Alt Kata Akan Suyu Bulma

Alt Kata Akan Suyu Bulma

Hiç beklemediğiniz bir anda alt komuşunuz kapınız çalabilir. Sizden bizim eve su sızıntı var diyebilir. Alt Kata Akan Suyu Bulma mümkün mü acaba diye düşünmeye başladınız değil mi? Evet mümkün. Hem de 20 dakika içinde. Eğer evinizden aşağı kata su sızıntısı varsa bunu hemen tespit ediyoruz. Cihazla Alt Kata Su Sızıntısı Bulma hiç bu kadar kolay değil diye duyar gibiyiz:)) Ankara da su tesisat hizmet sektörüne başlayan şirketimiz geçtiğimiz onlarca yıl içinde oldukça tecrübelenmiştir. Sürekli su kaçaklarını hemen bulmak için araç ve gereçlere yatırım yapmıştır ve yapmaya devam ediyoruz. Tavandan su sızıntısı önlenmenin yolları için sizlere yol göstereceğiz merak etmeyin. Sızdıran tavanlar sizi utandırmanın yanı sıra evinizin çevresinde büyük sorunlara neden olabilir. Tavan sızıntılarınızı nasıl belirleyeceğiniz ve durduracağınızı ileteceğiz. Tavandaki ıslak zeminler ve kahverengi veya koyu lekeler su sızıntısının yaygın belirtileridir. Sızdıran tavanlar da boya kabarcıklarına ve nemli duvarlara neden olabilir. Bu işaretlerden herhangi birini fark ederseniz, sorunu hemen çözün. Tavanınızda bu tarz belirtiler varsa, üst kat komşunuzu hemen uyarmanız gerekir. Sızıntıları göz ardı etmek yapısal hasara ve küf oluşumuna neden olabilir unutmayınız.

"<yoastmark

Alt Kata Su Sızması – Kaçak Bulma

Alt Kata Akan Suyu Bulma yöntemi kaynağı, nasıl düzeltileceğini belirleyecektir. Ne yazık ki, sızıntınızın yerini bulmak her zaman kolay değildir. Eğer gerekli donanıma sahip değilseniz. Su, toplanıp süzülmeden önce önemli mesafeler kat edebilir. İşte tavanınızdaki sızıntının kaynağını belirlemenize yardımcı olacak üç ipucu. Sızıntı Sesi: Düşme frekansı, sızıntınızın yerinin iyi bir göstergesidir. Yağmurla çakışan damlalar genellikle sızdıran bir çatının işaretidir. Sabit bir su akışı olduğunu fark ederseniz, sızıntınız muhtemelen su tesisatı ile ilgilidir. Sızıntı Rengi : Tavanınızdan akan suyun rengi de sızıntınızın yerini belirlemenize yardımcı olacaktır. Kirli veya kahverengi su genellikle sızdıran bir çatının işaretidir. Evinize çatınızdan giren su, yol boyunca kir ve diğer pislikleri toplar. Berrak damla, genellikle bir iç mekan sıhhi tesisat sızıntısının bir işaretidir. Borulardan çıkan su fazla kir ve kiri çekmez. Kuru yalıtım : Tavan arasını yalıtmak, su sızıntısının kaynağını belirlemenize de yardımcı olacaktır . Tavan arasına gidin ve tavanınızın sızdıran kısmını kaplayan yalıtımın üst kısmını hissedin. Kuru ise, sızıntınız yalıtımınızın altındadır. İzolasyonu çıkarın ve nem veya hasar belirtisi olup olmadığına bakın. Yalıtımın üst kısmı ıslaksa, sızıntı büyük olasılıkla çatı veya duvar yalıtımının üzerinde yer almaktadır.

"Cihazla

Ankara Alt Kata Su Sızıntısı Bulma

Ankara da genellikle Alt Kata Akan Suyu Bulma işlemleri banyo kısmında yapılır. Sızıntınız doğrudan banyonuzun altındaysa, tuvalet ve duş gibi sıhhi tesisat armatürleri büyük olasılıkla bunun nedeni olur. Sızıntınıza göre musluk başlıklarını ve çıkış kısımlarını özellikle çok iyi denetleyiniz. Sızıntıyı daha iyi görmek için tavanınızın etkilenen kısmını işaretleyin ve çıkarın. Kirişleri, telleri ve diğer boruları kesmekten kaçının. Hasarlı kuru duvar bölümünü çıkarın ve sızıntı belirtileri arayın. Su hasarı, arızalı cihazın etrafında ortalanmalıdır. Tekrar kontrol etmek için, duşunuzu veya tuvaletinizi çalıştırarak ve açık tavanı sızıntı açısından inceleyerek sızıntıyı yeniden oluşturun. Damlayan su görürseniz, sızıntınızın kaynağını tespit etmişsinizdir. Sızdıran sıhhi tesisat armatürlerinin nasıl düzeltileceği aşağıda açıklanmıştır. Küvetinizde veya duşlarınızda çatlama olup olmadığını kontrol ederek başlayın. Bu denetimlerin sizlerin yapabileceği basit gözlemler. Eğer hala sonuç alamadıysanız Alt Kata Su Kaçağını Bulma ustası aramanın tam zamanı demektir. Bu durumlarda şirketimizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz. Firmaları tercih edersen kurumsal olmalarına dikkat ediniz.

Benzer Yazılarımız

Paslı su boruları nasıl temizlenir, Pas nasıl oluşur?
Genellikle daha eski evlerde yaşanan su borusunun paslanma durumu birçoğumuz için can sıkıcı olmuştur. A...
Petek temizleme nasıl yapılır? Temizleme yöntemleri
Kirlilikten kaynaklanan tıkanıklık, kombinin altında bulunan filtre ve kombinin devir daim pompasındaki ar...
Su kaçağı tespit cihazı Rothenberger – Akustik arıza tespit cihazı
Temiz su ve atıksu tesisatlarında sıklıkla kullanılan tespit işlemi, günümüzde gelişmiş cihazlar ile ...
Kırmadan tıkanıklık açma işlemi – Tıkanıklık açan cihazlar
Tıkanıklık açma işlemi artık eskisi gibi kırma ya da dökme olmadan yapılabiliyor. Günümüzde tesisat ...
Aletle kaçak tespiti nasıl yapılır? Hangi aletler kullanılır?
Tesisat firmalarının birçoğu artık günümüzde, gelişmiş cihazlar kullanıyor. Gelişmiş cihazlar sayes...
Ankara Su Kaçağı Tamiri
Ankara Su Kaçağı Tamiri Kazısız Su Kaçağı Tamiri işlemlerini Ankara ve Türkiye genelinde uygulayan fir...