Su Kaçağını Tespit Eden Cihaz ve su kaçağı tespiti

Gelişen teknoloji sayesinde su kaçağını tespit eden cihaz modellerinde de gelişmeler olmuştur. Geçmiş dönemlerde su kaçağı tespiti yapmak neredeyse imkânsızdı. Su kaçağını tespit etmek için evin duvarlarını ve fayanslarının kırılması muhtemeldi. Günümüzde ise modern teknoloji sayesinde su kaçağı kolaylıkla tespit edilmektedir.

su kaçağını tespit eden cihaz

su kaçağını tespit eden cihaz

Herhangi bir sebepten dolayı maruz kaldığınız su kaçağını, en az masraf ve uğraş ile ortadan kaldırılmak mümkündür. Su kaçağını tespit eden cihaz modelleri, sizlere su kaynağının verimli kullanılmasında da büyük avantajlar sağlayacaktır. Su kaçağını tespit eden cihaz modellerinde termal kameralar ve dinleme cihazları bulunmaktadır. Bu gibi ekipmanlar sayesinde sorunun kaynağına hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşılmaktadır.

Su kaçağı tespit cihazı rothenberger

Su kaçağı tespit cihazı Rothenberger markası, sektörde adından sıkça söz ettirmiştir. Büyük binalarda oluşan küçük bir su sızıntısı bile büyük sorunlar doğurabilmektedir. Her alanda kullandığımız temel ihtiyacımızı karşılayan sularımızın uzun süreli kesilmesini istemeyiz. Bu sebepten dolayı su kaçağının tespiti hızlı bir şekilde yapılmalıdır. Hızlı bir şekilde yapılan su kaçağı tespiti ile daha hızlı sonuçlara ulaşılmaktadır. Rothenberger su kaçağı tespit cihazında bulunan oldukça gelişmiş dijital alt yapısı sayesinde başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

SU KAÇAĞI TESPİT CİHAZI NASIL ÇALIŞIR?

Yukarıda anlattıklarımızdan sonra “Su kaçağı tespit cihazı nasıl çalışır?” gibi sorular sorduğunuzu duyar gibiyim. Son dönemlerde gelişen teknoloji, su tesisatındaki arızları tespiti için elektronik cihazlar sunmaktadır.  Elektronik cihazlarda bulunan termal kamera ve dinleme cihazları, su kaçağı kolaylıkla tespit etmektedir. Su kaçağı tespit cihazını duvara ya da fayansa tutmak suretiyle termal kameranın ekrana verdiği görüntü sayesinde su kaçağı tespiti yapılır ve hızlı bir şekilde çözüme ulaşılır.

SU KAÇAĞI TESPİT CİHAZLARI

Gelişen teknolojiyle birlikte su kaçağı tespit cihazları çeşitliliği de artmıştır. Termal kameralı ve dinleme cihazları sayesinde birçok kolaylığı sunan su kaçağı tespit cihazlarıyla evlerinizde ya da iş yerlerinizde bulunan su kaçakları hızlı ve güvenli bir şekilde tespit edilmektedir.

SU KAÇAĞI NEDEN OLUR?

Evlerinizde ya da iş yerlerinizde bulunan su kaçakları genel olarak tesisattan kaynaklanmaktadır. En yaygın su tesisat kaçakları ise pis su kaçaklarıdır. Pis sular zamanla evinizin içerisine girerek birikmeye başlarlar. Biriken bu pis su etrafa yaydığı kötü kokuyla sizleri rahatsız etmeye başlar. Boruda bulunan hasarlar ya da delinmelerden dolayı su kaçakları oluşmaktadır. Peki, pis su kaçağını nasıl anlarsınız? Eğer pis su kaçağınız varsa alt komşunuzun tavanında sararmış su lekeleri bulunur. Bu şekilde evinizde pis su kaçağı olduğunu anlayabilirsiniz. Su kaçağı neden olur, bakımı yapılmamış eski binalarda daha çok görülen su kaçağının sebebi boruların eskisi kadar sağlam olmamasıdır. Borular zamanla çürür ve su kaçağı meydana gelir. Su kaçağıyla beraber duvarlar rutubetlenir ve sizlere maddi hasarlar verebilir.

Su kaçaklarının diğer bir nedeni ise tesisatın acemi bir şekilde bağlanmasıdır. Bina ne kadar yeni olsa da hatalı yapılan tesisat yüzünden su kaçağı meydana gelebilir. Yanlış ve düzensiz bağlanan tesisatlar aynı eski binalarda da olduğu gibi duvarlara hasar vermektedir.

su kaçağını tespit eden cihaz

su kaçağını tespit eden cihaz

SU KAÇAĞI NERELERDE YAŞANIR?

Su kaçağı, su tesisatı olan her yerde yaşanma olasılığı vardır. Evlerde, iş yerlerinde, okullarda, hastanelerde yani kısacası aklımıza gelen her yerde su tesisatları yüzünden su kaçağı meydana gelmektedir.

