Akustik Dinleme Su Kaçağı Tespiti

Akustik Dinleme Su Kaçağı Tespiti

Ankara Firmaları, Su Kaçağı Tespiti işlemlerinde yeni nesil modern Cihazlar kullanırlar. Şirketimizde yaygın olarak Akustik Dinleme Su Kaçağı Tespiti süreçlerini yürütmekteyiz. Bu işlemleri nasıl yaptığımızı size tek tek anlatacağız.

Yazı İçeriği;

 1. Akustik Cihaz İle Su Kaçağı Bulma
 2. Akustik Dinleme Cihazları Nerelerde Kullanılır?
 3. Su Kaçağı Tespit Ücretleri
 4. Akustik dinleme Kesin Sonuç Verir Mi?

Ev ve iş yerlerinde bulunan su tesisatında kaçak ve sızıntı sorunları yaygın olarak görülür. Yüksek basınç, korozyon, çatlak ve bina yapısındaki bozukluklar sızıntı veya kaçakların başlıca sebepleri arasında bulunur. Bu sorun insanlar tarafından önemsenmediği durumlarda daha büyük sorunlara neden olur. Bu nedenle su borularında kaçak olmasından şüphe duyulduğu durumlarda kaçağın tespit edilmesi ve tamir edilmesi için destek alınması gerekir.

Su Kaçak Tespit edilmesi için kameralı cihazlardan yararlanılması sorunun kısa sürede bulunup ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Sizlerde binanızda su kaçağı olduğundan şüphe duyuyorsanız.

Ankara Akustik Dinleme Cihazı İle Su Kaçağı Bulma

Ankara Akustik Dinleme Cihazı İle Su Kaçağı Bulma

Ankara Akustik Dinleme Su Kaçağı 

Su sızıntı tespitinde Akustik Dinleme Su Kaçağı Tespiti yönteminden yararlanmak tespitin kolay ve tesisata zarar verilmeden yapılmasına yardımcı olur. Pimaş ve atık su giderleri için yaygın kullanılan kameralı cihazların sahip olduğu ekranlar sayesinde kaçağın nerede olduğu kısa sürede bulunur. Noktasal buluş yapan bu cihazlar sayesinde gider borularına gereksiz zarar verilmesi ortadan kaldırılmış olur. Ayrıca kaçak doğru tespit edildiği için sadece kaçak bölümüne müdahale edilerek bakım ve onarım işlemi tamamlanır. Sıcak su kaçağından şüphelenildiği durumlarda ise termal kameralı olarak üretilmiş olan cihazlardan yararlanılır.

Akustik Dinleme Cihazı İle Su Kaçağı Tespitinin Faydaları Nelerdir?

İş yerlerinde ve evlerde bulunan su kaçağının kameralı cihazlar vasıtasıyla tespit edilmesi kaçağın bulunduğu mekan sakinleri için çok sayıda faydayı da beraberinde getirir. Tespitin yapılması için termal veya normal kamera kullanılmasının sağladığı faydaları şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Su borularındaki sızıntı veya kaçak kaynaklı sorunların büyümesinin önüne geçilir.
 • Kameralı cihazlar noktasal tespit yaptığından gider borularının büyük zarar görmesinin önüne geçilir.
 • Kameralı cihazın kullanılması nedeniyle geleneksel yöntemlerde görülen tesisat kırılmaları ve kirlilik engellenmiş olur.
 • Su tesisatı kırılıp dökülmediği için ekstra masraf yapılmamış olur.
 • Su kaçağının tespit edilmesi için geliştirilmiş cihazların kullanılması sayesinde sorun kısa sürede ortadan kaldırılır.

Evinizde ya da iş yerinizde bulunan gider borularında temiz, sıcak veya kirli su kaçağından şüpheleniyorsanız firmamızla iletişim kurabilirsiniz. Kameralı su kaçağı tespiti hizmetimiz sayesinde sorununuzu zaman kaybetmeden ortadan kaldırmış olursunuz.

Akustik Dinleme Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Kameralı cihazlar vasıtasıyla su gider borularındaki su sızıntısının tespit edilmesi tesisata bağlı olarak kısa sürede tamamlanır. Kaçağının tespitinin ardından tamir aşamasına geçmek ve sorunu ortadan kaldırmak gerekir. Firmamız kaçağın bulunduğu adreslerde sorunu ortadan kaldırmak için deneyimli çalışanlarından yararlanır. Elemanlarımız noktasal olarak tespit edilen sızıntıya yine bu hizmet için geliştirilmiş ekipmanlardan yararlanarak müdahale eder. Bu sayede sorunun büyümeden ortadan kaldırılması ve su giderlerinin sorunsuz işlevini yerine getirmesine yardımcı olur.

Akustik Dinleme Su Kaçağı Tespiti

Akustik Dinleme Su Kaçağı Tespiti

Akustik Dinleme Su Kaçağı Tespiti Nerelerde Kullanılır?

 • Ev İçinde
 • İş Yerlerinde
 • Zeminlerde
 • Duvarlarda
 • Asfaltlarda
 • Toprak ve Bahçe

Sıcak, temiz ve kirli su kaçaklarının bulunduğu mekanlar için verilen kaçak tespit hizmet fiyatları değişiklik gösterir. Firmamız Ankara geneline verdiği hizmette uygun fiyat tarifesinden yararlanır. Ancak su kaçağının bulunduğu mekan, kullanılan kameralı cihaz, kaçak tespiti yapacak personel sayısı ve birden fazla yerde su kaçağının bulunması gibi durumlar fiyatta değişiklik sağlar. Bu nedenle kişiler firmamıza ulaştıklarında ortalama fiyatları öğrenebilirler. Verilen adrese ulaşıldığında sorunun büyüklüğü ve verilen hizmete göre fiyatta anlaşılarak hizmet verilir.

Ankara Su Kaçağı Tespiti işi yapan şirketimizi, tercih ettiğinizde ücretsiz kameralı su kaçağı tespit hizmetinden yararlanma imkanı da bulabilirsiniz. Ekibimiz kaçak şüphesinin bulunduğu adrese belirlemiş olduğu tarih ve saatte giderek cihazlar yardımıyla kaçağın yerini bulmaya çalışır. Yapılan çalışmalar ve cihaz kullanımı sonunda su kaçağının olmadığı anlaşılır veya kaçak yeri tespit edilemezse ücret talebinde bulunmadan adresten ayrılır.

Benzer Yazılarımız

Su tesisat tamiri hakkında faydalı bilgiler
Geçmişten günümüze su tesisat tamiri sektöründe teknolojiyle beraber gelişmeler olmuştur. Profesyonel e...
Tıkanan boruları açmak, Tıkalı boru açma rehberi
Evimizde sıklıkla kullandığımız alanlarda bulunan gider boruları, çok kısa bir sürede tıkanıyorsa, b...
Kırmadan Su Kaçağı Tespiti
Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Ankara Tesisatlarınızdan şüpheleniyorsunuz. Aklınızda Kırmadan Su Kaçağ...
Banyodan gelen lağım kokusu nasıl giderilir
Günlük hayatımızda sürekli kullandığımız bir takım ürünler vardır ve bu ürünlerden rahatsız edic...
Sıhhi Tesisatçı Kimdir? – Sıhhi tesisatçı özellikleri
Sıhhi tesisatçı tanımı günümüzde oldukça değişmiştir. Artık sıhhi tesisatçılar teknolojik imkanl...
KANAL GÖRÜNTÜLEME MAKİNASI
Kanal görüntüleme makinası profesyonel ekipler tarafından kullanılan teknolojik cihazlardır. Kanal görü...