Kombine kanal temizleme aracı hakkında bilgiler

Kombine kanal temizleme aracı hem kanal yıkama hem de atık emişi için geliştirilmiştir. Yüksek basınçlı su sistemi sayesinde hat içerisinde yer alan atıkların parçalanarak rögar bacalarına sürüklenmesine ve tahliye edilmesini sağlamaktadır. Tahliye edilen atığın vakumlanarak hattın tamamen temizlenmesine destek olur.

Kombine kanal temizleme aracı şehir kanalizasyon tıkanıklıklarına yol açan kum, çakıl, beton parçası, taş parçası, pet şişe, atıklar, metal kutular ve yağ birikintileri gibi atıkların yüksek basınçlı suyla parçalanması suretiyle kanalizasyonun tıkanıklığını açar. Kombine kanal temizleme aracı vakumlama ya da yüksek basınçlı kanal açma özellikleri hem birlikte hem de ayrı ayrı çalıştırabilirler.

kombine kanal temizleme aracı

kombine kanal temizleme aracı

Geçmişten günümüze gelişen teknoloji sayesinde üretilen kombine kanal temizleme aracı sayesinde birçok problemlerden kurtulmuştur. Kombine kanal temizleme aracı sayesinde foseptik kanalları temizlenmektedir. Yüksek basınçlı su akıtmasının yanı sıra vakumlaması ile beraber mükemmel sonuçlar elde edilebilen bu cihazlar son teknoloji ile üretilmiştir.

Ayrıca ekipmanlarda farklı olarak yıkama amaçlı kullanılabilen yıkama tabancası da mevcuttur. Bu tabancalara su dolumu, su tanklarından, hidrattan ya da başka araçlardan yapılmaktadır. Angora Tesisat ekipmanlarını müşterilerinin isteklerine göre tasarlamakta ve uygun pozisyona getirmektedir. Ekolojik duyarlılık, gelişmiş donanım ve ileri çalışma yöntemleriyle birleşerek araçlardaki daha az yakıt sarfiyatı ile maksimum çalışma gücü sağlanmaktadır. Bu durum da siz değerli müşterilere avantaj sağlayacaktır.

 

Vidanjör

Vidanjör; foseptik kuyularında biriktirilen insan atıklarını çekmek için ya da şehirlerde oluşan lağım tıkanıklıklarını açmak için kullanılan araçlardır. Üzerinde ki vakum sistemi sayesinde lağım ya da foseptik çukurundaki atıkları çekerek sistemdeki tanka doldurur. Vidanjör yoğunluk olarak atık su alt yapı sisteminin olmadığı sanayi ya da yerleşim yerlerinde kullanılmaktadır. Bilinen ve genellikle rastlanılan kullanım amaçlarının dışında özellikle atık su arıtma tesisinde de kullanılmaktadır. Peki, vidanjörler hangi amaçla kullanılır? Vidanjörün kullanım amaçlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Evsel atık sularında,
 • Endüstriyel atık sularının taşınmasında,
 • Foseptik tanklarının boşaltılmasında,
 • Atık su depolama tanklarının boşaltılmasında,
 • Aerobik ve anaerobik aşılama çamuru temini,
 • Yağmur suyu birikintilerinin boşaltılmasında,
 • Firma içlerine sıvının taşınmasında,
 • Tank tabanlarında biriken çamurların çekilmesi gibi amaçlarda kullanılmaktadırlar.

Vidanjör araçlarına genellikle kanalizasyon ya da foseptik çukuru gibi yerlerde ihtiyaç olunur. Bu alanların temizliğinde vidanjör makinaları kullanılmaktadır. Vidanjörlerde bulunan hortumun vakumlu olması sebebiyle bu alanlar rahatlıkla temizlenebilmektedir. Vidanjör tankı olmasıyla da vakumun çektiği atıklar direk tanka atılır ve böylece çevre kirliliği de önlenmiş olur. Kanalizasyon ve foseptik temizliğinden farklı olarak, cafe, restoran ve otellerin çöplerinin temizlenmesinde de vidanjör makinaları kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra inşaat temellerinde oluşan su birikintilerini çekmek için de vidanjör makinaları kullanılmaktadır. Fabrika atıkları, günümüz teknolojisinde gelişen üretim sisteminde en büyük rol oynayan bu ürünlerin imalatının yapıldığı fabrikalardır, özellikle kimyasal atıkların bulunduğu bu fabrikaların da temizliği için vidanjör makinaları kullanılmaktadır.

