Su Tesisatında Kaçak Bulma

Ankaralı hemşerilerimiz ve su kaçakları ile başı dertte olanlar. Bu yazımız tam size göre. Eminiz kafanızda su tespiti nedir ile ilgili soru işaretleri kalmayacak. Su Tesisatında Kaçak Bulma süreçlerini tane tane sizlere ileteceğiz.

Yazımızın İçeriği;

1Ankara Su Tesisatında Kaçak Bulma

2Su Kaçak Tespiti Ankara

3Su Tesisat Borularında Kaçak Arama

3.1 – Cihazla Su Kaçağı Bulma

   3.2 – Noktasal Su Kaçağı Bulma

Bir müşterimizden aldığımız cümleyi aynen size aktarmak istiyoruz. ” Ben ve eşim çalışıyoruz. Çocuğumuz da yok. Üst katım Nermin Abla, ev hanımı. Eşi de emekli. Sürekli evdeler. 3 tane çocukları var. Biz onlardan daha çok su faturası ödüyoruz” Anlattıklarına bakılırsa evinde kesinlikle bir su kaçağı var. Daha az su tükettiğini düşünüyor müşterimiz. Aslında durum farklı. Daha çok su tüketiyor. Tabii. farkında değil. Pek çoğumuzun aklına su kaçağı gelmez zaten.

Farkındalık adına, faturaları karşılaştırmak da güzel bir yöntem. Ancak, evinizde suyun az ama faturanın çok geldiğini düşünürseniz şu adımları izleyin;

  • Ana Su Vanasını Kapatın
  • Tüm Muslukların Kapalı Olduğundan Emin Olun
  • Su Saatinizi Kontrol Edin
  • Sayaç Eski İse; Dönüyor Mu?
  • Yeni (Dijital) İse, Rakamlar değişiyor Mu?
Su Tesisatında Kaçak Bulma

Su Tesisatında Kaçak Bulma

Su Tesisatında Kaçak Bulma Fiyatları

Ankarada birçok su tesisat işi yapan firma vardır. Hepsini arayın size farklı fiyatlar verebilirler. Önemli olan Su Kaçağı Bulma konusunda hangi yöntemleri uygulayacaklar. Kırmadan işlemlerin yapılması gerek. Eğer duvar ya da zemin tahrip edilecekse size maliyetleri çok fazla olacaktır. Diğer husus süre.

Ekiplerimizin tecrübesi ve yeni nesil yöntemleri, su kaçak tespiti ve tamiri işi mümkün olduğunca sınırlandırır. Evinizi harap etmeden, iyi bir tesisatçının müdahale etmesi gereken noktayı veya alanı belirterek gereksiz yıkımlar yapmadan evde su kaybı olan bölgeyi buluruz, ve sorunu çözmek için çekmeniz gereken maksimum rahatsızlığı sınırlamak. Bütün bunlar, Su Tesisatında Kaçak Bulma konusunda geleneksel tekniklerle arızayı bulmak ve onarmak çok daha uygun maliyetler çıkacaktır. Teklif alırken bu detayları mutlaka sorunuz.

Önemli; Eğer ”SİGORTANIZ VARSA, MÜDAHALEMİZ SİZİN İÇİN TAMAMEN ÜCRETSİZ OLABİLİR, ÇÜNKÜ HEM ARAŞTIRMA HEM DE TESPİT EDİLEN ARIZANIN ONARIMININ MALİYETİ SİGORTANIZ TARAFINDAN KARŞILANACAKTIR”

Ankara Su Kaçağı Tespiti

Ankara Su Kaçağı Tespiti

Su Tesisatında Kaçak Bulma (Ev ve İşyeri)

Su sızıntısının yayılmanın neden olduğu (ekonomik ve yapısal) zararın çok büyük boyutlara ulaşmasından önce, bir an önce çözüme kavuşması gereken konudur. Özellikle aşırı nem belirtileri varsa (yukarıya bakın), bunlar dış duvarlarla veya görünür boru, musluk, sıhhi tesisat veya cihazların yakın bölümleriyle uyumluysa, hasar görebilir. Nem belirtileri için borulara ve bağlantılara dokunun, zeminde herhangi bir damla olup olmadığını gözlemleyin.

  • Termal Cihaz Kullanımı: Genel olarak banyo gideri , mutfak gideri , yağmur gideri ve sıhhi giderlerdeki su sızıntılarını görsel olarak belirlemek için kullanılır . Bütün bunlar , bir delik , bir sızıntı veya bir yırtık olsun , giderin kırılmasını görsel olarak tanımlamaya izin veren, yüksek esnekliğe sahip özel bir video kameranın kırık gidere yerleştirilmesiyle gerçekleşir.

 

 

Benzer Yazılarımız

Su Kaçağı Tespit Etme Ücreti Ne Kadar
Su Kaçağı Tespit Etme Ücreti Ne Kadar? Her işin kendi içinde zorlukları ve teknikleri vardır. Su Kaçak ...
Tesisat Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır? Kaçak tespiti
Tesisatlarda meydana gelen su kaçakları, günümüzde teknolojik cihazlar kullanılarak tespit ediliyor ve dah...
Kalorifer Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır?
Evlerin ve işyerlerinin ısınmasında günümüzde büyük katkıları olan petekler, düzenli olarak temizlen...
Evde Koku Tespiti
Evde Koku Tespiti Evde Koku Tespiti çalışmaları sunduğumuz en karmaşık hizmetlerden biridir. Nedeni belli...
Petek temizleme Ankara Mamak – Petek temizleme yöntemleri
Petek temizleme işlemleri eskiden peteklerin sökülüp, su ile yıkandıktan sonra yerine takılması şeklind...
Tuvalet tavanından su akıyor – Tavandan su akma nedenleri
Tesisat kaçakları ya da tıkanıklıkları en çok da tuvalet alanlarında meydana gelmektedir. Tuvalet alanla...