Merkezi sistem kalorifer peteği ısınmıyor

Merkezi sistem ısıtma, farklı bölmelerin ısıtılmasına olanak sağlayan ancak enerjinin bir merkezden gelerek binalara dağıtılmasıyla yapılan ısıtma sistemidir. Bu nedenle yaşanan sorunlar sizle alakalı olmasa dahi sizi de etkileyebilmektedir. Merkezi sistem kalorifer peteği ısınmıyor gibi sorunlarda sorunun çözümü sadece sizle alakalı olmayabilmektedir. Isınma sorununu çözmek adına harekete geçecek olan teknik ekiplerin daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Bu nedenle firma seçimi yaparken Angora Tesisat gibi profesyonel hizmet veren firmalar tercih edilmelidir.

merkezi sistem kalorifer peteği ısınmıyor

merkezi sistem kalorifer peteği ısınmıyor

Merkezi sistem kalorifer peteği ısınmıyor! Nedenleri

Peteklerin ısınmaması probleminin en çok karşılaşılan nedeni tesisatta tıkanmaların ve birikintilerin olmasıdır. Bu nedenle gerekli kontrollerin uzmanlarca yapılması, tıkanıklığın tespitinin ardından petek temizliği işlemlerine geçilmesi gerekmektedir. Petek temizliği yaptırdığınız halde yine ısınma problemleriyle karşılaşmanız mümkündür. Çünkü merkezi sistemde sıcak su ortak bir yerden verilip tüm binaların tesisat sisteminden geçmektedir. Sistemde yer alan başka peteklerin tıkanmış olması da sizin ısınma problemi yaşamanıza neden olmaktadır. Öte yandan, tüm tesisatın temizlenmemesi durumlarında tıkanıklığa neden olan çamur ve kireç gibi pislikler temizlenmeyen dairelerin tesisatından tekrar size gelerek merkezi sistem kalorifer peteği ısınmıyor şikâyetlerine neden olabilmektedir. Bu nedenle merkezi sistemlerde etkili ve komple temizlik yapabilecek bilgi ve donanıma sahip, işinde profesyonel Angora Tesisat firmasıyla çalışmak size büyük avantajlar sağlamaktadır.

Merkezi sistem kalorifer peteği ısınmıyor çözümü

Merkezi sistemde eğer kalorifer peteklerinin ısınmaması sorunu yaşanıyorsa bunun tek çözümü petek temizliği yaptırmaktır. Ancak bireysel olarak yaptırılan temizlik etkili olmayacak, kısa bir süre için sorun çözülmüş olsa da diğer dairelerden gelen pislikler peteği tekrar tıkayarak tekrar ısınma problemi yaşamanıza neden olacaktır. Böyle durumlarda bina yöneticisiyle görüşülerek işinde uzman teknik ekiplerle tüm sistemde temizlik yapılması çok daha etkilidir. Kirlenme ve tıkanıklıklar sıcak suyun dağılımını engelleyerek bazı dairelerde peteklerin ısınmaması problemine neden olduğu için çözüm ortak yapılmalıdır. Tüm dairelerde petek temizliği yaptırmak için detaylı bilgiyi www.angoratesisat.com internet adresimizden alabilirsiniz. Ayrıca bizleri 7/24 arayarak bilgi alabilir, hizmetlerimizi öğrenebilir, fiyat teklifi verebilirsiniz.

Merkezi sistem kalorifer peteği temizliği nasıl yapılır?

Petek temizliği uzmanlık ve bilgi isteyen hassas bir işlemdir. Hele ki temizlik yapılacak sistem merkezi sistemse konu daha da detaylanmaktadır. Çünkü sistem bir bütündür ve sistemde meydana gelen herhangi bir tıkanıklık tüm daireleri etkileyebilmektedir. Sizin peteğiniz tıkalı olmasa dahi ısınma problemi yaşatabilmektedir. Bu nedenle temizlik sırasında kullanılan yöntemin seçilmesinden, uygulamanın yapılışına kadar tüm durumlar ciddi şekilde göz önünde bulundurulmalıdır. Merkezi sistemin tüm kalorifer peteklerini temizleyen teknik ekipler güzel bir planlama dâhilinde etkili bir şekilde tüm petekleri temizlemektedir. Peteklerin temizlenmesi sırasında kesinlikle tahrip ve yıkım işlemleri yapılmamaktadır. Öncelikle özel makineler temizlenmek istenen peteğe doğru şekilde yerleştirilmekte ardından su ve basınçlı hava ile tıkanıklıkların açılması sağlanmaktadır. Ancak bazı durumlarda bu yeterli olmayıp uygun bir kimyasal ve uygun konsantrasyonlar seçilerek kireçlerin ve paslanma nedeniyle oluşan tortuların yok edilmesi sağlanmaktadır. Merkezi sistem kaloriferlerde sadece peteklerin değil aynı zamanda tüm boruların da temizlenmesi önem taşımaktadır.

