Kanal görüntüleme firmaları özellikleri

Daha önce kanal görüntüleme konusundan bahsetmiştik. Bina etraflarında ve cadde gibi alanlarda bulunan kanalizasyon borularında yapılan görüntüleme ve tıkanıklık giderme işlemleri, oldukça önem arz ediyor. Kanal görüntüleme firmaları yazımızı da bu konu etrafında şekillendirdik.

Hepimiz biliyoruz ki her ne iş yapılırsa yapılsın, iyi yapılması ve kötü yapılması arasında fark vardır. Herkes kendi işinin iyi yapılmasını ister. Kendisini de ilgilendiren işlerin iyi yapılmasını ister.

Evinizde su kaçağı ya da borularda bir tıkanıklık varsa, bu sorun ile uzun bir süre karşılaşmak istemezsiniz. Tamir için bir firma çağırdığınızda, en iyi şekilde sorunu çözmesini istersiniz. Hatta mümkünse böyle bir sorun ile bir daha karşılaşmak istemeyiz.

İşin iyi yapılması meselesinden her konuda bahsedebiliriz. Ancak iş tıkanıklık giderilmesi, su kaçağı tamiri ve benzeri tesisat konularında olunca, oldukça ciddiye alınması gerekir. Bu tür sorunlarımızın giderilmesi aslında, temel ihtiyaçlarımızın giderilmesi gibidir.

Düşünün evimize kadar gelen suyun bir gün bile kesilmesi sonrasında nasıl perişan oluyoruz. Aynı durum kanalizasyon tıkanıklıklarında ve benzeri durumlarda da yaşanır. Bahsettiğimiz sorunlar günlük ihtiyaçlarımızın kesintiye uğramasıdır.

Bu gibi durumlarda hiç beklenmeden sorunun giderilmesi gerekir. Üstelik sorunun uzun bir süre tekrar edilmeyeceğinden de emin olunması gerekir.

İşte iyi bir firma bu bahsettiğimiz işlerin sorunsuz bir şekilde çözülmesini sağlar. Üstelik uzun bir süre sorun tekrarlanmaz.

Sürekli kullandığımız sürece, elbette ki bu tür sorunlar olacaktır. Mesela kanal borularının tıkanmasının en önemli nedeni, giderlere atılmaması gereken nesnelerin atılmasıdır. Tabi ki yanlışlıkla da düşebilir.

Kanal görüntüleme firmaları, sorunun tespitinde oldukça önemli bir role sahiplerdir.

Kanal görüntüleme operatörü ne yapar?

İç mekanlarda yapılan görüntüleme ile dış mekanlarda yapılan görüntüleme, prensip olarak aynıdır. Ancak kullanılan araç ve gereçler değişir. Bu tür cihazların kullanılması ile görevli kişilerin de asıl işi yaptığını belirtelim.

Yani düşünün ki kanal tıkanıklığında, insan faktörü olmadan kullanılan teknolojik cihazların hiçbir önemi kalmaz. Operatör dediğimiz kişiler ise aslında mesleklerinde deneyim sahibi ve başarılı kimselerdir.

kanal görüntüleme firmaları

kanal görüntüleme firmaları

Kendi deneyimlerini bir tasarruf olarak kullanırlar ve teknolojik cihazların yardımı ile de sorunu kısa bir sürede tespit ederler.

Kanal görüntüleme operatörü, kanal içerisine yerleştirilen kameranın kumandası görevini yerine getirir. Boru içerisinde özellikle dönüş kısımlarında kamera takılabilir ya da boru içerisinde bulunan bir cisme de takılabilir.

İşte bu gibi durumlarda, operatör duruma hemen müdahale eder ve sorunu kısa bir sürede gidererek, kameranın kaldığı yerden devam etmesini sağlar.

Bina etraflarında yapılan görüntüleme işlemleri, küçük çapta araçlar içerisinde bulunan kapalı devre kamera sistemleri yardımı ile yapılırlar. Araç içerisindeki kumanda panelinde operatör bulunur ve kamerayı kontrol eder. Önündeki ekranda, robotun boru içerisindeki ilerleyişini takip eder.

