Tıkalı tuvalet açan usta neden gereklidir?

Tıkalı tuvalet açan usta neden gereklidir sorusuna cevap vermek gerekirse; günümüzde özellikle büyük şehirlerde sıklıkla kendini gösteren problemlerden biridir. Eğer sizin de tuvalet sürekli tıkanıyor, tuvalet taştı ne yapmalıyım gibi şikayetleriniz ve sorularınız varsa bunun nedenlerini ve çözümlerini açıklayacağımız bu yazıyı okumanızda fayda var.

Tıkalı tuvalet ,gider nasıl açılır veya tuvalet taşmasına çözüm sunmadan önce tıkanmayı engelleyebilmek adına bunun sebeplerini açıklamalıyız. Bu sayede tuvalet tıkanıklıklarına neden olan unsurlara özen göstererek bu problemi tekrar tekrar yaşamanın önüne geçebiliriz.

Tuvaletlerin tıkanmasının elbette bir çok sebebi olabilir. Özellikle öncelikle kullanıma dair yapılan hatalar ve dikkatsizlikler sonucu tıkanıklık sebeplerini sıralamak gerekirse;

-En çok karşılaşılan sebeplerden biri çok sayıda tuvalet kağıdının gidere atılması. Belki de en basit hatalardan biri olmasına rağmen en çok karşılaşılan tuvalet tıkanıklığı sebeplerinden biridir ve aynı şekilde tuvalet tıkanıklığını engellemek adına alacağınız çok basit ve etkili bir önlem olabilir.

-Yine tuvalet kağıdı gibi gidere atılan farklı maddelerden yapılmış olan kağıtlar da tuvaletlerimizin tıkanmasına sebep olabilir. Örnek vermek gerekirse ıslak mendilleri bu kategoriye alabiliriz.

-Dikkatsizliğimiz üzerine yaşanan tıkanıklıklardan biri ise katı ve sert cisimlerin tuvaletlerin giderlerine kaçmasıdır. Yine bu maddeye ek olarak tuvalete bez kaçtı, tuvalete fırça kaçtı gibi şikayetlerle sıklıkla karşılaşabiliyoruz. Bu konuda da tıkanıklığı engellemeye dair alınacak önlem elbette bu konuda daha dikkatli hareket etmektir.

-Ev içerisinde biriken toz, kir gibi her türlü pisliğin tuvalete atılması da tıkanmaya yol açan unsurlardandır. Kıldan tıkanan lavabo, tuvalet gibi sorunlar da çok karşılaşılan problemlerdendir.

-Evde gerçekleştirilen herhangi bir tadilat sonrası inşaat malzemelerinin yer aldığı kabın yıkandıktan sonra gidere dökülmesi veya alçı, kireç ve bunlar gibi sert maddelerin tuvalet giderlerine atılması tuvalet tıkanıklıklarına yol açan sebeplerdendir.

-Tuvalete atılmaması gereken maddelerden devam edersek eğer poşet, torba, temizlik bezi, ped, çocuk bezi gibi çöpe atılması gereken malzemelerin tuvalete atılması da sıklıkla tuvalet tıkanıklıklarına yol açmaktadır.

-Özellikle evde kedi besleyenlerin kedi kumlarını veya saksılarda yer alan toprakların da tuvalete dökülmesi sonucunda atık suyu taşıyan borularda tıkanmalar yaşanmaktadır.

Yukarıda tıkanıklıklara sebep olan kullanım hatalarını açıkladık. Fakat tuvalet tıkanıklıklarına sadece kullanım hataları neden olmamaktadır. Bazen alt yapısal veya teknik problemler de tuvaletlerin tıkanmasına yol açmaktadır. Bu tip problemlerin nedenleri nelerdir sorusuna cevap vermek gerekirse;

-Özellikle büyük şehirlerdeki apartmanların yapım aşamaları sırasında kurulan tesisat sistemlerinde nitelikli malzeme kullanılmaması tuvalet tıkanıklıklarına neden olan teknik problemlerin başında gelmektedir.

