Evde Koku Tespiti

Evde Koku Tespiti

Evde Koku Tespiti çalışmaları sunduğumuz en karmaşık hizmetlerden biridir. Nedeni belli olmayan bir kokunuz varsa ve bunu kendiniz bulamadıysanız yardım etmek için yanınızdayız. Tek yapmanız gereken Ankara ofisimizi aramak.

Yazı İçeriği;

Evde Cihazla Koku Tespiti

Evdeki Kötü Kokuları Bulan Usta

Personellerimiz aşırı derece de rahatsız edici kötü kokuları bulma konusunda tecrübeye sahiptirler. Koku sorunlarını çözmek, bazı gelişmiş araçların yardımını gerektirir. En önemli araç tecrübedir. Ankaralı vatandaşlarımız şirketimizi kötü kokuların kaynağını bulamadıklarında ararlar. İğrenç kokuları bulmak sinir bozucu olabilir. Koku testi ve tespiti artık kaçınılmaz olmuştur.

Kokular çok özneldir ve genellikle kokuları doğru bir şekilde karakterize etmek için kelime dağarcığımızda kelime eksikliği yaşarız. Yaşadığınız kokuyu bize daha iyi tanımlamanıza yardımcı olabilecek bazı kelimeler:

 • Çürük yumurta
 • Küf
 • Balık 
 • Doğal gaz
 • Kimyasal
 • Kirli çoraplar
 • Kirli Hava
 • Ter kokusu
 • İdrar
 • Yakıt
 • Ozon
 • Plastik
 • Metan gazı
 • İs

Ev ya da iş yerinizde bunlar ya da bunlara benzer kötü kokular varsa noktasal olarak tespit ederiz.

 

Evde Koku Tespiti

Evde Koku Tespiti

Ev İçinde Kötü Kokuların Kaynağı

Evde Koku Tespiti çalışmalarının en temel nedeni kokunun kaynağı bulmaktır. Kullanılmayan banyolardan mutfak lavabolarına kadar, kanalizasyon kokusu genellikle kanalizasyonlarımızdan sızabilir. Bu, özellikle kullanılmayan banyolarda yaygındır ve sülfürik, çürük yumurta kokusu yayabilir. Bu soruna neden olan nedir? Drenajlarda, kanalizasyon boruları ile lavabo arasında bir bariyer görevi gören suyu tutan, tabana yakın U şeklinde bir boru bulunur. Kullanılmazsa, su sonunda buharlaşabilir ve kokunun banyonuza girmesine izin verebilir. Gidere düzenli olarak su akıtmazsanız, sonunda evinizde çürük yumurta kokusuna benzer bir kanalizasyon gazı kokusu alırsınız. Düzenli olarak banyo kullanmasanız bile, en az haftada bir gidere su dökmek gerekir. Gazların bir kısmının giderilmesine ve evinizi koruyan su sızdırmazlığının etkin bir şekilde yeniden doldurulmasına yardımcı olacaktır. Bu, kokunun gitmesine yardımcı olacak ve birinin kullanması gerekiyorsa banyo çok daha hoş olacaktır.

Ankara Koku Tespit Ustası

Ankara Koku Tespit Ustası

Evde Koku İle Başa Çıkma

Evinizin herhangi bir yerinden, evcil hayvan veya kanalizasyon kokusu gibi ciddi, kalıcı bir koku tarafından istila edildiğini fark edebilirsiniz. Bu oldukça zorlu bir durumdur. Evde Koku Tespiti yapılmadan kokunu tam yeri tespit edilmez. Yetenekli uzmanlarımız, ister içeriden ister dışarıdan gelsin, rahatsız edici kokuları tespit etmek ve ortadan kaldırmak için eğitilmiştir. Sadece kokuları maskelemeyeceğiz, aynı zamanda sorunun nedeni ile başa çıkmak için profesyonel koku giderme tekniklerini kullanacağız. Kullandığımız modern cihazlar ile kötü kokuların yeri noktasal olarak belirlenir.

Koku Giderme Adımları

1- Kokunun Kaynağını Belirleme

Kokunun kaynağını ortadan kaldırmak, kötü kokudan kurtulmanın ilk adımıdır. Önce kokunun kaynağını ortadan kaldırmaya, ardından temizlemeye çalışacağız, bu da en net sonucu verecektir.

2- Tespit Edilen Kaynağı Temizleme

Koku giderme süreci, kokunun kaynağının belirlenmesi ve giderilmesi ile başlar. Kaynakla ilgilenildikten sonra, ekibimiz çeşitli yöntemlerle evinizi temizlemek ve kokusunu gidermek için çalışacaktır. Bunlara yüzeylerin temizlenmesi, koku gidericilerin uygulanması ve/veya gerektiğinde ozon veya hidroksil makinelerinin kullanılması dahildir.

Youtube videolarımızı izlemek ister misiniz? Tıkalayınız.

 

Benzer Yazılarımız

Mutfaktan Alt Kata Su Akıyor – Su Sızma Problemi
Bir evde, mutfakta, binada veya çevrede yaşanabilecek bir su sızıntısı her zaman problem olmuştur ve bunl...
Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları
Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları Ankara Ankara Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları ilden ile, mahal...
Dairede Su Kaçağı Nasıl Bulunur
Birçok kişi gibi sizde Dairede Su Kaçağı Nasıl Bulunur sorusunun cevabını merak ediyorsunuz değil mi? E...
Termal kamera ile kaçak tespiti nasıl yapılır?
Termal kamera ile kaçak tespiti, günümüzde en fazla tercih edilen kaçak bulma yöntemlerinden biri olarak k...
Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılıyor?
Temiz su tesisatlarında zamanla meydana gelen çatlama ya da çürüme nedenlerinden dolayı, su sızıntılar...
Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri Nelerdir?
Mutfak lavaboları tıkandığında birçok kişinin ilk aklına gelen bazı yöntemlerden burada bahsedeceğiz....