre tercih edildiğidir.

Uzman bir kadroya sahip çok sayıda tesisat ekibi, sahip oldukları özel ekipmanlar sayesinde kısa sürede ilgili sorunun sebebini bulabilmekte ve çözüme kavuşturabilmektedir.

Bu durum hem ekip hem de müdahaleye ihtiyaç duyan kişiler için pek çok açıdan karlı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Su kaçağı tespit cihazı nedir?

Su kaçağı tespit cihazı, günümüz alt yapısal problemlerin giderilmesinde başvurulan oldukça etkili yöntemler arasında bulunmaktadır.

Peki bu cihazların çeşitleri nelerdir ve nasıl kullanılır?

– Termal kameralar: Bir görüntüleme yöntemi olan termal kameralar, IR denen gözle görme imkanı bulunmayan enerjiyi temeline alarak, bu enerji üzerinden ulaşılan renk ve şekillerle sorunu tespit etmede kullanılan bir cihazdır.

Genel olarak güvenlik sistemleri için kullanılan bu cihazlar, çok farklı sektörlerde de kendine yer bulabilmektedir.

Su kaçağı tespitinde oldukça işe yarayan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

su kaçağını bulan cihaz ankara

su kaçağını bulan cihaz ankara

– Pis su kameraları: Alt yapıyı oluşturan boruların iç kısımlarına gönderilen kamera sayesinde, kaçağın bulunduğu bölgenin tespit edilmesini sağlar. Boru içi kameraları, pis su tesisatında meydana gelen aksaklıkların teşhisi için kullanılır ve bu cihazlar kablolu sisteme bağlı olarak çalışır.

– Nem ölçer cihazı: Diğer ismi higrometre olan nem ölçüm cihazının çok yönlü bir kullanım alanı vardır. Sahip olduğu özellikleri dolayısıyla farklı fiyat ve biçimlerde olan bu cihazlar, nem değerlerinin arzu edilen seviyede tutulmasını sağlar. Bunun yanında hassas ölçümlerin yapılmasına da olanak sağlar.

– Kimyasal kullanarak su kaçağı engelleme: Kaçağın tam olarak hangi bölgede olduğu tespit edildikten sonra kullanılacak bir yöntem olan kimyasal kullanımı, kaçak olan yerin kendi kendine düzelmesini sağlamaktadır. Bunun nedeni ise kimyasalın işlem hiçbir işlem gerektirmeden kristalleşmesi ve sızıntıyı gidermesidir.

Sıcak ve soğuk su fark etmeksizin işlevini yerine getiren kimyasallar, basınç miktarındaki değişimlerde de aynı ölçüde etkili olabilmektedir.

– Dinleme sistemleri: Kimi durumlarda su kaçağı olayının yaşandığını önceden anlamak mümkündür. Bu gibi durumlar arasında; duvar boyalarının kabarması, tavandaki boyanın dökülmeye başlaması veya siyahlaşması, su faturası üzerinde görülen artış, bulunulan alan içerisinde rutubet ve küf oluşması ya da fayanslar üzerinde nem görülmesi gibi durumlar gösterilebilir.

Bu örneklerden biri ya da birkaçı gözlemlendiğine bir uzman çağrılarak, dinleme cihazı kullanması talep edilmelidir. Böylelikle sorunun kaynağına ulaşmak ve çözüm için en uygun seçeneğin belirlenmesi mümkün olacaktır.

Dinleme cihazı ile yapılan incelemeler hem zamandan hem de paradan tasarruf edilmesini sağlamaktadır.

Su kaçağı tespiti Ankara Sincan ilçesi için de çok kolay!

Başkentin en kalabalık altıncı ilçesi olan Sincan’da da su kaçağı çok sık karşılaşılan problemler arasında yer almaktadır.

Kişilerin gündelik hayatlarının su kaçağı gibi bir sorun nedeniyle sekteye uğramaması için geliştirilen son teknoloji ürünleri sayesinde, son derece hızlı, kalıcı ve kesin sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Su kaçağı tespiti Ankara Sincan ilçesinde de modern yöntemlerle çözüme kavuşturulmakta ve bu nedenle gündelik hayatta çok büyük sıkıntılara neden olmamaktadır.

 

Benzer Yazılarımız

Kanalizasyon Tamiri – Tıkanıklık ve Çözümü
Bina veya özel mülklerde parsel alanı içerisinde bulunan kanalizasyon tamiri mülk sahipleri tarafından yap...
Dikmen Su Tesisatçısı
Dikmen Su Tesisatçısı Şirketimiz; Dikmen Su Tesisatçısı hizmet alımında size profesyonel olarak yardım...
Kombi basıncı düşmesi – Kombi basıncı neden düşer?
  Kombi cihazları artık evlerde ve işyerlerinde sıklıkla kullanılıyor. Mekanik olanlardan, dijital o...
Angora Su Kaçağı Hizmetleri
Angora Su Kaçağı Hizmetleri Bu yazımızda yaptığımız hizmetlerimizin tüm detaylarını size aktaracağ...
Çamaşır makinesi neden koku yapar – koku problemi
Evin en önemli yardımcılarından biri çamaşır makinesidir. Çamaşır makinesinin arızalanmasıyla birbir...
Su Kaçağı Bulma Yöntemleri
Su Kaçağı Bulma Yöntemleri Su Kaçağı Bulma Yöntemleri aslında sizlerin yapacağı bir yöntem biçimi d...