Su kaçağı tespiti fiyatları-  Cihazlarla su kaçağı tespiti

Su kaçağı durumunda çoğu insan su kaçağı tespiti fiyatları konusunda yüksek maliyet tahminlerinde bulunup profesyonel destek alırken tedirgin olur. Oysa yapılan işlemlerde kullanılan son teknoloji cihazlar ve nitelikli hizmetin kalıcı, güvenilir sonucu göz önünde bulundurulduğunda su kaçağı tespiti fiyatları oldukça makuldür.

su kaçakları tespiti fiyatları

su kaçakları tespiti fiyatları

Herhangi bir ürün veya hizmet aldığımızda belirli bir maliyeti vardır. Ürün veya hizmet ne kadar kaliteliyse o kadar pahalıdır. Tesisat firmalarının kullandığı ve yatırım amacıyla satın aldığı gelişmiş teknolojiyi yansıtan cihazlar da pahalıdır. Bu cihazlar, hem daha kısa sürede hem de kırıp dökmeden sorunu tespit edip çözüm sağladığından dolayı tesisatçıların yatırım aracıdır.

Her firma bu cihazları kullanmaz ve tespit için etrafın kırıp dökerek tahmin yürüterek çözüm bulmaya çalışır. Bu durumda etrafın inşaat alanına dönmesi kaçınılmaz olur. Bu pahalı cihazların bireysel olarak kullanılması oldukça zordur. Üstelik bireysel müdahaleler nedeniyle borular daha çok zarar görecektir. Cihazlarla su kaçağı tespiti işinin ehli kişiler tarafından yapılmalıdır.

Su kaçağı tespiti fiyatları- Su kaçağı arızası nasıl anlaşılır?

Su kaçağı; su tesisatının ucuz fiyatlara yapılıp kalitesiz boru kullanılması, tesisatın döşenmesi sırasında işçilerin yaptığı hatalar, tesisatta gelen yüksek basınç, demir tesisat borularının zamanla çürümesi ve eski yapılarda tesisatın zamanla dayanıklılığını yitirmesi nedenleriyle oluşur. Peki, su kaçağı arızası nasıl anlaşılır?

Su sızıntıları kabarma, duvarlarda ıslaklık olarak ortaya çıkar ve kötü koku oluşumuna neden olur. Dairede oluşan su kaçağının temiz sudan olduğunu suyun sürekli olarak akmasından anlayabilirsiniz. Ara ara oluşan sızıntılar var ise bu kirli su kaçaklarına işarettir. Kombi suyunda eksilmeler meydana geliyor ise kalorifer tesisatında ufak bir kaçak var demektir.

Su kaçağı söz konusu olduğunda duvardaki boyalar kabarır ve dökülür, duvarlar ıslanır, küflenme, rutubet ve pis koku oluşur. Bunun yanı sıra fayans arasından, beton altından ve seramik içerisinden su sızıntıları gelir.

Dairede su kaçağı olduğunda tıpkı duvarlar gibi su faturaları da kabarır. Türkiye içerisindeki karşılaşılan su kaçağı arızası nedenleri genellikle tesisatın kullanım ömrü ile kullanıcı kaynaklı hatalardan oluşur. Yeni konutlarda görülen su kaçaklarının sebebi ise inşaat hatalarıdır.

Cihazla su kaçağı tespiti nasıl yapılır?

Eskiden su kaçağı gibi tesisat ile ilgili problemlerde  mahallede bulunan tamirat ustasından yardım alınır ve matkap ve çekiçle hem sağlam borulara zarar verilir hem de dairenin içi toz duman olurdu. Uzun saatler süren çalışmalar daire sahibini strese sokardı. Maliyet de fazla olurdu. Ancak şimdi tüm bu geleneksel yöntemler eskide kaldı.

Teknoloji her alanda olduğu gibi tesisat alanında da aktif olarak kullanılıyor ve süreç oldukça kolay ilerliyor. Su kaçağı tespiti fiyatları konusunda belirleyici etken olan cihazla su kaçağı tespiti ile su kaçakları sorun olmaktan çıkıyor.

Vücudumuzda oluşan problemlerin tespiti için ultrason veya röntgen kullanılması gibi boruların sorunları da termal kamera ile görüntülenir.  Özellikle temiz su tesisatlarında kullanılan akustik dinleme cihazı ise en küçük bir sesin bile duyulmasını sağlar.

su kaçağı tespiti fiyatları

su kaçağı tespiti fiyatları

Tespitin ardından su kaçağı olan  nokta, bir fayansın altındaysa sadece o fayans dikkatlice sökülür ve su kaçağı olan boru tamir edilir. Su kaçağı tamirinden sonra  tekrar su sızdırıp sızdırmadığı test edilir. Sorun kalmadığına emin olunduktan sonra fayans tekrar yerine yerleştirilir ve tadilata gerek kalmaz.

Su kaçağı kalorifer tesisatından kaynaklanıyor ise ve su kaçağı parkenin altında kalıyorsa sadece o parke sökülür ve boru tamir edilir. Parke eskisi gibi monte edildikten sonra tadilat yapmaya gerek kalmaz. Pimaş borularında meydana gelen su kaçaklarında tespit yapıldıktan sonra boru değişimi ile sorun çözülür.

İşinde uzman kişilerden ve teknolojiden yararlanmak için /iletisim/ adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Benzer Yazılarımız

Su Kaçağı Arızası Nasıl Anlaşılır – Su Kaçağı Belirtileri
Su kaçağı, herkesin karşılaşabileceği problemlerden birisidir. Su kaçağı, ev sahibini oldukça zor dur...
Mutfaktan Alt Kata Su Akıyor – Su Sızma Problemi
Bir evde, mutfakta, binada veya çevrede yaşanabilecek bir su sızıntısı her zaman problem olmuştur ve bunl...
Keçiören kanal açma faaliyetleri nasıldır?
Kanal açma işlemlerini iki ayrı kategoride değerlendirebiliriz. Bina içinde yapılan işlemler ve bina dı...
Petek temizleme nasıl yapılır? Temizleme yöntemleri
Kirlilikten kaynaklanan tıkanıklık, kombinin altında bulunan filtre ve kombinin devir daim pompasındaki ar...
Tesisat Su Kaçak Tespiti
Tesisat Su Kaçak Tespiti için ilk iş duvar içinde ki boruları kontrol etmek gerekir. Önerilerimizi sunmaya...
Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? – Kaçak tespiti
Temiz su tesisatlarında kaçak ya da sızıntı tespiti birkaç yönteme göre yapılabilir. Herhangi bir alet ...