Tıkalı Boru Açan Firma Özellikleri Nelerdir?

Ev ve işyerleri tesisatlarında meydana gelen tıkanıklıkların giderilmesi, oldukça önemlidir. Günümüzde tıkalı boru açan firma sayısı oldukça fazladır. Ayrıca şahıslarda bu işi yapmaktadır. Burada önemli olan tecrübe sahibi ve kurumsal nitelikte olan firmalara bu işi yaptırmak olacaktır.

Burada tesisat tıkanıklığı hizmeti veren şahıslar ile firmalar arasındaki farklardan bahsetmek daha doğru olacaktır. Çünkü birçok kişi şahıslara bu işi yaptırmakta ve mağdur olmaktadır. Bunun nedeni, şahısların daha ucuz fiyat vermeleri ve aslında daha niteliksiz bir iş ortaya koyarak, kişileri mağdur etmeleridir.

Tıkalı Boru Açan Firma

Tıkalı Boru Açan Firma

Tıkalı Boru Açan Firma – Şahıslar ve Özellikleri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte tesisat alanında da kolaylıklar ve yenilikler ortaya çıkmaya başladı. Yeni nesil cihazların ortaya çıkması bir anlamda olumlu olsa da, bir anlamda bu cihazlar tarafından yaratılan bir sektörün gelişmesine de öncülük etti. Bu açıdan bakıldığında, cihazlar her ne kadar kullanışlı olsalar da, cihazın özelliklerini bilmeyen ve tecrübe sahibi olmayan kişilerin elinde yarar değil, zarar vermeye başladı.

Tıkalı boru açan firma aksine, tesisat tıkanıklığının şahıslar tarafından giderilmesi çok az bir yüzde olarak başarıya ulaşmıştır.

Tıkalı boru açma işi ile uğraşan şahısların ortaya koydukları işleri şu maddeler ile açıklayabiliriz:

 • Genelde teknolojik cihazları kullanırlar. Bunun nedeni işi tam olarak bilmemeleri ve cihazların kendilerine fayda sağlayacağına inanmalarıdır.
 • Tecrübe sahibi olmadıklarından dolayı, zarar miktarları daha fazla olmaktadır. burada zarardan kastımız, sorunun tespit edilmesi adına adeta bir deneme yanılma durumunu meydana getirmeleridir ki bu durum da çoğu zaman tesisat ve etrafında büyük zararlara neden olur.
 • Sorunun tespit edilmesi adına gerekli olan kontrolleri ya hiç yapmazlar, ya da eksik yaparlar.
 • Ciddi bir sorunla karşılaştıklarında, birtakım bahaneler üreterek ve işlerini tamamlamadan bulundukları yerden ayrılırlar.
 • Tıkalı borularda yapılması gereken tetkikleri gereği gibi yerine getirmezler ve sorunun tamamını çözme kabiliyetine sahip değillerdir.
 • Tıkalı borular açıldıktan sonra yapılması gereken bir takım onarım işlerini yapmazlar. Bu durumun sonucu olarak sorunu tam olarak çözmüş oldukları kendilerinden beklenemez.
 • İşlerini yarım da olsa yapsalar bile garanti süresi veremezler. İşlerini bitirdikten kısa bir süre sonra sorun yeninden tekrar ettiğinde, yarım kalan işlerini yapmazlar.
 • Fatura kesmezler, sabit bir numaraları yoktur bu yüzden kendilerine ulaşım sınırlıdır. Fatura kesmedikleri için de herhangi bir sorun olduğunda sorumluluk kabul etmezler

Görüldüğü üzere tüm maddeler ışığında ucuz da olsa aslında şahıslar nezdinde bu işin yaptırılması büyük bir risktir. İsterseniz gelin bir de firma bazında bu işin nasıl yapıldığına bakalım.

Tıkalı Boru Açan Firma Hizmetleri Nasıl Olur?

Birçok işte firma ile çalışmanın avantajları vardır. Özellikle bir sorun meydana geldiğinde, adresi belli bir tüzel kişilik ile muhatap olabilirsiniz. Sorunu çözmek adına ilgili yerlere şikayette bulunma şansınız vardır. Fatura ile iş yaptığınızdan dolayı, elinizde birinci elden bir kanıt bulunmuş olur. rekabet ortamı göz önünde bulundurulduğunda daha iyi hizmet almanız yüksek ihtimal dahilindedir. Tıkalı boru açan firma avantajlarını maddeler halinde sıralamaya devam edelim:

 • Bu tür firmalar her zaman için teknolojik cihazlar kullanırlar ve güncel olanı sürekli olarak takip ederler. Sürekli olarak bu işle uğraştıklarından ve rekabet ortamından kaynaklanan bir dinamizme sahiptirler.
 • Bünyelerinde bulunan personele sürekli olarak hizmet içi eğitim verirler. Bu eğitime cihazların kullanılması da dahildir. İşlerini asla şansa bırakmazlar.
 • Fiyatları yüksek olmasına karşın yaptıkları iş sorunsuz olduğundan dolayı, aslında size daha ucuza mal olmaktadır.

Görüldüğü üzere sadece bu üç madde bile firma ile çalışmanın önemini anlamada yeterli hale gelmektedir.

Tıkalı Boru Açan Firma

Tıkalı Boru Açan Firma

Benzer Yazılarımız

Türkkonut Su Kaçak Tespiti
Türkkonut Su Kaçak Tespiti (Angora Tesisat) Türkkonut Su Kaçak Tespiti Hizmetleri – Su Tesisatlarında...
Merkezi sistem petek ısınmıyor probleminin çözümü
Yaşam alanlarının ısıtılması amacıyla kalorifer sistemlerinde kullanılan panel radyatörler halk arası...
Su Kaçağı Bulma Yöntemleri
Su Kaçağı Bulma Yöntemleri Su Kaçağı Bulma Yöntemleri aslında sizlerin yapacağı bir yöntem biçimi d...
Logar temizlik fiyatları hakkında bilgiler
Logar temizliği kolay bir iş değildir. Logar temizlik fiyatları ise yapılan işlemin niteliğine göre değ...
Petek Temizliği Ankara Fiyat – Temizlik fiyatları
Diğer tesisat işlerinde olduğu gibi petek temizliğinde de farklı fiyatlar söz konusudur. Petek temizliği ...
Kırmadan Su Kaçağı Bulma
Kırmadan Su Kaçağı Bulma (Ankara) Su kaçakları genellikle evin tuvalet banyo ve mutfak gibi bölümlerinde...