Kanal Görüntüleme Kamerası ile ilgili bilgiler

Kanal görüntüleme kamerası sayesinde tesisatın içinde bulunan tıkanıklıkların kaynağı kolay bir şekilde tespit edilmektedir. Tesisat problemlerinde tesisat tıkanıklığı ya da kaçağının onarımının iyi bir şekilde yapılması için tespitinin nokta atışı şeklinde yapılması gerekmektedir. Bu nedenden dolayı profesyonel ekipler tarafından gelişen teknolojiden nemalanarak üretilen cihazlar kullanılmaktadır.

Kanal görüntüleme kamerası, gider borusunun içerisine gönderilerek kullanılmaktadır. LED ışıkları sayesinde boru içerisindeki karanlığı aydınlatmaktadır. Aydınlatma sayesinde kameranın görüntüsü netleşmektedir. Gönderilen cihaz sayesinde kanalın içerisindeki tıkanıklık herhangi bir hata payı olmadan nokta atışı şeklinde tespit edilmektedir. Tespit edilen tıkanıklığa göre onarım işlemi yapılmaktadır.

Kanal görüntüleme kamerasının birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan en önemlisi de zaman kazancıdır. Geleneksel yöntemlerle yapılan tesisat tıkanıklığı tespiti işlemi saatler ve hatta günler almaktaydı. Bu da sizlere büyük sorunlar yaratmaktaydı. Evinizi kullanamaz hale gelirdiniz. İşlem sonrasında ise sizlere inşaat kalıntıları kalmaktaydı. Günümüzde ise bu gibi sorunlar ortadan kalkmıştır. Profesyonel cihazların kullanımı sayesinde zamandan tasarruf edeceksiniz. İşlem sonrasın da ise sizlere inşaat artıkları kalmayacak.

Tesisat tıkanıklıkları ya da kaçakları ileride büyük problemler yaratabilir. Bu nedenden dolayı bu gibi durumlarla karşı karşıya kalındığında profesyonel bir ekibe başvurmak en doğrusu olacaktır. Çünkü tesisata yapılan herhangi bir yanlış çalışma daha büyük sorunlar çıkarabilir. Tesisat tıkanıklığı ya da kaçağını tam anlamıyla tespit edebilmek için profesyonel cihazlara ihtiyaç duyulmaktadır. Angora Tesisat sizlere bu konuda profesyonel ekibi ve cihazlarıyla Ankara’ da hizmet vermektedir.

kanal görüntüleme kamerası

kanal görüntüleme kamerası

Kanal tesisatında ki tıkanıklığı açmak için kullanılan doğal yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler genellikle ev hanımları tarafından kullanılmaktadır. Doğal yöntemler için kullanılan malzemeler; sirke suyu, karbonat ve limon tuzudur. Doğal yöntemlerle açılan tıkanıklıklar geçici olarak açılmaktadır. Gidere gidecek olan yağların tekrar donmasıyla aynı problemler yaşanabilir. Bu nedenden dolayı tıkanıklık ve kaçak problemlerinde profesyonel bir ekibe başvurmanız gerekmektedir. Kanal görüntüleme kamerası sayesinde kanal içerisinde bulunan tıkanıklığın kaynağı tespit edilir ve tespit sonucu tıkanıklığın büyüklüğüne göre onarım işlemi uygulanır. Bu sayede onarım işlemi kalıcı olarak etki yapar ve aynı sorunla karşılaşmazsınız.

Boru İçi Görüntüleme Cihazları

Boru içi görüntüleme cihazları sayesinde boru içerisinde bulunan tıkanıklık gözle görünür bir şekilde ekrana yansıtılmaktadır. Gider borusu içerisinden gönderilen bu cihazlar herhangi bir şekilde sudan ya da temaslardan zarar görmezler. Boru içi görüntüleme cihazlarında bulunan LED ışıklar sayesinde boru içi aydınlatılır ve bu şekilde ekrana gelen görüntü netleşir. Netleşen görüntüyle beraber sorunun ana kaynağı tespit edilmiş olur. Sorunun ana kaynağı tespitinden sonra soruna göre işlem uygulanır.

Profesyonel cihaz kullanılmadan, boru içi görüntüleme yapılmadan su kaçak tespitine göz yummak evdeki fayans ve duvarların kırılmasına göz yummak anlamına gelmektedir. Bu sorunlarla karşılaşılmaması için profesyonel bir ekibe başvurmanız gerekmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde üretilen profesyonel cihazlarla boru içerisi rahatlıkla görüntülenebilmektedir. Bu yöntem sayesinde gözünüz de büyüttüğünüz boru içerisi tıkanıklık ve kaçaklardan rahatlıkla kurtulabileceksiniz. Angora Tesisat evinize herhangi bir hasar vermeden sadece su sızıntısının ya da tıkanıklığın olduğu bölgeyi kırma suretiyle yaptığı işlemlerle sizlere iş sonrası herhangi bir tadilat işlemi bırakmamaktadır.

