Çamaşır makinesi giderinden su gelmesi – Çamaşır makinesi gideri

Farklı modellerde olsa da, çamaşır makinesi giderleri hep aynı yere gider. Çamaşır makinesinde bulunan ve çamaşır makinesindeki suyun tahliye edilmesini sağlayan gider hortumu, pimaşa bağlanır. Çamaşır makinesi giderinden su gelmesi demek, spiral hortumun ya da bu hortuma bağlı olan pimaşın tıkandığı anlamına gelir.

Çamaşır makinesi giderinden su gelmesi

Çamaşır makinesi giderinden su gelmesi

Eğer tıkanıklık spiral boruda ise sökülüp temizlenmesi yeterli olacaktır. Zaten kısa olan bu hortumun temizliği ise son derece kolaydır. Eğer hortum, herhangi bir nedenden dolayı zarar görmüşse değiştirilir. Değiştirilmesi ise don derece kolaydır. Değişimi eğer makinenin garanti süresi dolmamışsa, teknik servise yaptırılabilir. Ancak sizlerde değişimi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Ancak tıkanıklık bu hortumun bağlı olduğu pimaşda ise bazı konuların bilinmesi gerekir. Öncelikle tıkanıklığa neden olan cismin türü belirlenmelidir. Eğer bu cisim yüzeyde bulunuyorsa, tespit işlemi nispeten kolaydır. Ancak derinlerde yer alıyorsa, kişilerin bu nesneleri tespit etmesi imkansızdır.

Derinlerde bulunan nesnelerin tespiti için gelişmiş cihazların kullanılması gerekir. Angora Tesisat, çamaşır makinesi giderinden su gelmesi durumunda, gideri tıkayan nesneleri, gelişmiş görüntüleme cihazları ile tespit ediyor. Herhangi kırma ya da dökme olmadan sorunu giderebiliyor.

Çamaşır makinesi giderinden su gelmesi – Çamaşır makinesi gider bağlantısı

Çamaşır makinesi gideri, spiral bir hortumdan ibarettir. Bu hortum, genelde banyo alanında bulunan gidere bağlantılıdır. Bu giderin tıkanmasının en belirgin nedeni, çamaşırlardan kaynaklanan pamuklardır.

Çamaşır makinesinin tamburuna takılan düğme ya da küçük çamaşırlarda, gidere takılarak tıkanmaya neden olabilmektedir.

Bazı durumlarda banyo alanlarındaki giderin ortak olması, tıkanıklığı hızlandırır. Klozet ve banyo süzgeci ile çamaşır makinesi giderinin aynı yere bağlanması riskli bir durumdur. Böyle bir durumda tıkanma daha çabuk gerçekleşebilir.

Çamaşır makinesi giderinden su gelmesi

Çamaşır makinesi giderinden su gelmesi

Bazı kişiler sorunu kendileri çözmek adına, pimaş borulara zarar verebilmektedir. Tıkanıklığın giderilmesindeki püf nokta, tıkanıklığa neden olan cismin tespit edilmesidir. Nesnenin türüne göre tıkanıklık giderme işlemi yapılır.

Bu yüzden çamaşır makinesi gider hortumunda ya da bu hortumun bağlı olduğu pimaşta bir sorun olduğunda, Angora Tesisattan yardım almalısınız.

Çamaşır makinesi gideri

İnce bir yapıya sahip olan çamaşır makinesi spiral hortumu, kolay zarar gören bir yapıdadır. Çapı dar olduğundan dolayı kolaylıkla tıkanabilmektedir. Özellikle kumaşlardan gelen pamuk malzemesi, bu gideri çok hızlı bir şekilde tıkayabilir.

Hangi marka ve model olursa olsun burada önemli olan gider borusunun tıkanması değil, pimaşın tıkanmasıdır.

Çamaşır makinesi gideri nasıl açılır?

Sorun çamaşır makinesi giderinden su gelmesi durumu ise spiral hortum öncelikle kontrol edilmelidir.

Spiral hortumunda meydana gelen tıkanmayı gidermek kolaydır. Ancak pimaş borusunda zamanla biriken tıkanmalar, büyük bir soruna neden olabilir.

Tıkanmalar en çok da kireçlenmeden kaynaklanır. Makinenin su bağlantısından gelen kireçlenme zamanla birikir ve katı bir hale gelir. Kireçlenme aynı zamanda makinenin tambur kısmına da zarar verir.

