Kanal açma sustası nedir? Ne işe yarar?

Kanal açma sustası, yaygın olarak kanal açma teli bilinmektedir.

Lavabo açma sustası nasıl kullanılır sorusunun ise oldukça pratik bir cevabı bulunmaktadır.

Kanal açma sustasının ucu kanca olacak şekilde kıvrılır. Ardından lavabo giderinin içine girecek şekilde sokulur ve ileri geri olacak biçimde hareket ettirilir. En son noktada ise kanca biçimindeki uç kısma takılan ve tıkanmaya sebep olan maddeler giderden çıkarılır.

İlgili ürünü lavabo açma teli Koçtaş ve lavabo açma teli Tekzen başlıkları adı altında aratarak incelemek mümkündür.

Gider açma teli fiyatları da yine aynı şekilde bulunabilmektedir.

Kanal açma bıçağı hangi amaçla kullanılır?

Tıkanıklık oluşan bölgede kanal açma bıçağı kullanılarak, ilgili sorunun giderilmesi için gerekli işlemler yerine getirilir.

Kanal açma makinası bıçakları son derece hızlı bir şekilde açma işlemini gerçekleştirmesi nedeniyle, oldukça fazla tercih edilmektedir.

Freze kanal açma bıçağı ve Macroza kanal açma bıçakları adını en çok duyuran çeşitler arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra ahşap kanal açma bıçakları da oldukça fazla tercihe edilmektedir.

Yenimahalle kanal açma konusunda çok başarılı!

Ankara’nın metropol ilçelerinden bir tanesi olan Yenimahalle kanal açma ile ilgili işlemlerin son derece iyi yapıldığı yerleşim yerleri arasında yer almaktadır.

Günümüzde kullanılan son teknoloji tesisat araçlarının kullanıldığı bölgede, alanında uzman çok sayıda tesisat firması bulunmaktadır.

İlçe ile ilgili tesisat sorunları konusunda arama motorlarında en fazla yer alan başlıklar Yenimahalle lavabo açmaYenimahalle tuvalet açma ve Yenimahalle belediyesi kanalizasyon açma şeklinde kendini göstermektedir.

Bu başlıkların yoğun bir şekilde aratılmasının nedeni ise bölgede çok sayıda insanın yaşaması ve eski binaların da bir o kadar fazla olmasından kaynaklanmaktadır.

Ancak ilgili problemler geçmiş dönemlere oranla çok daha hızlı ve pratik bir şekilde çözümlenmektedir.

Ankara tıkanıklık açma işlemleri nasıl yapılıyor?

Türkiye’nin en kalabalık ikinci kenti olan ve sınırları içerisinde çok sayıda bölgeden oluşan Ankara tıkanıklık açma işlemleri konusunda, birbirinden farklı pek çok yöntemi kullanan tesisat firmalarının bulunduğu bir kent olma özelliği göstermektedir.

Ülkenin başkenti olması dolayısıyla da ön plana çıkan şehre her yıl on binlerce turist gelmekte ve bunun yanı sıra da pek çok insan yaşamak için göç etmektedir. Dolayısı ile nüfusu sürekli olarak kanıtlanmaktadır. Bu özelliği nedeniyle de yerleşim alanlarına yönelik faaliyetler süreklilik göstermektedir.

kanal açma sustası

kanal açma sustası

Ekonomik, siyasal, sosyal ve kültürel açıdan son derece yoğun bir kent olması dolayısıyla, sınırları içerisinde alt yapı etkinliklerine verilen önem de sürekli bir artış göstermektedir.

Nüfus miktarının sürekli artması, yapılan bina sayısının da her geçen yıl bir öncekine göre daha fazla hale gelmesine neden olmaktadır. Bu durum da tesisat işlerinin yoğunlaşması sonucunu beraberinde getirmektedir.

Tesisat ile ilgili işlerde en fazla karşılaşılan sorunlardan bir tanesi tıkanıklık problemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle Ankara logar açmaAnkara tuvalet açmaAnkara lavabo açma, Ankara kanal açma ve Ankara tıkanıklık açma adı altında açılmış çok sayıda başlık bulunmaktadır.

Tüm bu başlıkların Ankara genelinde yoğunluk göstermesinin nedeni, yukarıda bahsettiğimiz nüfus ve bina miktarındaki fazlalıktan kaynaklanmaktadır. Yıl içerisinde çok sayıda insanın, tıkanma problemleri nedeniyle yardıma ihtiyaç duyması kaçınılmaz olmaktadır.

Bu nedenle bu yazımızda sizler için tıkanmalara hangi unsurların neden olduğu ve ilgili konunun nasıl çözüme kavuşturulabileceği hakkında bilgiler vereceğiz.

Gider tıkanıklığı, sıklıkla adını duyduğumuz tesisat sorunları arasında yer almaktadır. Bu problemin görüldüğü başlıca noktalar; mutfak, tuvalet, klozet, lavabo, banyo, balkon, küvet ve pimaş boruları olarak kendini göstermektedir.