-Yine binaların yapım aşamasında çimento, alçı, kireç ve benzeri ürünlerin borularda birikmesi veya boruların yanlış bağlanması gibi işçilik hataları sonucunda kullanıcının hatası olmamasına rağmen tuvalet tıkanıklıkları yaşanmaktadır.

Ne sebeple olursa olsun ev, ofis, iş yeri gibi yaşam alanlarında tuvalet çok temel bir ihtiyaçtır ve bir an önce bu alanda oluşan problem giderilmelidir. Bu neden dolayısıyla tıkanan tuvalet problemlerini en hızlı ve sağlıklı bir çözüme kavuşturmak için alanında uzman bir kişiye ihtiyaç duyulmaktadır.

tıkalı tuvalet açan usta

tıkalı tuvalet açan usta

Tuvaletim tıkandı ne yapmalıyım?

Tuvaletim tıkandı ne yapmalıyım sorusu çok kez karşılaşılan sorulardan biridir. Bu durumda en sağlıklı yöntem uzman bir kişiden yardım almak olsa da tıkanan bir tuvaleti açmak için kullanılabilecek çeşitli yöntemler vardır.

Bu noktada alınacak ilk önlem tıkanan tuvaletin taşmasını engellemektir. Eğer tuvaletin tıkandığı anlaşılıyorsa bunun üzerine tuvalet tekrar kullanılmamalıdır. Daha sonra doğru bir pompa yardımı ile tuvalet giderine baskı uygulanabilir. Bu aşamada önemli olan kullanılan pompanın türüdür. Tuvalet deliğine yerleşecek şekilde tasarlanan tuvalet pompaları kullanılmalıdır.

Denediğimiz yöntemin sonuç vermemesi durumunda kullanılacak başka bir yöntem ise sıcak su dolu bir kabı tuvalete boşaltıp tuvaletin açılmasını beklemektedir. Bu işlem gerçekleştirilirken bir parça bulaşık sabunu veya şampuan da kullanılabilir. Fakat bir süre bekledikten sonra tuvalet tekrar yıkanmalıdır.

Eğer bu yöntemleri denediysek ve henüz bir sonuç elde edemediysek en sağlıklı olacak çözüm uzman bir kişiden yardım istemektir. Uzman bir kişi ya da ekibin yapacağı müdahaleler ile daha etkili ve kalıcı bir çözüm elde edilebilir.

Uzman kişilerden alacağınız yardım sayesinde daha yeni yöntemler ile birlikte artık kırıp-dökme gibi bir durumla karşılaşmadan da etkili ve kalıcı bir tesisat tamiri gerçekleştirilebilir.

Tuvalet tıkanıklığı açma Ankara ilinde kolaylıkla çözülüyor!

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi tuvalet tıkanıklığı problemleri ile bugün en çok büyük şehirlerde karşılaşmaktayız. Kalabalık nüfus, altyapı problemleri gibi bu tarz tıkanıklıkları tetikleyen sebeplerle en çok karşılaştığımız illerden biri de Ankara’dır.

Bu sebeplerle Tuvalet tıkanıklığı açma Ankara için çok karşılaştığımız sorunların başında gelir.

Ankara, sıkça karşılaşılan bir problem olması dolayısıyla tuvalet açma işlemi konusunda da oldukça fazla imkana ve çeşitliliğe sahip bir şehirdir. İl sınırları içerisinde yer alan çok sayıda tesisat firması, kullandığı son teknoloji ürünleri sayesinde, ilgili soruna vakit kaybetmeden müdahale etme imkanı elde etmektedir.

Tuvalet tıkanıklığı ile karşılaştığımız durumda öncelikle sorunu gidermek adına evde kendi kendimize deneyebileceğimiz basit yöntemler her zaman olumlu sonuç vermeyebilir. Ya da geçici bir çözüm imkanı sunsa da kalıcı bir çözüm için mutlaka uzman bir kişinin yardımına ihtiyaç duyarız. Ankara bu uzman kişilere çokça sahip olmasıyla rahatlıkla bu problemin çözümüne imkan verir.