Bahsettiğimiz bu tıkanmalar giderildiğinde, çamaşır makinesi giderinden su gelmesi sorunu da çözülmüş olacaktır.

Temiz su tesisatında meydana gelen tıkanmalar için markaya ait olan servisten yardım isteyebilirsiniz. Ancak sorun pimaş borularında ise Angora Tesisatı arayarak yardım isteyebilirsiniz.

Gelişmiş görüntüleme cihazları ile öncelikle pimaş borularında tıkanmaya neden olan cisimleri tespit ediyoruz. Ayrıca pimaş boruların ne kadar derininde sorun var bunu buluyoruz.

Görüntüleme cihazlarının yanı sıra elimizde bulunan tıkanıklık giderici cihazlar ile borulara zarar vermeden, tıkanıklığı gideriyoruz.

Tıkanıklık giderme işleminden sonra ise basınçlı su ile pimaş boruları temizliyoruz. Böylelikle uzun bir zaman tıkanıklık sorunu ile uğraşmamış oluyorsunuz.

Çamaşır makinesi için bazı tavsiyeler

Tıkanma ve makineden su gelme problemlerini yaşamamanız için sizlere bazı tavsiyelerde bulunmak istiyoruz.

Yukarıda yazımızın bir bölümünde tıkanıklıklara suda bulunan kirecin neden olduğunu söylemiştik. Kirecin makinenize zarar vermesini önlemek için piyasada satılan kireç sökücülerden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca sirke de kullanabilirsiniz. Her ne kadar sirke kireç sökmede etkili olsa da, kokusunun çamaşırlara sinmesi tehlikesinden dolayı tavsiye etmiyoruz.

Makinenizi aşırı derecede doldurmayın. Ayrıca pantolon ve cebi olan giysilerin içinden çıkabilecek nesnelere dikkat edin. Yani çamaşır makinesine giysileri yerleştirmeden önce giysilerin ceplerini kontrol edin. Bu ceplerde unutulan nesneler, tıkanmaya neden olabileceği gibi makineye de zarar verebilir.

Gider hortumunun pimaşın belli bir derinliğine girdiğine emin olun. Ayrıca düzenli olarak gider borusu ile pimaşın birleştiği yer kontrol edebilirsiniz. Böylelikle herhangi bir sorun varsa başta düzeltme imkanı kazanmış olursunuz.

Gelişi güzel olarak döşenen tesisatlarda tıkanmaya neden olabilir. Böyle bir durum hissettiğinizde bizlerden yardım alabilirsiniz. Tesisat değişimi yapılması, sorunun kalıcı olarak çözümlenmesi açısından önemlidir.

Eski evlerde gider borularına, evde bulunan eşyaların birçoğu verilir. Bu durum tıkanmanın çabuk gerçekleşmesine neden olur. Yani, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi giderleri aynı borudan geçer. Dolayısıyla bunlardan gelecek nesnelerde, boruyu daha çabuk tıkar.

Angora Tesisat firmasını günün her saatinde arayabilirsiniz. Tüm sorunlarınızda, sizlere etkili çözümler sunuyoruz. Çamaşır makinesi gideri tıkanmalarında da bizlerden yardım isteyebilirsiniz. Diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için; www.angoratesisat.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Yazılarımız

Kalorifer tesisatı su kaçağı nasıl bulunur?
Kat kaloriferi ya da merkezi sistem ile çalışan ısıtma sistemlerinde kaçak meydana geldiği zaman, her iki...
Ankara Tesisat Sızıntı Tespiti
Ankara Tesisat Sızıntı Tespiti (Cihazla) Ev içinde oluşan su kaçakları duvarların ve zeminlerin sararmas...
Petek yıkama nasıl yapılıyor? ısıtma sorununa son!
Soğuk kış günlerinde soğuk algınlığı sorunu hepimizin kâbusudur. Vücudumuzu sıcak tutmadığımız s...
Su kaçağı tespiti – Kaçak tespiti hakkında bilgiler
Temiz su tesisatlarında meydana gelen birçok su kaçağı, suyun basınçlı bir şekilde dışarı çıkması...
Kanal görüntüleme aracı ve görüntüleme işlemleri
Kanal görüntüleme aracı, kanal içi görüntüleme için özel olarak dizayn edilmiş son teknoloji kullanı...
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma- Kanalizasyon Tıkanıklığı Unsurları
Lağım döşemi olarak da adlandırılan kanalizasyon, künk ya da büz adı verilen kalın borular kullanılar...