Saydığımız tüm bu yerlerde meydana gelen tıkanmalar, birbirinden çok farklı nedenlerle ortaya çıkmış olabilmektedir. Tıkanıklığa sebep olan unsurlardan bazıları şu şekilde karşımıza çıkmaktadır:

-Lavaboya dökülen çay posaları,

-Yemek atıklarının gidere kaçması,

-Mutfak atık su tesisatının gerekli eğime sahip olmaması,

-Bina yapım aşamasındayken yapılan hatalar (boru hattının yanlış bağlanması, çimento, kireç, alçı gibi inşaat malzemelerin borulara kaçması, düşük kalitedeki malzemelerin kullanılması ve her türlü işçilik hataları gibi),

-Saç, tüy ve kılların giderde birikmesi,

-Yemeklerde kullanılan yağların gidere boşaltılması,

-Sabunların borulara kaçması,

-Sert, katı ve sivri cisimlerin borulardan içeri gitmesi,

-Klozete çok sayıda tuvalet kağıdı, ıslak mendil, ped, poşet, torba, çocuk bezi, el bezi ve bunlar gibi yabancı maddelerin atılması,

-Balkon giderlerine dışarıdan her türlü toz ve pisliğin girmesi ve ardından boru içlerinde balçık ve çamur gibi yığınları oluşturması,

-Böcek ölüleri ve bitki topraklarının gidere süpürülmesi,

-Küçük çocuk oyuncaklarının borulara girmesi gibi nedenler, giderlerin tıkanmasına neden olan ve en sık karşılaşılan unsurlar arasında yer almaktadır.

Bunlar ya da başka herhangi bir sebepten ötürü tıkanma problemi yaşandığında Ankara ilinde kanal temizleme işlemleri için, en fazla profesyonel ekipler tarafından yapılan müdahalelerin tercih edildiği gözlemlenmiştir.

Kanal açma Ankara sınırları genelinde kullanılan yöntemlerden ön plana çıkan robotla tıkanıklık gideren makinelerdir.

Ankara kanalizasyon açma işlemlerinde yeni nesil cihazları kullanıyor!

Kanalizasyonlarda görülen tıkanmalara yol açan başlıca sebepler şu karşımıza çıkmaktadır:

-Tuvaletlere atılan yabancı cisimler,

-İşçilik hataları,

-Lavabolara atılan katı,sert ve sivri maddeler,

-Yemek artıkları ve yağlarının giderlere dökülmesi,

-Kanalizasyon borusunun bina temelinden aşağı bulunması gerekirken hizalamanın yanlış yapılması,

-Kanalizasyon boruları birbirine eklenirken aralarında boşluk bırakılması (bu durum sonucunda boşluklarda toprak birikebilir),

-Atık maddeleri taşıyan borularda meydana gelen kırık ve çökmeler.

Hangi nedenle oluşmuş olursa olsun, kanalizasyonlarda meydana gelen tıkanma problemlerinin ivedilikle çözülmesi gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen çok başka sonuçlar ortaya çıkabilir.

Kanalizasyonlarda görülen bu sorunun çözümü için uygulanan yeni yöntemler şu şekilde karşımıza çıkmaktadır:

Kameralı görüntüleme cihazları ve kanal açma makineleri kullanılır. Bu sayede de tıkalı olan bölgeyi tespit etmek ve açma işlemini gerçekleştirmek için, kırma dökme gibi sonrasında tadilat gerektiren çalışmalara gerek kalmaz.

kanal açma sustası

kanal açma sustası

Tıkanıklık açmak için kullanılan robotlu cihaz sayesinde, pimaş borularının içerisinde biriken bütün yabancı maddeler dışarı atılır. Tıkanıklığa neden olan durumun türüne göre, kullanılan makinenin uç kısmına uygun aparatlar takılır.

Ankara kanalizasyon açma işlemlerinde, yukarıda sözünü ettiğimiz yeni nesil araçların yoğunlukta kullanıldığı bir il olarak karşımıza çıkmaktadır.

Benzer Yazılarımız

Tavandan su damlaması nedenleri – Neden su damlar?
Tavan alanlarından su gelmesi durumu, sizin ve komşunuzun huzurunu kaçıracak niteliktedir. Tavandan su damla...
Aletle kaçak tespiti nasıl yapılır? Hangi aletler kullanılır?
Tesisat firmalarının birçoğu artık günümüzde, gelişmiş cihazlar kullanıyor. Gelişmiş cihazlar sayes...
Su kaçağını bulan cihaz Ankara ilinde çok tercih ediliyor!
Su kaçağını bulan cihaz Ankara ilinde oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu durum kentin yüz...
İşciblokları Su Kaçağı Tespiti
İşciblokları Su Kaçağı Tespiti Su Kaçağı Tespiti İçin Doğru Firma Seçimi: Termal ve Cihaz Kullanara...
Öveçler Su Tesisatçısı
Öveçler Su Tesisatçısı (0312 479 12 06) Su Kaçakları ve Su Tesisatı Sorunlarıyla Başa Çıkmak, Öveç...
Banyodan Gelen Kötü Kokular
Banyodan Gelen Kötü Kokular Çözümleri Banyodan Gelen Kötü Kokular aldığınızda canınız sıkılır. B...