En ucuz su kaçağı tespiti mümkün müdür?

Birçok televizyon reklamında, ürün tanıtımı yapılırken “kaliteyi ucuza alın” sloganı kullanılır. Biz bu yazımızda en ucuz su kaçağı tespiti işlemini bu çerçevede irdeleyip açıklamaya çalışacağız.

Aslında televizyon karşısında bu tür sloganları gördüğümüzde, bilinç altımızda mantıklı olduğunu düşünürüz. Ancak işin ayrıntısına girdiğimizde, ya da biraz araştırma yaptığımızda aslında durumun öyle olmadığını görebiliriz. nedeni ise her şeyin bir maliyetinin olmasıdır.

En ucuz su kaçağı tespiti

En ucuz su kaçağı tespiti

Mesela şöyle düşünelim, güvendiğimiz bir kasaptan köy tavuğu alıyoruz. Köy tavuğunun ne kadar lezzetli ve ürün olarak ne kadar kaliteli olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Arkadaşlarımızla küçük bir lokantaya gittik ve tavuk döner siparişi verdik, tavuk dönerin fiyatı da oldukça ucuzdu. Birçok durumda tavuk döneri yediğimiz zaman midemizin bulandığını ve belki de hastanelik olduğumuzu görebiliriz.

Her ürünün bir maliyeti ve ona göre de bir fiyatı vardır. Görüldüğü üzere bu maliyetin ucuza mal edilmesi diye bir şey söz konusu değildir. Aynı şey tesisat piyasasında da geçerlidir.

Her ne kadar kaçak tespit işlemleri, eskiye oranla daha uygun fiyatlı olsa da, bunun nedeni teknolojik cihazların kullanılmasıdır. Aslında bizim burada bahsettiğimiz durum, cihazla da olsa kaçak tespitinin bir maliyetinin olduğudur.

En ucuz su kaçağı tespiti diye bir şey yoktur!

Ucuz kaçak tespiti yaptığını iddia eden firmalar, kaliteden ödün verirler. İşini iyi yapan ve kaliteden ödün vermeyen firmalar, o işin fiyatı neyse onu müşteriye yansıtırlar. Tesisat firmalarının satın aldıkları ve gerek kaçak tespitinde, gerekse tamir işlemlerinde kullandıkları cihazların fiyatları aynıdır. Yani kanal tıkanıklığı açan bir cihazın fiyatı, A tesisat firmasına da ve B tesisat firmasına da aynıdır.

En ucuz su kaçağı tespiti yaptığını iddia eden firmalar, büyük ihtimalle tesisat sektörüne yeni girmiştir. Birçok durumda da sürekli personel değişimi söz konusudur. Tesisat dünyasında önemli olan konulardan bir tanesi de tecrübedir. Tecrübeli bir tesisat ustası ya da personeli, bu işe yeni başlayan bir kişiye oranla işini daha iyi ve daha hızlı yapar.

Tesisat firmaları hem satın aldıkları cihazlara, hem de istihdam ettikleri personele yatırım yaparlar. Bu yatırım karşılığını da kısa bir süre zarfında almaları gerekir. Bu yüzden kaliteli bir iş çıkaran, ister tesisat firması, isterse herhangi bir sektörde faaliyet gösteren bir firma olsun, işin gerçek fiyatı neyse onu müşterilerine sunarlar.

En ucuz su kaçağı tespiti

En ucuz su kaçağı tespiti

Burada önemli olan verilen hizmetin bir bedelinin olduğudur. Bu durumu şöyle bir örnek ile açıklayabiliriz. Herhangi bir ehliyeti olmayan ve korsan çalışan bir tesisat ustasına bir iş yaptırdığınız zaman, fatura alamazsınız. Herhangi bir sorun olduğunda ise çoğu zaman karşınızda bir muhatap bulamazsınız. Sorunu gidermek için başka bir firmaya tekrar para ödeme zorunda kalırsınız.

Görüldüğü üzere ucuz iş yaptırılmak istenirken, aslında aynı iş daha pahalıya mal olmaktadır. Üstelik hem paradan, hem de zamandan israf durumu ortaya çıkmaktadır.

En ucuz su kaçağı tespiti nadir durumlarda, firmaların sürekli müşterilerine uyguladıkları jest sonucunda ortaya çıkabilir. Ancak bu durum kısa süreli olur.

Bazı durumlarda ise uzun yıllar faaliyet gösteren firmalar, çeşitli kampanyalar düzenlerler. Burada anlatmak istediğimiz ucuza yapılan işlerin hiçbir zaman uzun sürmediğidir. Sürekli olarak verilen ucuz hizmetten ise daima şüphe duyulmalıdır.

Tesisat tamiri ve diğer tesisat işlemleri hafife alınmayacak kadar önemlidir. Su kaçağının olduğu durumlarda yapılan birçok iş durur. Özellikle ofis gibi yoğunluk olan alanlarda bu durumun derhal giderilmesi gerekir. Üstelik yapılan işin de kaliteli olması gerekir. Geriye yönelik olarak tekrar yapılan işler her zaman için, işi yaptıran kişiye daha pahalıya mal olmaktadır.

Benzer Yazılarımız

Robotla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?
Robot tabiri, günümüzde gelişmiş teknolojiye sahip cihazlar için kullanılıyor. Tesisat dünyasında da a...
Mutfak Giderinden Su Gelmesi – Nedenleri
Mutfak giderinden su gelmesi mutfaklarda sık karşılaşılabilecek bir durumdur. Mutfakta yemek yaparken anide...
Tuvalet kokusunu gidermenin yolları
Yaz aylarına girmek üzereyiz. Güneşli günler bizleri bekliyor. kış aylarındaki yorgunluğumuzu, bol mikt...
Banyomdan Alt Kata Su Akıyor – Ne Yapmalıyım?
Banyomdan alt kata su akıyor diyorsanız bu yazımız sizler için faydalı olabilir. Banyolar su kaçaklarına...
Su Tesisatı Tamiri
Su Tesisatı Tamiri Profesyonel çalışmalar gerektirmekte olan Su Tesisatı Tamiri günümüzde artık yeni ne...
Bağlıca Su Tesisatçısı
Bağlıca Su Tesisatçısı Ankaranın en yeni ve gözde yerleşim yerinde Bağlıca Su Tesisatçısı hizmeti m...