Çamaşır makinesi kokusu nasıl giderilir – koku problemi

Çamaşır Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir?

Çamaşır Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir sorusu için birçok cevap bulunur. Yazımızda detaylar vardır. Umarız istediğiniz bilgileri sunabiliriz. Bir evde en çok kullanılan eşyaların başında gelir ve yokluğu özellikle ev hanımlarının kâbusu olur. Çamaşır makinesi temizleme aracı olduğundan, kendisinin de temizlenmesi gerektiği akla gelmez ve temizliği en çok ihmal edilen eşyaların başını çeker. Bu durumda da çamaşır makinası koku problemi oluşur. Peki, koku nasıl oluşur, çamaşır makinesi kokusu nasıl giderilir? Ayrıca Çamaşır Makinesi Su Kaçağı için bilgilendirme isterseniz bu yazımızı inceleyebilirsiniz. Tıklayın Lütfen.

çamaşır makinesi kokusu nasıl giderilir

çamaşır makinesi kokusu nasıl giderilir

Çamaşır makinesi bozulduğunda biriken çamaşırlarla birlikte stres de artar. Bu nedenle çamaşır makinesinin ömrünü uzatmak için bakımını ihmal etmemelisiniz. Makinenizi kullanırken soğuk su kullanmanız bakteri üremesine neden olacağından düzenli olarak 60ºC veya daha yüksek sıcaklıklarda kullanmalısınız. Bunun yanı sıra deterjan miktarını çamaşır miktarına uygun olacak şekilde ayarlamalısınız.

Çamaşırları yıkandıktan sonra hemen çıkarmalısınız. Çünkü makinenin  gözle görülmeyen yerlerinde yıkama sonrası kirli su kalır. Ayrıca kalitesiz deterjan kullanımı da çamaşır makinesi kokusu nasıl giderilir sorusunu gündeme getirir?

Çamaşır makinesi kokusu nasıl giderilir- Çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir?

Makineden gelen koku katlanılması zor bir durumdur. Çamaşır makinesi nasıl temizlenir konusunda evinizde kolayca bulabileceğiniz malzemelerden yararlanabilirsiniz. Ancak bu yöntemlerin geçici çözüm sağlayacağını unutmamalısınız. Bu konuda en doğrusu profesyonel bir ekibin ve teknolojik ürünlerin ayrıntılı kalıcı temizlik yapmasıdır.

  • 1 çay bardağı limon tuzu ve 1 ölçü deterjanla makinenizi en yüksek sıcaklıkta ve devirde, en fazla durulama ile en uzun programda çalıştırın. Ardından  makinenin kapağını ve deterjan bölmesini açarak kurumaya bırakın. Bu işlemi 2-3 ayda bir tekrarlayabilirsiniz.
  • Makinenin deterjan gözüne 1 su bardağı çamaşır suyu koyup en uzun programda çalıştırın. Burada önemli olan  makinenin içinde suyun olabildiğince fazla beklemesidir. Ardından  boş bir şekilde makineyi kısa programda tekrar çalıştırmalısınız. Aksi takdirde çamaşırlarınızda lekelenme meydana gelebilir.
  • Makinenin gözüne  biraz sirke koyarak yüksek programda boş olarak çalıştırın. Ardından kısa programda hiçbir şey koymadan çalıştırmazsanız sirke kalıntıları kalabilir.
  • Makinenin çamaşır deterjanı koyduğunuz kısmını eğer çıkıyorsa çıkarıp yıkayın. Çıkmıyorsa nemli bir bezle silin.  Kapak kısmında bulunan lastiğin temizliği deterjan kalıntıları bu alanda biriktiği için önemlidir.

Çamaşır makinesi kokusu nasıl giderilir – Çamaşır makinası içi nasıl temizlenir

Kötü koku sorununa yol açan tıkanıklık çamaşır makinası içi temizliği gerektirir. Bunun için kameralı robotlar, basınçlı su aletleri, parçalayıcı ve temizleyici aletlerinden yararlanılır. Bu aletler bu iş için özel olarak son teknoloji ile üretilmiş cihazlardır ve kullanıldığında ortamda hiçbir yıkma, delme, kirletmeye neden olmaz.

Kötü koku oluşuma yol açan tıkanıklık için kanal görüntüleme robotu kullanarak gider görüntülenir ve tıkanıklığa neden olan cisim vb gibi durumlar tespit edilir. Ardından sorunun kaynağına göre çözüm stratejisi geliştirilir. Uygulanacak yöntemler hakkında kullanıcı bilgilendirilir. Hatta talep doğrultusunda görüntüler video veya fotoğraf biçiminde kullanıcı ile paylaşılabilir.

çamaşır makinesi kokusu nasıl giderilir

çamaşır makinesi kokusu nasıl giderilir

Çamaşır makinesinin boşaltma pompasında arıza varsa pompanın değiştirilmesi gereklidir. Ana motordan kaynaklanan sorunlarda sorunu teknik servis çözebilir. Çamaşır makinesi tıkanıklığının yol açtığı kötü koku oluşumu durumlarında en çok yapılan hata çamaşır makinelerine bilinçsizce müdahale etmeye çalışmaktır.

Gelişen teknoloji ile üretilen cihazlar sayesinde makinanın bulunduğu alanı su basma riskinden kurtarmış olursunuz.

Angora Tesisat olarak deneyimli çalışanlarımızın bilgisi ve teknolojik cihazların müthiş etkilerini birleştiriyor ve tıkanıklık durumlarında kalıcı çözüm sunuyoruz. Öncelikle arızayı yerinde tespit ediyor,  görüntüleme robotu ve tıkanıklık açma robotu ile gideri kontrol ediyoruz.

Tesitlerin sonucunda çamaşır makinesi tıkanıklığı açma işlemlerimiz sayesinde giderleri açıyoruz. Tıkanıklık sebebi pompa ise  pompa kapağının içini temizliyor ve tıkanıklığı ortadan kaldırıyoruz. Çamaşır makinesi kokusu nasıl giderilir sorununuzun çözümü için /iletisim/ adresini tıklayın.

Benzer Yazılarımız

Su Kaçağı Bulma Servisi Ankara
Su Kaçağı Bulma Servisi Ankara Hizmetleri Su Kaçağı Bulma Servisi Ankara da faliyet gösteren birçok firm...
Robotla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?
Robot tabiri, günümüzde gelişmiş teknolojiye sahip cihazlar için kullanılıyor. Tesisat dünyasında da a...
Tuvalet Tıkanıklığı Açma Hizmetleri nasıl yapılır?
Klozet ya da alaturka türde olan tuvaletlerin boruları çeşitli nedenlerden dolayı tıkanır ve taşma yapar...
Petek yıkama nasıl yapılır? Tüm yönleri ile petek temizliği
Günümüzde hemen hemen ev, iş yeri, ofis ve atölye gibi alanları içine alan her türlü binada petekle ıs...
Ankara Termal Kamera Su Kaçak Tespiti
Ankara Termal Kamera Su Kaçak Tespiti (Kırmadan) Birçok firma farklı yöntemler ile su sızıntılarını bu...
Aletle su kaçağı bulma yöntemleri hakkında
Birçok kişi su kaçaklarının eski yapılarda daha fazla olduğunu sanır. Aslında bu bir yere kadar doğrud...