Mutfak, banyo ve tuvaletlerde zamanla tıkanıklıklar meydana gelmektedir. Bu tıkanıklıklar ileride daha büyük problemlere yol açabilir. Tıkanıklıklar sizlere maddi ve manevi açıdan zarar verebilir. Pis su tıkanıklıkları zamanla tamir edilmez ise boruların çatlayıp su sızdırması olağan bir durumdur. Bu nedenden dolayı tıkanıklık problemlerine hızlı bir şekilde müdahale edilmelidir.

Boru içi görüntüleme cihazları gider hattındaki pis su borusuna gönderilen kameralı bir cihazdır. Boru içi görüntüleme işlemi bu sayede kolaylaştırılmıştır. Su tesisatında oluşan tıkanıklık, su kaçağı gibi sorunlar ihmal edilmemeli ve gerekli tespit ve onarım işlemleri hızlı bir şekilde yapılmalıdır. Geleneksel yöntemlerle bu işlemler saatler ve hatta günler almaktaydı. Günümüzde ise gelişen teknolojiden nemalanarak üretilen boru içi görüntüleme cihazları sayesinde evinize herhangi bir zarar verilmeden pis su boru hattındaki kaçaklar ve tıkanıklıklar hızlı ve kolay bir şekilde tespit edilmektedir. Pis su hattındaki onarım işlemi kadar tespit işlemi de çok önemli bir rol oynamaktadır. Kesinliği tespit edilmemiş bir tıkanıklık tam anlamıyla çözülmüş değildir.

Kanal Görüntüleme Robotu

Kanal görüntüleme robotu atık su, yağmursuyu şebeke ve kollektör hatları ile kimyasal ve endüstriyel atıkların taşındığı boru hatlarını görüntüleyerek sistemdeki tıkanıklık ya da çatlakların tespiti için kullanılan son teknolojik üründür. Bu özel robotlar kanal içerisine sokulur. Kanal içerisindeki hareketler özel sistem sayesinde operatör tarafından hareket ettirilir. Robot üzerine monte edilmiş olan kamera sistemi sayesinde boru ya da kanal içerisi görüntülenir. Görüntülenen bu veri dışarıda bulunan operatöre anlık olarak yansıtılır ve bu sırada kayıt altına alınır. Bu sayede kanal içerisinde bulunan tıkanıklık ya da sızıntının sebebi kesin olarak tespit edilmiş olur.

kanal görüntüleme kamerası

kanal görüntüleme kamerası

Kanal Görüntüleme Robotu Fiyatları

Kanal görüntüleme robotu profesyonel ekipler tarafından kullanılmaktadır. Kanal görüntüleme robotu fiyatları sizlere en uygun şekilde Angora Tesisat tarafından sunulmaktadır. Kanal görüntüleme robotu sayesinde kanal içerisinde bulunan kaçak, sızıntı ya da tıkanıklığın sebebi anbean görüntü veren özel kameralar sayesinde tespit edilmektedir.

Boru ya da kanal tesisatına yaşanılan tıkanıklık ya da kaçağın ana sebebi tespit edilmeden onarım işleminden verim alınması beklenemez. Bu nedenden dolayı profesyonel ekipler tarafından kullanılan kanal görüntüleme robotu sayesinde tıkanıklık ya da kaçaklar nokta atışı şeklinde tespit edilmektedir. Bu robotlar kanal içerisine gönderilir ve özel veri aktarımı sayesinde dışarıda ki operatöre anbean görüntü gönderilir. Operatör görüntülerle yola çıkarak kesin bir sonuç elde eder ve tesisat tıkanıklığı ya da kaçağın durumuna göre işlemler uygulanır. Angora Tesisat sizlere kanal açma ve kanal sızıntılarını giderme konusunda profesyonel ekibi ve son teknoloji ile üretilen özel cihazlarla birlikte Ankara’ da hizmet vermektedir.

Benzer Yazılarımız

Banyodan Gelen Kötü Kokular
Banyodan Gelen Kötü Kokular Çözümleri Banyodan Gelen Kötü Kokular aldığınızda canınız sıkılır. B...
Başkent Petek Temizleme – Petek temizleme nedir?
Petek temizleme işlemleri, yeni yöntemlerle ve gelişmiş cihazlarla yapılıyor. Eski usullerin terk edildiğ...
Tıkanan boruları açmak, Tıkalı boru açma rehberi
Evimizde sıklıkla kullandığımız alanlarda bulunan gider boruları, çok kısa bir sürede tıkanıyorsa, b...
Ankara Kameralı Su Kaçak Tespit Fiyatları
Ankara Kameralı Su Kaçak Tespit Fiyatları (0312 479 12 06) Ankara Kameralı Su Kaçak Tespit Fiyatları 2024 ...
Su Kaçağı Onarma Maliyeti
Su Kaçağı Onarma Maliyeti (Ankara) Su Kaçağı Onarma Maliyeti ne kadar? Usta çağırsam çok mu pahalıya ...
Su kaçak bulma Ankara ilinde  nasıl yapılır?
Su kaçak bulma Ankara ve diğer illerde, en fazla karşılaşılan tesisat sorunlarının başında yer almakta...