Kaçak Su Bulma Servisi

Kaçak Su Bulma Servisi (Firmaları)

Eskiden duvarlarda su kaçaklarını tespit etmek için tek çağre kazı yapmaktı. Kazmanın da garantisi yoktu. Günümüzde ise Kaçak Su Bulma Servisi Firmaları kırmadan süreçleri yönetirler. Kazı yapmadan kaçak suyun yerini noktasal olarak tespit etmek müthiş bir yöntemdir. Hatta bazen yaşı biraz ilerlemiş müşterilerimizden şu cümleleri duyuyoruz; ” bir keresinde su tesisat ustası çağırmıştım. Su saatim vana kapalı olsada dönüyor dedim. Usta; merak etmeyin su kaçağını buluruz dedi.. Evin kazmadık yerini bırakmadı. 10 gün sürünce ustaya artık yeter deyip göndermiştim”

Bakın 10 dakikalık tespit süreci 10 gün sürmüş. Üstelik evin her yerini kazmış. Çok kötü bir durum. Hem zaman hem de para kaybı. Sonuçta net değil. Bu durumları yaşanların tek adresi kurumsal Termal Görüntüleme ile Cihazlı Su Kaçağı Tespiti Şirketleridir.

Biz Ankara’da kurulmuş ve hizmet veren bir şirketiz. Ancak il dışında birçok ilde de müşterilerimiz vardır. Ankara gelişmiş bir il olduğu için Ankara’ya yakın diğer küçük illerden de bize ulaşabiliyorlar.

Eğer sizlerinde başına su kaçak sorunu gelirse çözüm için yukarıda yazdığımız en etkili yöntemi uygulayın. Müşterilerin üstüne düşen en zorlu görev kurumsal bir firma ile anlaşmak. Gerisini anlaştığınız firma halledecektir. Net çözüm ve kırma dökme olmadan üstelik.

Kaçak Su Bulma Servisi

Kaçak Su Bulma Servisi

Ankara Kaçak Su Bulma Servisi

Yaşadığımız bölgeye göre alt yapı sorunu veya borularımızın eskimesi, yıpranması zamanında yapılmamış olan bakım sorunlarından dolayı evlerimize yansıyan kaçak su durumu evimizi veya çalıştığımız ortamı etkileyebilir. Kaçak su sıkıntısı evimizdeki giderlerimizi etkileyebilir hatta evimizde oluşacak olan ortamı etkileyebilir.Giderlerimizde oluşan bu sıkıntıları tek başımıza aşamayabiliriz.

İlk olarak yapmamız gereken şey ana su vanasına bakarak kapatmak eğer ki vana kapanmasına rağmen sayaçlarımızda durum devam ediyorsa kaçak su olduğuna kanaat getirebiliriz. Bazen kaçak su durumu çok az ilerleme gösterebilir ve fark etmemiz zorlaşabilir zamanla etkisini gösterdiğinde müdahale etmede zorluk çekebiliriz. Bazen de fazlalık göstererek daha büyük sıkıntılara yol açabilir. Bu aşamadığımız durumlarda profesyonel olarak çağırdığımız ekip biz yorulmadan bize destek çıkacaktır. Peki ya nasıl? Profesyonel olarak yapılan bu işlem donanım ve bilgi ister. Yani Kaçak Su Bulma Servisi nin yapacağı bir hizmettir.

Su sızıntısını tespit etmek için tüm su noktalarınızı kontrol etmenizi ve en hassas olanlara öncelik vermenizi tavsiye ederiz: sifon, kümülüs ve borular. Bazı su sızıntıları görünmezdir. Mümkün olan en kısa sürede bir sızıntı testi yapılması tavsiye edilir.

Çıplak gözle herhangi bir sızıntı göremiyorsanız, görünmez olabilir. Evinizde bulmanıza yardımcı olmak için su giriş musluklarını arka arkaya kapatın ve her seferinde sayacınızdaki rakamları izleyin. sayılar dönmeyi bıraktığı anda, sızıntının bulunduğu devreyi tespit etmiş olursunuz. Su sızıntısını hala bulamıyorsanız, bir tesisatçıya başvurabilirsiniz.

Kaçak Su Bulma Servisi (Çalışma Yöntemleri)

Firmalardan evimize gelen kişiler ilk olarak evlerimizde su veya basıncı ölçmek için bulunan manometreye bakarak bize bu gibi durumlarda yol gösterecektir. Manometre hakkında bilgi vermemiz gerekirse, Manometre her su borusunun üstünde bulunan bir alettir. Bu alet su borularındaki basınç durumunu ölçerek bizi oluşacak sorunlardan koruyan ön görmemizi sağlayan aletler arasındadır.

Manometre basıncında ne kadar düşüş olursa o kadar sıkıntı olduğunu anlayabiliriz. Eğer ki düşüş devam ediyorsa suyun en küçük desibeldeki sesini duymak için akustik dinleme cihazları ile kaçak su oranı ölçülebilir. Bu gibi işlemler profesyonel ve donanım sahibi kişiler tarafından yapıldığında sorunun ortak olarak nasıl çözüleceği konusunda bize hızlı ve pratik yol göstermeye yarar. Kaçak su durumu ölçüldükten sonra eğer ki kaçak su bulunuyorsa çağırdığımız firma kaçak suyun oranına bakar ve işleme başlar. İşlem için o bölgenin açılmasıyla onarım başlar.

Onarım olduktan sonra bir süre daha durumumuza bakmalıyız. Evimizdeki yerleri kontrol etmeli ve en azından yılda bir kez su tesisatının onarım ve bakımını yaptırmalıyız. Kaçak su durumu günden güne arttığında yapılacak tek ve işe yaracak kaynak profesyonel olarak destek almaktır. Evimiz ve maddi anlamda sıkıntı çekmemek için destek almayı ihmal etmemeliyiz.

Benzer Yazılarımız

Yerden ısıtma tesisatı temizliği – Nasıl Yapılır?
Birçok evde olmamasına karşın son yılların yükselen trendi yerden ısıtma sistemleri olarak karşımıza...
Su Tesisatında Kaçak Bulma
Ankaralı hemşerilerimiz ve su kaçakları ile başı dertte olanlar. Bu yazımız tam size göre. Eminiz kafan...
Su kaçağı tespit fiyatları Ankara – Kaçak tespit yöntemleri
Eskiden kırılarak yapılan ve gözle görülmeyen su kaçağı tespiti günümüzde uzman olan profesyonel bir...
Pratik Lavabo Açma Yöntemleri nelerdir
Tıkanmış lavabonuzu bazı pratik yöntemler aracılığıyla açmayı deneyebilirsiniz.  ‘Peki, evdeki tı...
Su Kaçağını Tespit Eden Cihaz ve su kaçağı tespiti
Gelişen teknoloji sayesinde su kaçağını tespit eden cihaz modellerinde de gelişmeler olmuştur. Geçmiş d...
Çamaşır makinesi kokusu nasıl giderilir – koku problemi
Çamaşır Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir? Çamaşır Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir sorusu için birçok ce...