SU KAÇAĞI NASIL ANLAŞILIR?

Su kaçakları birçok şekilde kendini göstermektedir. Duvar boyalarının kabarmasıyla su kaçağını anlayabileceğiniz gibi duvar boyasının dökülmesiyle de anlayabilirsiniz. Duvarda bulunan küflenme, rutubet ve pis koku da su kaçağı habercisidir.

Su saatinin kapalı olmasına rağmen dönmeye devam etmesi de su kaçağı olduğunu göstermektedir. Su kaçakları hayatımızı olumsuz şekilde etkilemektedir. Su kaçağı sorunu yaşadığınız zaman profesyonel bir ekibe başvurmanız gerekmektedir. Su kaçaklarına müdahale edilmediği zaman çözümü zorlu problemlere neden olmaktadır.

SU KAÇAĞININ ETKİLERİ NELERDİR?

Hayatımızın her noktasında kullandığımız suyun olmaması hayatımızı olumsuz şekilde etkilemektedir. Yemeklerimizi yaparken, evimizi temizlerken ya da duş alırken kullandığımız suyun kesilmesi yapacağımız işi geciktirir ve verimliliğimizi etkiler, psikolojik olarak etkilenir ve sürekli orada takılı kalırız. Su kaçağından kaynaklı olarak yaşanan su kesintisinde hızlı hareket edip profesyonel destek almalıyız.

SU KAÇAĞI ONARIMI NASIL YAPILIR?

Su kaçağı onarımı, ücret dahilinde yapılmaktadır. Profesyonel ve deneyimli ekiplerle birlikte gelişmiş cihazlar sayesinde hızlı ve güvenli şekilde su kaçağı onarımı yapılmaktadır. Yaklaşık birkaç saat içerisinde tespiti yapılan su kaçağının giderilmesi de birkaç saat sürmektedir.

SU KAÇAĞININ ONARILMASINI ERTELEMEK NELERE YOL AÇAR?

Su kaçağının onarılmasını ertelemek sizlere büyük problemler yaratabilir. Ertelenen su kaçağı ileride daha maliyetli olmaktadır. Su kaçağıyla beraber yaşadığınız rutubet kokusu ileride daha da artacak ve çekilmez bir hâl alacaktır. Bu gibi sebeplerden dolayı su kaçağı yaşadığınız da hiç vakit kaybetmeden profesyonel bir ekibe başvurmanız sizler için daha iyi olacaktır.

SU KAÇAĞI TESPİT CİHAZLARININ TEKNOLOJİK GELİŞİMİ

Su kaçağı tespit cihazlarının teknolojik gelişimi ile birlikte su kaçağının tespit edilmesi sorun olmaktan çıkmıştır. Geçmişte tamamen manuel ve tahminlerle yola çıkarak yapılan su kaçak tespitlerinde birçok hatalar yapılmaktaydı. Gelişen teknolojiden nemalanan su kaçağı tespit cihazları, termal kameraları ile birlikte boru hatlarını ve duvarları takip ederek eve hiçbir zarar vermeden sorunun kaynağına ulaşabilmektedir. Termal kameralar kızılötesi ışınlarla çalışır bu sayede gözle görünmeyen frekansı dışarıya aktarırlar. Tesisat üzerinde herhangi bir arıza varsa bu bölge mavi renkte görünmektedir. Sıcaklık farklarıyla da kaçak tespiti kolaylıkla yapılmaktadır. Noktasal olarak veriyi verebilen bu cihazlar ile birlikte bir nevi tasarruf yapmış olacaksınız. Su kaçağı tespiti yapan Angora Tesisat sizlere sunmuş olduğu hizmetiyle hem maliyetlerinizi azaltıyor hem de su kaçağı sorununuzu kökünden çözüyor.

Benzer Yazılarımız

Boru Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır? Tıkanıklık açma işlemleri
Bina içlerinde ve bina dışlarında olmak üzere iki ayrı kategoride ele alınması gereken bir konu olan bor...
Ankara Su Kaçağını Cihazla Bulan Usta
Ankara Su Kaçağını Cihazla Bulan Usta Eğer evinizde ya da iş yerinizde bir su kaçağı varsa Ankara Su Ka...
Kameralı Su Kaçak Tespit Fiyatları
Kameralı Su Kaçak Tespit Fiyatları Tecrübe ile teknoloji birleştiğinde su kaçakları çok hızlı çözü...
Ankara lavabo açma ve tıkanıklık giderme
Evlerde, ofislerde ve fabrika gibi alanlarda lavabolar en sık kullanılan temizlik unsurlarıdır. Sık kullan...
Ankara Koku Tespiti
Ankara Koku Tespiti Firmaları Ankara Koku Tespiti Firmaları içinde Koku Tespiti yapan çok fazla şirket yokt...
Banyo Zemine Su Kaçırması
Banyo Zemine Su Kaçırması Eğer bir daire yaşıyorsanız hiç beklenmedik bir anda alt kat komşunuz yanın...