Tıkanıklığa neden olan cisim bulunduğu zaman da, tıkanıklık giderme işlemleri için gerekli kişileri yönlendirir. Genelde hem görüntüleme, hem de tıkanıklık giderme işlemlerini tek bir firma yapar. Firma, görüntüleme ve tıkanıklığın giderilmesi için elinde tüm cihazları bulundurur.

Peki ama bu iş nasıl yapılır?

kanal görüntüleme firmaları

kanal görüntüleme firmaları

Aslında yapılan işlem oldukça basittir. Ancak bu işlemde de devreye deneyim girmektedir. Çünkü her zaman aynı sorun ile karşılaşılmaz. Bazı durumlarda, bina etrafında bulunan rögar kapakları bulunamayabilir. Bacaların giriş kapakları olan rögar kapakları bulunamadığı zaman, görüntüleme işlemine başlanamaz. Çünkü sistemdeki borulara giriş kapısı bacalardır.

Bacaların bulunması için ise dedektör cihazı kullanılır. Çünkü rögar kapakları dökme demirden imal edilirler ve dedektör cihazı ile kolaylıkla bulunabilirler.

Bazı durumlarda rögar kapakları betondan imal edilir ve yalnızca tutma sapları demirdendir. Tutma sapları küçük olduğundan dolayı ise zayıf sinyal verirler ve bulunmaları ise oldukça zordur.

Bu günlerde oldukça sık kullanılan bir diğer kapak türü ise plastiktir. İşte dedektörler bu gibi malzemeden imal edilen kapakları bulamayabilirler.

Bu gibi durumlarda ne yapılmalıdır?

Bu gibi durumlarda devreye, akustik ses tespit cihazı girer. Yerin belli bir derinliğinde bulunan borulardaki sesleri dinleyerek, bacalar tespit edilebilir. Borularda sirküle olan suyun sesi ile bacalardaki suyun sesi farklıdır. Daha doğrusu ses yoğunluğu farklıdır. İşte bu ses farkı sayesinde, bacanın yeri kolaylıkla bulunabilir.

Görüldüğü üzere görüntüleme işlemlerinde, yalnızca kamera değil, daha birçok cihaz kullanılmaktadır. Zaten önemli olan sorunun kaynağının tespit edilmesidir. Geriye yalnızca sorunu çözmek için kullanılacak olan yöntem kalmaktadır.

Kanal görüntüleme Ankara

Görüntüleme işlemlerini deneyimli ekiplerimizle ve elimizde bulunan gelişmiş cihazlarla yapıyoruz. Bizim için asıl önemli olan işimizi en iyi şekilde yapmak.

Angora Tesisat olarak bünyemizde bulunan ekip arkadaşlarımız, bizler için daha önemlidir. Çünkü biz biliyoruz ki, bugüne kadar yapmış olduğumuz başarılı işlerin arkasında onlar ve onların deneyimleri var.

kanal görüntüleme firmaları

kanal görüntüleme firmaları

Bu yüzden kanal görüntüleme Ankara ilinde hizmet verdiğimiz süre zarfında, insana yatırım yaptık.

Müşterilerimizi bizler için çok önemlidir. Aynı şekilde bünyemizde çalışan deneyimli personelimiz de bizim için önemlidir.

Benzer Yazılarımız

Peteklerin yarıdan aşağısı neden ısınmaz?
Peteklerin ısınmama sorununda, petek yapısının da rolü büyüktür. Piyasada satılan iki tür petek bulun...
Ankara Su Borusu Kaçak Tamiri
Ankara Su Borusu Kaçak Tamiri Su tesisat uzmanları kullandıkları cihazlar ile gizli sızıntıları bulurlar...
Keçiören Petek temizleme – Petek temizleme nasıl yapılır?
Verimli bir ısı elde etmek için kombi cihazlarının bakımının düzenli olarak yapılması gerekir. Yalnı...
Tıkalı tuvalet açmak için neler yapılabilir?
Günümüzde pek çok insan tıkalı tuvalet açma yolları hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir, bu nede...
Evde Su Kaçağı Bulma
Evde Su Kaçağı Bulma Ev içinde oluşan su kaçağı oldukça moral bozar. Peki bu sorunu siz kendiniz çöze...
Kalorifer Tesisatı Temizleme Kimyasalları Hakkında
Kombi tesisatlarının temizliği, özel olarak üretilen kimyasallar tarafından yapılır. Ancak kalorifer tes...