Tuvalet tıkandı belediye nasıl yardımcı olur?

Şehir yapılanmalarında daha sık karşılaşılan tuvalet tıkanıklığı problemleri için belediyelerin çözüm üretme adına çalışmaları olmaktadır. Belediyelerin bu durumların daha sık yaşanmasını engellemek adına binaların yapım aşamasından kaynaklanan problemlerin önüne geçmek amacıyla denetlemeler gerçekleştirmektedir.

Bunun yanı sıra ev ve iş yeri sahipleri tarafından dile getirilen tuvalet tıkandı belediye nasıl yardımcı olur sıklıkla sorulan sorular arasındadır. Bu soruya cevap vermek gerekirse birçok belediyenin telefon ile ulaşabileceğiniz su ve kanalizasyon birimleri şehir sakinleri için tuvalet tıkanıklığı giderilmesi konusunda önemli bir yardımcı durumundadır.

Alaturka tuvalet tıkandı ne yapmalıyım?

Yaşam alanlarımızda sıklıkla karşılaştığımız bir problem olması dolayısıyla pek çok insan tıkalı tuvalet açma konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu sebeple alaturka tuvalet tıkandı ne yapmalıyım sorusu da çok karşılaşılan bir soru haline gelmiştir.

Herhangi bir tıkanıklık durumunda her zaman kesin ve kalıcı bir çözüm sağlamasa da daha hızlı ya da basit bir çözüm bulmak adına evde deneyebileceğimiz yöntemler vardır. Diğer tuvalet türlerinde olduğu gibi alaturka tuvaletler tıkandığında da benzer yöntemler kullanılır.

tıkalı tuvalet açan usta

tıkalı tuvalet açan usta

Öncelikle tuvaletin taşması engellenmesi gerekirken tuvalet için tasarlanmış olan bir pompa yardımıyla gidere baskı uygulayarak bu tıkanıklığın giderilmesi için müdahalede bulunabiliriz.

Bu yöntem sonuç vermediği takdirde sıcak su dolu bir kabı tuvalet deliğine döküp bir süre bekleyerek tıkanıklığın açılmasını sağlayabiliriz. Bu işlem uygulanırken su ile birlikte bir parça bulaşık sabunu veya şampuan da kullanılabilir.

Kendi yapabileceğimiz açma yöntemlerini denedikten sonra eğer hala bir sonuç alamadıysak profesyonel bir tesisat ekibini çağırma konusunda daha fazla zaman kaybetmemeliyiz. Alanında uzman olan bu kişiler tuvalet tıkanıklığı problemi için daha etkili ve kalıcı bir çözüm elde etmektedir.

Benzer Yazılarımız

Fayanslarda Su Sızıntısı-  Binalarda Su Yalıtımı
Fayanslarda su sızıntısı olması sık karşılaşılan ve can sıkıcı olan bir durumdur. Halıların sız...
Gider Açma Nasıl Yapılır?
Banyo, tuvalet ve mutfak giderleri, sıklıkla tıkanan bir yapıdadır. Tıkanıklığın türüne göre, bu t...
Çamaşır makinesi giderinden su gelmesi – Çamaşır makinesi gideri
Farklı modellerde olsa da, çamaşır makinesi giderleri hep aynı yere gider. Çamaşır makinesinde bulunan v...
Ankara kanal açma işlemleri hakkında bilgi
Modern toplumsal hayat, içerisinde pek çok farklı yapı barındırır. Kitlelerin hayatını kolaylaştıran ...
Gider Borusu Tıkandı, Eyvah Gider Borusu Tıkandı!
Başta evlerimizde olmak üzere tüm yaşam alanlarında karşılaşılan tesisat sorunlarının başında gider...
Kanal görüntüleme firmaları özellikleri
Daha önce kanal görüntüleme konusundan bahsetmiştik. Bina etraflarında ve cadde gibi alanlarda bulunan kan...