Banyo Zemine Su Kaçırması

Banyo Zemine Su Kaçırması

Eğer bir daire yaşıyorsanız hiç beklenmedik bir anda alt kat komşunuz yanınıza gelebilir. ”Merhaba Komşu, Banyo Zemine Su Kaçırması durumu olabilir mi?” der. Bu sorularla karşılaşan müşterilerimiz, bizleri ararlar. Genel bir test yapmamızı isterler. Saha ekiplerimiz, sorun bildirilen yerden taramaya başlar. Banyo da bulunan tüm su tesisat borularını Termal Cihazla Su Kaçak Tespiti işlemi yapılır. Genellikle yer zemin fayans altında su kaçakları noktasal olarak tespit edilir. Nokta atışı ile yeri belirlenen su kaçağı, tamir işlemleri için hazırlanır.

Yazı İçeriği;

Banyo Su Kaçağı Tespiti

Banyoda Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

İlgili alan bir fayans büyüklüğünde kırılır. Borunun tamiri yapılır ve sonrasında fayans tekrar eklenir. İşlemler tamamlandıktan sonra müşterimiz komşusuna sürecin tamamlandığı bilgisini iletir. Ortalama 7 gün kontrol amaçlı gözlem yapılır. Sorunun tamamıyla ortadan kaktığı görünür. Bu masrafları eğer sigortanız varsa, şirketten talep edebilirsiniz. Su kaçağını tespit etmek ve tamir etmek sağlık açısından da oldukça önemlidir. Küf oluşumu olduğunda soluma yolu ile sağlığınıza zarar verebilir.

Banyo Zemine Su Kaçırması

Banyo Zemine Su Kaçırması

Banyo Su Kaçağı Tespiti Ve Çözümleri

Çözümlerin uygulanabilmesi için öncelikle sorunun kaynağı net olarak belirlenmelidir. Her Su Kaçak Tespiti işlemlerinde aynı çözüm uygulanmaz. Özellikle Banyo Zemine Su Kaçırması sorunları oldukça hassas konulardır. En doğru çözüm yöntemlerinin uygulanması oldukça önem arz eder. Bu sorun kendini sadece aşağı kata su sızdırarak belli etmez.

Banyonun sızdırmaya başladığını, yerde su birikintileri oluşturduğunu fark ederseniz, nedenini bulmanız gerekir. Bunlardan biri, üzerinde bir çatlağın oluşabileceği basınçsız bir sifon olabilir. Sifonu kısa bir süre kullanırsanız ve iyi durumda olduğundan eminseniz, contaların değiştirilmesi ve sonucun bir dolgu macunu ile düzeltilmesi önerilir. Sızıntı için başka bir seçenek, giderin üst kısmının gevşek olması ve bunun sonucunda suyun geçmesine izin veren bir boşluk oluşması olabilir. Sorunu çözmek için, bağlantı elemanlarını sökün ve tüm parçaların birleşim yerlerinde çalışmak için silikon dolgu macunu kullanın. Yalnızca sıhhi amaçlarla kullanılmak üzere seçilmelidir. Bu durumda, sıcaklık dalgalanmaları ile uzun süre hizmet edecekler ve mantarlara maruz kalmayacaklar.

Ankara Su Kaçak Tespiti

Ankara Su Kaçak Tespiti

Banyo Fayans Altı Su Kaçağı

İlk olarak, banyonun altında su birikintilerinin ortaya çıkmasına neyin sebep olduğunu, hangi durumlarda meydana geldiğini ve bunun ne kadar yoğun olduğunu anlayalım. Banyo Zemine Su Kaçırması çözümü için neler yapılmalıdır için çözüm arayalım. Bunlar;

  • Her şeyden önce, ürünün durumunu ve kurulum yöntemini değerlendirmeniz gerekir. Örneğin, bir dökme demir yazı tipi, makul bir ağırlığa sahiptir ve bir kişi suya indirildiğinde bükülmez veya kıpırdamaz. Ancak çelik ve plastik ürünler için aynı şeyi söylemek doğru olmaz. Yapı ek kaplamalar üzerine kurulmazsa – tuğla, kereste, içindeki kişinin ağırlığı altında sarkar. Buna göre, yazı tipi kaldırımdan ve kaldırım döşemelerinden gelir. Boşluk oldukça küçük olabilir, ancak su onu bulacaktır.
  • Suyun neden banyo ile duvar arasında aktığı sorusunun cevabı, giderin kapatıldığı yer incelenerek bulunabilir. En fark edilmeyen sapma bile zeminde su birikintileri oluşturmaya yeterlidir.
  • Ve son olarak, fayans derzlerinin kalitesiz derzlenmesi. Onarımlar sırasında banyo ve duvar arasında su akarsa, rutubetten kaynaklanan dikişler çökmeye başlar, fayanslar arasındaki doldurulmamış dikiş bir drenaj oluğu rolü oynayacağından yazı tipi kesinlikle sızar.

Bizi sosyal medyadan takip etmek ister misiniz? Tıklayın lütfen.

 

 

Benzer Yazılarımız

Su tesisatı kaçak kimyasalı nasıl kullanılır?
Tesisat kaçak kimyasalları genel olarak aynı özellikleri sergilerler. Uygulandıkları yüzeylerde hızla ka...
Kombine kanal temizleme aracı hakkında bilgiler
Kombine kanal temizleme aracı hem kanal yıkama hem de atık emişi için geliştirilmiştir. Yüksek basınçl...
Gider kokusu çözüm yolları bireysel  
Gider kokusundan kurtulmanızın iki yolu var. Kokunun kaynağını kesmek, ya da oluşan kokuyu yok etmek. Gide...
Banyo Zemine Su Kaçırması
Banyo Zemine Su Kaçırması Eğer bir daire yaşıyorsanız hiç beklenmedik bir anda alt kat komşunuz yanın...
Tuvalet temizliği – Dikkat edilmesi gerekenler
Tuvaletler evimizdeki en aktif olarak kullandığımız yerlerden biridir. Bu yüzden tuvalet temizliği, olmas...
Kaçak Su Bulma Servisi
Kaçak Su Bulma Servisi (Firmaları) Eskiden duvarlarda su kaçaklarını tespit etmek için tek çağre kazı y...