Steteskop İle Su Kaçağı Bulma

Steteskop İle Su Kaçağı Bulma (Ankara)

Her hanede, su tüketimini belirleyebilmek için her evin su borusuna takılı bir su sayacı vardır. Su Tesisat hattındaki bir sızıntı çok maliyetli olabilir. Ama bunu birkaç yöntem ile çözmek mümkün. Steteskop İle Su Kaçağı Bulma desek belkide garipseyebilirsiniz. Su Kaçak Tespiti konusunda en etkili yöntemlerden biri diyebiliriz. Bu işlemi uzman kişiler yaparsa tabii.

Yazı İçeriği;

1. Steteskop Su Sızıntısını Bulur Mu?

2. Kaçağını Hangi Yöntemler İle Buluruz?

2.1. Termal Cihazla Su Sızıntı Tespiti

2.2. Kırmadan Noktasal Tespit

3. Ev İçi Su Kaçak Sorunları

4. Su Tesisat Uzmanları

Su tesisat alanında uzman olan birisi için Steteskop kullanımı çok önemlidir. Uzmanlık ve modern cihazlar birleştiğinde nokta atışı tespit garanti olur. Bu yöntemi uygulayan kurumsal firmalardır. Biz Ankarada hizmet verdiğimiz tüm çalışmalarda cihaz kullanırız. Bu yöntem sayesinde Kırmadan ve Dökmeden su kaçaklarını buluruz. Bu durum ev sahiplerini çok mutlu eder. Sorunu bulup ve tamir etmek genelde 1 saatimizi alır. Buda çok güzel değil mi?

Steteskop İle Su Kaçağı Bulma

Steteskop İle Su Kaçağı Bulma

Steteskop İle Su Kaçağı Bulma (Fiyatları)

Su Tesisat Uzmanları işinde iyidirler. Tüm su tesisat işlerinden çok iyi anlarlar. Olası sorunları analiz ederler. Tabii, her uzmanım diyenlere inanamak lazım. Sizlere referans sunabilecekleri seçmeniz çok önemlidir. Birini aradınız ve evinize çağırdınız. Size ” Steteskop İle Su Kaçağı Bulma” işlemi yapacağım dedi. Siz pek anlamazsınız. Kaçağı bulsunda nasıl bulursa bulsun dersiniz belki. Ancak durum sandığınızdan çok daha önemlidir.

Yanlış yere kazılan her yer size maliyet olarak geri döner. Ödeyeceğiniz Fiyat artar. Çoğu durumda Steteskop yeterli olmaya bilir. Usta ihtiyaç duyarsa termal cihaz kullanımı da yapabilir. Tecrübe ve cihaz kullanımı noktasal olarak çalışma şansı verir. Evinizde su borularında su sızıntısı şüpheniz varsa yapmanız gereken birkaç detay var.

  • Gözle Görülür Belirti Var Mı?
  • Çağıracağınız Firmaları Araştırın.
  • Kullanılacak Yöntemleri Sorun.
  • Çalışma İzinleri Var Mı?
  • Resmi Kayıtlı Vergi Mükellefleri Mi?
  • Çalışma İçeriği Nasıl Olacak?
  • İstenilen Ücret Hangi Hizmetleri Kapsıyor?

Bu detaylar aslında firma seçmek için en temel sorulardır.

Duvarda Su Kaçağı Tespiti

Duvarda Su Kaçağı Tespiti

Ankara Steteskop İle Su Kaçağı Bulma

Evdeki su sızıntısının birçok nedeni olabilir, bu nedenle suyun nereden geldiğini bulmak çoğu zaman kolay değildir. Tesisattaki sızıntıların yanı sıra, fayans derz aralarında boşluklar olabilir. Duşa kabin ya da klozet altında oluşan en ufak bir boşluk alt kata sızıntı yapabilir.

Sızıntıdan kaçan su acilen kaynağının tespiti yapılmalıdır. Ne kadar uzun süre  geçerse, o kadar fazla su boşa gitmiş olur. Tabii ayrıca evinize fazlaca zarar verir. Su sızıntıları genellikle uzun süreler boyunca fark edilmez, bu da hasarı onarmazsanız faturanızın önemli ölçüde yükselebileceği anlamına gelir. Küçük önlemler bile sizi birçok endişeden kurtarabilir. Pek çok kimse evinde su kaçağı olduğunu kısa zamanda fark etmeyebilir.

En ufak şüpheniz varsa vakit kaybetmeden bir firmadan destek istemelisiniz. Umarız sorunlarınız büyümeden çözüme kavuşur. Angora Tesisat olarak bu görevi kabul ettiğimizi şimdiden belirtmek isteriz. Ayrıca noktasal tespitlerimizi izlemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

 

 

Benzer Yazılarımız

Su Kaçağını Tespit Eden Cihaz ve su kaçağı tespiti
Gelişen teknoloji sayesinde su kaçağını tespit eden cihaz modellerinde de gelişmeler olmuştur. Geçmiş d...
Görüntülü Su Kaçak Tespiti
Görüntülü Su Kaçak Tespiti (Ankara) Her hafta olduğu gibi bugün de sizlerle yeni yazımızı paylaşacağ...
Kameralı Su Ustası
Kameralı Su Ustası Biziz Ankara da tüm bölgelerde Kameralı Su Ustası hizmetimiz vardır. Tüm ustalarımı...
Bilkent Su Kaçak Tespiti
Bilkent Su Kaçak Tespiti (Angora Tesisat) Bilkent Mahallesi’nde Su Kaçak Tespiti ve Önleme Bilkent Maha...
Kanal görüntüleme cihazı fiyatı ile ilgili bilgiler
Kanal görüntüleme cihazı fiyatı en uygun fiyatlarıyla Angora Tesisat ile hizmetinize sunulmaktadır. Geçm...
Robotla su kaçağı tespiti nedir? – Robot kullanımı
Temiz su tesisatlarındaki kaçakların nasıl bulunduğunu birçok kişi merak edebilir. Biz burada ayrıntıs...