merkezi sistem kalorifer peteği ısınmıyor

merkezi sistem kalorifer peteği ısınmıyor

Merkezi sistem kalorifer peteği temizliğinin avantajları

Merkezi sistem kalorifer peteği ısınmıyor sorunu yaşayanlar için etkili bir çözüm olan petek temizliği ayrıca kombi tesisatı ve eviniz için de büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Petek temizliği sayesinde tüm tesisattaki tıkanıklık, pislik ve tortular giderildiği için daha etkili ısıtma daha az enerji harcayarak yapılmaktadır. Bu nedenle büyük bir tasarruf sağlanmaktadır.
  • Suyun merkezi sisteme bağlı olan tüm peteklere ulaşması sağlandığından tüm binalarda etkili bir ısınma sağlanmakta, sorunlar çözülmektedir.
  • Tesisatın bakımını sağladığından petek temizliği tesisat ünitelerinin, kombiye çok yük binmediği için de tüm merkezi ve ara sistemlerin ömrünü uzatmaktadır.
  • Ayrıca petek temizliği yapılan merkezi sistemlerde her odada eşit şekilde ısınma sağlamak daha kolay olmaktadır. Isınma problemlerinin çoğu da bu şekilde çözülmektedir.

Merkezi sistem petek temizliği fiyatları

Merkezi sistem petek temizliği sistemin parçası olan tüm binalarda yapıldığından diğer bireysel temizleme işlemlerine göre daha maliyetli olmaktadır. Ancak sistemin parçası olan tüm daire sakinleri ortak ödeme yapacakları için masraflar bölünmektedir. Angora Tesisat fiyatlar konusunda profesyonel hizmeti kaliteli malzeme ve uygun fiyat garantisiyle sunmaktadır. Bu nedenle merkezi sistem petek temizliğinde bizimle iletişime geçip detaylı bilgi aldıktan sonra fiyat teklifi alabilirsiniz.

Merkezi sistem kalorifer peteği ısınmıyor sorunu hakkında detaylı bilgiler verdiğimiz bu yazımızı okuduktan sonra hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiyi www.angoratesisat.com internet adresimizden almanız mümkündür.

Kombi tesisatı hakkında aklınıza takılan soruları bizlerle paylaşmak, kaliteli bir hizmet almak için iletişim hattından bizimle 7/24 irtibata geçebilirsiniz. Teknik ekibimiz sizlere yardımcı olmak adına tüm bilgi birikimi, hizmet anlayışı ve yeteneklerini emrinize sunmaktadır. Sizin sorunlarınız bizim için önemlidir. Bu nedenle hızlı şekilde çözüme kavuşturmak için elimizden geleni yapıyoruz.

Benzer Yazılarımız

Yenimahalle Su Tesisatçısı
Yenimahalle Su Tesisatçısı (Angora) Bu yazımızda; Yenimahalle Su Tesisatçısı hizmet detaylarını iletec...
Gaziosmanpaşa Su Kaçak Tespiti
Gaziosmanpaşa Su Kaçak Tespiti (0531 981 58 77) Müşteriler Çankaya (GOP) – Gaziosmanpaşa Su Kaçak T...
Petek Yorumları- Petek Temizliği Hizmetinin Getirileri
Petek yorumları yazımızda, yıllardan bu yana hizmet verdiğimiz, bazı müşterilerimizin hizmetlerimiz hakk...
Robotla tuvalet açma – Tuvalet tıkanıklığı açma
Tuvalet tıkanıklığı, konutlarda ve ofislerde en sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. Tuvalet t...
Gider kokusu çözüm yolları bireysel  
Gider kokusundan kurtulmanızın iki yolu var. Kokunun kaynağını kesmek, ya da oluşan kokuyu yok etmek. Gide...
Mutfak Gideri Açma – Mutfakta Tıkanıklıklara Son
Evlerde, otel ve restoranlarda en çok kullanılan alan mutfaktır. Dolayısıyla karşılaşılan en sıkıntı...