kombine kanal temizleme aracı

kombine kanal temizleme aracı

Kombine Kanal Açma ve Temizleme Aracı

Kombine kanal açma ve temizleme aracı sayesinde kanal içerisindeki tıkanıklıklar kolay bir şekilde açılmaktadır. Gelişen teknolojiden nemalanarak üretilen bu cihazlar birçok kolaylık sağlamaktadır. Kanalın açılmasının artından vakumlama sistemi sayesinde de kanal içerisindeki atıkları sistem tankına doldurmaktadır. Bu sayede kanal içerisindeki tıkanıklık tamamen temizlenmiş olunur. Kombine kanal açma ve temizleme aracı genellikle büyük kanalizasyon giderlerinde kullanılmaktadır. Büyük problemler yaşandığı zaman kullanılan ve kesin bir çözüm olan kombine kanal açma ve temizleme aracı Angora Tesisat tarafından sizlere sunulmaktadır.

Kombine kanal açma ve temizleme aracı kanalizasyon sistem tıkanıklığına yol açan tüm atıklar için kullanılabilmektedir. Bu atıklar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kum,
 • Taş,
 • Çakıl,
 • Toprak parçaları,
 • Pet şişe,
 • Bebek bezi,
 • Çeşitli metal kutular,
 • Yağ birikintileri,
 • Foseptik atıklar.

Bu gibi ve buna benzer atıkların kanalizasyondan tamamen temizlenmesi için kombine kanal açma ve temizleme aracı kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde kanal içerisindeki tıkanıklık tamamen açılırken vakum sistemiyle de parçalanan atıklar depolanmakta ve bu sayede kanal içerisi tamamen temizlenmektedir. Kombine kanal açma ve temizleme araçları müşteri isteklerine göre ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde düzenlenebilmektedir. Bu sayede çok daha verimli, hızlı ve esnek bir temizlik sağlar.

Kanal Açma Aracı Fiyatları

Kanal açma aracı fiyatları Angora Tesisat aracılığıyla sizlere en uygun şekilde sağlanmaktadır. Kanal içerisinde bulunan tıkanıklıklar için kullanılan ve sistem yapısı açısından herhangi bir şekilde hata payı olmaksızın kanal içerisinde bulunan tıkanıklık giderilmektedir. Gelişen teknolojiden nemalanarak üretilen ve yaygın bir şekilde kullanımının olduğu kanal açma aracı günümüzde büyük problemlerde kullanılmaktadır. Kanal açma aracında bulunan ve ayrı şekilde kullanılan, kanal açma işleminden sonra vakum yardımıyla kanal içerisinde tıkanıklığa neden olan ve parçalanmış olan atıkları vakum sistemiyle tanka gönderen ve böylece tıkanıklığın tekrar oluşmasına engel olan bir sistem bulunmaktadır. Angora Tesisat kanal açma aracı hizmetiyle sizlere bu konuda Ankara’ da hizmet vermektedir.

Benzer Yazılarımız

Su Tesisatı Tamiri
Su Tesisatı Tamiri Profesyonel çalışmalar gerektirmekte olan Su Tesisatı Tamiri günümüzde artık yeni ne...
Kameralı su kaçağı tespiti nedir? – Kamera kullanımı
Temiz su ve atıksu tesisatlarında günümüzde kullanılan cihazlar, işlemi hem daha kolay hale getiriyor, he...
Su Kaçağı Onarma Maliyeti
Su Kaçağı Onarma Maliyeti (Ankara) Su Kaçağı Onarma Maliyeti ne kadar? Usta çağırsam çok mu pahalıya ...
Tıkalı Boru Açan Firma Özellikleri Nelerdir?
Ev ve işyerleri tesisatlarında meydana gelen tıkanıklıkların giderilmesi, oldukça önemlidir. Günümüzd...
Başkent Petek Temizleme – Petek temizleme nedir?
Petek temizleme işlemleri, yeni yöntemlerle ve gelişmiş cihazlarla yapılıyor. Eski usullerin terk edildiğ...
Kombi su basıncı yükselmesi – Basınç neden yükselir?
Kombi cihazında su basıncının düşmesi, nasıl sorunlara yol açıyorsa, su basıncının da yükselmesi ba...