Ankara Tesisat Sızıntı Tespiti

Ankara Tesisat Sızıntı Tespiti (Cihazla)

Ev içinde oluşan su kaçakları duvarların ve zeminlerin sararmasına neden olur. Bu durum zamanla maliyet açıdan size külfiyet oluşturabilir. Bu tarz en ufak bir şühheniz varsa hemen Ankara Tesisat Sızıntı Tespiti çalışmaları yapan bir firma ilete temasa geçmelisiniz. Su Kaçakları size zarar verebileceği gibi, bir komşunuza da zarar verebilir. Yani sizden kaynaklanan bir sorun size değil komşunuza zarar verebilir.

Örneğin; banyonuzda bu kaçağı olduğunu düşünün. Zeminden ki bu sorun, alt katta oturan komşunuzun tavanlarının sararmasına neden olacaktır. Bu durumlarla şirket ekiplerimiz sık sık karşılaşmaktadır.

Konut su sızıntısı tespiti için termal cihazlarımız basitlik ve olağanüstü işlevsellik sunan mükemmel bir cihazdır. Bir mülkün tipik su kullanımına dayalı olarak uygun sızıntı tespit eşiklerini öğrenen akıllı, bağlantılı cihazlara kadar çeşitlilik gösterir.

Tabii bu termal cihazları tecrübeli personellerimiz kullandığı zaman net çözümler alabiliyoruz. İşinde uzman olanlar su kaçaklarını noktasal olarak tespit edebilir. Tecrüniz yoksa en iyi cihazları kullansanız işe yaramayacaktır.

Ankara Tesisat Sızıntı Tespiti

Ankara Tesisat Sızıntı Tespiti

Ankara Tesisat Sızıntı Tespiti (Fiyatları)

Bir binaya ya da mülkünüze zarar vermemek için bir su sızıntısının erken tespiti çok önemlidir. Bir su sızıntısının hemen fark edilmesi ve ne olduğu konusunda mal sahibi veya sorumlu kişinin bilgilendirilmesi kritik önem taşır. Suyun istemeden kaçtığı bilgisinin yanı sıra, farkına vardığınızda hemen ana su vanasını mutlaka kapatmanızı öneririz. Zaman kaybetmeden Ankara Tesisat Sızıntı Tespiti Firmaları ile iletişime geçmeniz çok önemlidir.

Su Sensörü Kullanımı

Ülkemizde kullanımları pek yaygın değil. Yurt dışında oldukça fazla kullanılmaktadır. Su Kaçaklarını algılayıp ve uyarı veren Su Sensörleri olduğunu biliyormuydunuz? Bu cihazlar sizleri uyarıp su kaçaklarının büyümeden haberinizin olmasını sağlıyor.

Bir su sensörü yardımıyla, doğrudan hat arızasının bulunduğu yerde bir sızıntı tespit edilebilir. Lavabo, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve pompa gibi cihazlar için su sensörlerinin kullanılması tavsiye edilir.

Bir sensör aracılığıyla doğrudan izlenemeyen hatların izlenmesidir. Su sızıntıları burada daha az sıklıkta meydana gelse de, fark edilmezlerse binada büyük hasarlara yol açabilirler.

Ankara Su Tesisat Sızıntı Tespiti (Noktasal)

Bir su kaçağını bulmaya çalışırken, emrinizde çeşitli araçlar vardır. Elbette bir sızıntı aramak için işitme duyunuzu kullanabilirsiniz, ancak bu güvenilir bir yöntem değildir. Suyun sızdığını belirlemek için belirli işaretleri aramanız ve ardından bunları yakından incelemeniz gerekir.

Açık bir sızıntıysa, bir akış sesi duymak nadir değildir. Damlama sesleri, boru yükseltildiğinde ve akan su damladığında da oldukça yaygındır. Sızıntıyı bulmak için sesleri takip edin. Aynı zamanda, herhangi bir su sızıntısı görüp görmediğinizi her zaman kontrol etmelisiniz. Bu, olası sızıntıların iyi bir göstergesidir. Duvarlardaki bariz küf, özellikle doğrudan oradan geçen bir boru varsa, bir sızıntıyı da gösterebilir.

Sızıntının duvarda olduğu sonucuna varırsanız, bir profesyonelle iletişime geçmeniz gerekir. Kendiniz boru bağlantıları hakkında bilgi sahibi değilseniz, gerekli donanıma sahip olmadığınız için duvarlar, zeminler ve tavanlar içinde lokalizasyon mümkün değildir. Günümüzde, sızıntılar çok çeşitli ölçüm cihazları kullanılarak tespit edilmektedir.

Şirketimizi günün her saatinde Ankara Tesisat Sızıntı Tespiti hizmeti almak için arayabilirsiniz. Fiyatları belirlemede rekabet anlayışı ile hareket ettiğimizi belirtmek isteriz.

 

 

 

Benzer Yazılarımız

Su kaçağı tespit cihazı nelerdir? – Cihazlar hakkında
Tesisatlarda meydana gelen sızıntıları ve kaçakları hassas bir şekilde tespit edebilen cihazlar, günüm...
Su kaçağı Tespiti Ankara Keçiören – Kaçak tespiti nedir?
Su kaçağı tespiti firmadan firmaya değişiklik gösterse de ortalama olarak iki saat kadar sürer. Bu süren...
Su Kaçağı Nereye Şikayet Edilir
Su Kaçağı Nereye Şikayet Edilir? Su Kaçağı Nereye Şikayet Edilir sorusu birçok kişinin bilmediği bir ...
Başkent Petek Temizleme – Petek temizleme nedir?
Petek temizleme işlemleri, yeni yöntemlerle ve gelişmiş cihazlarla yapılıyor. Eski usullerin terk edildiğ...
Kırmadan Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?
Su tesisatlarında meydana gelen kaçakların tamiri günümüzde artık çok kolay olarak yapılabiliyor. Eski ...
Su sızıntısını tespit etme işlemleri – Sızıntı tespiti
Su kaçağı ve su sızıntısı arasında bazı farklar vardır. Birçok kişi bu iki durumu birbirine karışt...