Su Kaçaklarını Bulan Cihaz

Su Kaçaklarını Bulan Cihaz

Faliyet alanlarımızın ana çalışma konusu su tesisat alanıdır. Ankarada Su Kaçaklarını Bulan Cihaz elimizde bulunan en önemli silahımızdır. Öncelike nasıl çalıştığımızı kısaca size anlatalım olur mu? Müşterilerimiz bize evlerinde oluşan bir su kaçağı varsa ulaşırlar. Çağrıyı alan ekiplerimiz hızlı bir şekilde su sızıntısı olan yere gider. Ekiplerimiz gerekli araç gereçlerini kuşandıktan sonra durumu kontrol ederler. Bazı durumlarda herhangi bir kaçak olmadan sızıntıyı bulabiliyoruz. Kontroller yapıldıktan sonra termal cihaz ile tarama yapılır. Öncelikle ıslak ve nemli kısımlar taranır. Sorunun kaynağı bu sayede noktasal olarak tespit edilir. Su kaçağının yeri netleştirildikten sonra hilti yardımı ile 10 cm civarı bir alan kazılır. (Bazı durumlarda bu ölçek artabilir) Boruların yapısına göre gerekli tamir işlemlerine başlanılır. Su borularının tamiratı yapıldıktan sonra kazılan kısım onarılır. Son olarak cihaz ile ev taraması son kez yapılır. Bu yöntem sayesinde kalıcı olarak su kaçağını yok etmiş olursunuz. Bu saydıklarımız ortalama 1 saat içinde tamamlanan çalışmalardır.

Su Kaçaklarını Bulan Cihaz

Su Kaçaklarını Bulan Cihaz

Su Kaçaklarını Bulan Cihaz Ankara

Evdeki borularda su kaçaklarını tespit etmenin en etkili yöntemlerinden biri Su Kaçaklarını Bulan Cihazlardır. Bu cihazlar ultra hassas mikrofonla donatılmış bu termal cihazlardır. Su borularının içinde yayılan sesleri yükselterek bir sızıntının tam konumunu gösterir. Gürültünün daha yoğun olduğu yerlerde, sızıntının lokalizasyonu karmaşık olabilir. Ancak kullandığımız profesyonel ve kaliteli araç ve gereçler sayesinde sorun olmamaktadır. Bu nedenle, karmaşık hesaplamalara dayanan, sonuçları okuma, analiz etme becerisi gerektiren araçları kullanan personelin deneyimi olması gerekir. Yani tek başına istediğiniz kaliteli su kaçak cihazları kullanın eğer tecrübeniz yoksa hiç bir işe yaramaz. Borulardaki su sızıntıları genellikle ciddi rahatsızlıklara neden olur. Geleneksel yöntemler, zemin ve duvarların olabildiğince çok kırılması ve yıkılmasıyla sızıntının yerini belirler. Müdahalemiz, su sızıntısının kesin noktasını belirleme ve dolayısıyla onarım alanını çevreleme amacına sahiptir. Su kaçaklarını için yapılan araştırmaların çoğu içme suyu boruları, ısıtma sistemleri, kanalizasyonlar, yangın söndürme sistemleri üzerinde yapılır. Sorunun incelenmesi özel evlerde, apartman dairelerinde yapılır.

Su Kaçaklarını Bulan Cihaz Ankara

Su Kaçaklarını Bulan Cihaz Ankara

Su Kaçaklarını Bulan Cihaz Kullanımı

Su kaçağı bulmanın en ilkel yöntemi, duvarları rast gele kırmaktır. Su kaçağını bulanan kadar evi komple yıkabilirsinisiz:)) Çok yıkıcı olduğu için itibarsız bir çözümdür. Ayrıca, su kaybı kanıtı olduğunda ve bu nedenle, nerede bulunduğuna dair en azından zayıf bir fikriniz olduğunda bunu belirtebilirsiniz.  Ancak en etkili yöntemin Su Kaçaklarını Bulan Cihaz tarafından yapıldığını asla göz ardı etmeyiniz. Genellikle, bir su sızıntısı ile karşılaştığınızda, bunun nereden geldiğini veya buna neyin sebep olduğunu anlayamamanız gayet normaldir. Damlayan bir musluk, nem, sızdıran bir küresel vana, sızıntılar ve bunun neden olduğu çeşitli şeyler olabilir. zeminin altında, duvarın içinde veya tavanda kırık bir boru. Sızıntının nedenini bulmak kolay değil ve bu şirket çok kısa sürede tespit edip teknolojik araçlarla sorunu çözebilecek.

Benzer Yazılarımız

Akustik Dinleme Su Kaçağı Tespiti
Akustik Dinleme Su Kaçağı Tespiti Ankara Firmaları, Su Kaçağı Tespiti işlemlerinde yeni nesil modern Cih...
Mutfak gider borusu nasıl açılır – Gider Açma İşlemleri
Mutfak gider borusu nasıl açılır sorusu yalnızca ev için değil, iş yerleri, ofis ve her türlü atölye ...
Cihazla Koku Tespiti
Cihazla Koku Tespiti Ankara Ankara da faliyet gösteren şirketimiz, evinizde istenmeyen kötü kokuları Cihazl...
Banyo su sızıntısı tamiri nasıl yapılır? – Su sızıntısı nedenleri
Banyo alanlarında meydana gelen su sızıntılarını iki grupta ele almak mümkündür. Bunlar, pissu tesisatl...
Kanal açma sustası nedir? Ne işe yarar?
Kanal açma sustası, yaygın olarak kanal açma teli bilinmektedir. Lavabo açma sustası nasıl kullanılır...
Su kaçağı tespit cihazı Rothenberger – Akustik arıza tespit cihazı
Temiz su ve atıksu tesisatlarında sıklıkla kullanılan tespit işlemi, günümüzde gelişmiş cihazlar ile ...