Su Kaçak Tespiti Ücreti

Ankara Su Kaçak Tespiti Ücreti

Ankara da kurulan şirketimiz, Su Kaçak Tespiti Ücreti için en uygun fiyatlarla hizmet hayatına devam etmektedir. Su kaçağı olayı çok sık rastlanılan tesisat sorunlarındandır. Bu sorunun nereden kaynaklandığını bulabilmek eski yöntemlerle fazla uğraştırıcı bir durumdu. Evin duvarından veya tavanından su akardı ancak tam olarak suyun aktığı noktanın tespiti için suyun aktığı yerdeki taşlar kırılırdı. Ancak günümüzde su kaçağının tespiti için kırıp dökme işlemine gerek kalmamaktadır. Su kaçağının yerinin tespit edilmesi için yapılan tek şey özel bazı cihazlarla su kaçağının yerini bulmak ve bölgenin gerektirdiği tamiri yapmaktır. Su Kaçak Tespiti Ücreti standart olarak 150 TL ile 400 Türk lirası civarındadır. Tamir etmek için gönderilen personel tüm dairenin veya alanın tesisat sistemini kontrol etmektedir. Bu kontroller arasında şunlar bulunmaktadır: Temiz su tesisatı, gider tesisatı ve kalorifer tesisatı. Tüm yapılan bu kontroller standart su kaçak dahilindedir.

Su Kaçak Tespiti Ücreti

Su Kaçak Tespiti Ücreti

Su Kaçak Tespiti Ücreti Neden Farklı Olur?

1-)  Tespit yapılacak alanın büyüklüğü

2-) Kontrol edilecek mekan sayısı

3-) Su kaçağı tespiti yapabilmek için standart yapılan işlemlerin dışında farklı cihazların ve tekniklerin kullanımı.

 Su Kaçağı Tespiti Yaparken Kırma İşlemi Olur mu?

Bu durum su kaçağının türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Su kaçağının kaynağını bulma aşamasında hiçbir yere zarar verilmemektedir. Kaçağın kaynağı bulunurken özel olarak geliştirilmiş su kaçağı bulma cihazlarından yararlanılmaktadır. Genel olarak yeri tespit edilmiş olan kaçak, temiz su tesisatında net olarak yeri bulunur ve buranın durumu hakkında müşteriye bilgi verilir. Müşteri eğer kaçağın olduğu noktasal yeri görmek isterse bu bölge sonrasında onarımı yapılabilecek bir şekilde açılır. Kaçak su tespiti yapıldıktan hemen sonra tamir edilmesi gerekmektedir. Tamir işlemi yapılırken kaçağın olduğu yer kırılarak açılmaktadır. Tamir işlemi sona erdikten sonra da o nokta kapatılmaktadır. Ayrıca tüm bu işlemler yapılırken tamir işleminin mümkün olan en az tadilatla yapıldığı unutulmamalıdır. Su Kaçak Tespiti Ücreti Ankara ilinin farklı bölgeleri için değişiklik gösterebilir. Km farklılıkları nedeni ile bu durumlar ortaya çıkar.

Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Teknolojik Aletler 

Akustik Dinleme Cihazı: Akustik dinleme cihazı, su tesisatlarında oluşan kaçakların yerini hızlı bir şekilde tespit edilmesini sağlamaktadır. Genellikle noktasal kaynak olarak su kaçağının yerini tespit etmek için kullanılan bu cihaz; servis personellerine verilen uzun eğitimi sonrası kullanılabilmektedir. Kanal Görüntüleme Kameraları: Bu kameralar sayesinde atık su borularının iç kısmı görüntüleyebiliyor ve hatta bu borularda oluşan tüm sorunlar tespit edilebiliyor. Atık su borularındaki su kaçaklarının yerinin tespit edilmesinin yanı sıra tıkanıklık vs. gibi durumlarda da sıklıkla kullanılan cihazlardandır. Termal Kamera: Temel olarak ısı farklılığını esas alan bu görüntüleme cihazıyla kalorifer tesisatı veya sıcak su tesisatı gibi sıcak suyun yer aldığı boruların onarılması için kullanılmaktadır.  Nem Ölçer: Su kaçağının olduğu düşünüldüğü yerlerdeki ortamın bağıl nem değerlerine bakılarak kaçağın olduğu nokta tespit edilmektedir. Ancak bu su kaçağı tespit cihazı diğerlerine oranla daha az tercih edilmektedir.

Ankara Su Kaçak Tespiti Ücreti

Ankara Su Kaçak Tespiti Ücreti

Su Kaçak Tespit Ücreti Neye Göre Belirlenmektedir?

Su Kaçak Tespiti Ücreti yapılan çalışmalara göre değişiklik göstermektedir. Eğer temiz olan su borularındaki ve kalorifer borularındaki ufak tefek tadilatlar söz konusu ise Ankara Su Kaçak Tespiti Ücreti daha düşük olacaktır. Ancak eğer kaçak pimaş borularında ise; su kaçağı sorunu olduğu boruya, o borunun konumuna ve aynı zamanda borunun kaç metre olduğuna göre tadilat fiyatı değişiklik gösterebilmektedir.

Benzer Yazılarımız

Kalorifer Petek Temizleme Fiyatları – Fiyat hakkında bilgi
Petek temizliği ve bakımı fiyatları günümüz piyasa koşullarında, tesisat firmaların göre değişkenli...
Ankara Logar Tıkanıklığı Açma işlemleri
Kanalizasyon sistemlerinde meydana gelen tıkanma, büyük bir sorundur. Kötü koku ve pisliği beraberinde get...
Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? – Kaçak tespiti
Temiz su tesisatlarında kaçak ya da sızıntı tespiti birkaç yönteme göre yapılabilir. Herhangi bir alet ...
Aletle kaçak tespiti Ankara ilinde nasıl yapılıyor?
[toc] Ankara ilinde faaliyet gösteriyoruz. Yıllardan bu yana, Ankaralıların tıkanıklık ve su kaçağı pr...
Ankara Su Kaçak Bulma
Ankara Su Kaçak Bulma Yöntemleri Evinizde ya da iş yerinizde su sızıntısı olursa sizi üzer değil mi? Bu...
Ankara Su Kaçağı Bulma
Ankara Su Kaçağı Bulma Firmaları Ankara Su Kaçağı Bulma konusunda tecrübeli Firmaları aramalısınız....