Ankara Logar Tıkanıklığı Açma işlemleri

Kanalizasyon sistemlerinde meydana gelen tıkanma, büyük bir sorundur. Kötü koku ve pisliği beraberinde getiren bu sorun giderilmediğinde, hastalıklara yol açabilir. Ankara logar tıkanıklığı açma gelişmiş cihazlar ile yapılır ve öncelikle tıkanıklık tespiti yapılır.

Eskiden fosseptik çukurları da dahil olmak üzere, kanal tıkanıklıkları, vidanjör adı verilen araçlar ile yapılırdı. Vidanjörlerin dezavantajı, kanal içerisinde meydana gelen tıkanıklığı tespit etmeden, bacadan vakumlu bir boru yerleştirmek suretiyle, içeride ne varsa kamyon üzerinde bulunan hazneye çekmekti.

Peki bu yöntem ile tıkanıklık gideriliyor muydu?

Tabi ki hayır!

Bu yöntemle yapılan çalışma, birçok açıdan sorunları da beraberinde getiriyordu. Tıkanıklık tam olarak giderilemiyordu ve boruların içi pis kalıyordu.

Günümüzde uygulanan yöntemde ise basınçlı su ve sustanın ucunda bulunan fırça ile temizleme yapılıyor. Aslında her iki yöntem de kullanılıyor. Hem iç mekanlardaki borularda, hem de dış mekanlardaki borularda aynı yöntemin uygulandığını söyleyebiliriz. Böylelikle iki aşamalı bir işlem uygulanmış oluyor.

Basınçlı su genelde fırça işleminden sonra yapılıyor ve boruların içi bu yöntemle tamamen temizlenmiş oluyor.

ankara logar tıkanıklığı açma

ankara logar tıkanıklığı açma

Ankara logar tıkanıklığı açma Aski

Ankara’da faaliyet gösteren ve Ankara Büyük Şehir Belediyesinin bir alt kolu olan Aski (Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi), ildeki atıksu ve içmesuyu sorunlarını çözüyor.

Aynı zamanda altyapı yatırımları ile de ilgileniyor. Mesela bir ilçede ya da bir beldede atıksu, yağmursuyu ya da içmesuyu hattı gerekiyorsa, yatırım bünyesine alarak, uygulamasını gerçekleştiriyor.

Ayrıca bahsettiğimiz hatlardaki sorunları da gideriyor. Herhangi bir nedenden dolayı arıza ya da tıkanıklık gerçekleştiğinde, bu arızaların ve tıkanıklıkların giderilmesi işlemlerini yerine getiriyor.

Kurumun yaptığı işlerden bir tanesi de Ankara logar tıkanıklığı açma Aski olarak gerçekleştiriyor.

Kurum bünyesinde birçok makine bulunuyor. bu makinelerden bazıları, yapım için, bazıları ise arızaların giderilmesi için kullanılıyor.

Atıksu ya da yağmursuyu hatlarında meydana gelen tıkanmaları gidermek için, kurum bünyesinde birçok araç bulunuyor. tıkanıklık açma cihazları büyük bir kamyona entegre bir şekilde bulunuyor. Aslında bu makinelerin özel bir tasarım olduğunu söyleyebiliriz. Kamyonun kasası ise dev bir su tankı…

ankara logar tıkanıklığı açma

ankara logar tıkanıklığı açma

Bu su tankından sistemin temizliği için basınçlı su veriliyor. Aslında iki tür araçtan bahsetmek mümkündür.

Birinci araç küçük bir ticari araç ve aracın içinde kapalı devre kamera sistemi bulunuyor. bu sistem ise kanal içerisine gönderilen kameradan gelen görüntüleri işliyor. Araç içerisinden kameranın bulunduğu traktör ya da robot adı verilen cihazı kontrol ediliyor.

Ankara tıkanıklık açma

Tıkanıklık açma işlemlerinde zaten ilk önce görüntüleme yapılıyor. Yazının başında da belirttiğimiz eski yöntemlerden farklı olarak, tıkanıklıklar noktasal olarak tespit ediliyor.

Ankara tıkanıklık açma işlemlerinde kullanılan gelişmiş cihazlar sayesinde, borular zarar görmüyor ve yapılan işlem oldukça kısa sürüyor.

Belki de birçoğumuz tıkanıklık giderme işleminin nasıl yapıldığını bilmiyor. Aslında biz burada konunun anlaşılması açısından bir video ekleyeceğiz. Böylelikle yapılan işlemi yakından görmüş olacaksınız.

Ankara kanal temizleme

Kanal temizleme işlemi, bakımın bir parçasıdır. Düzenli olarak yerel yönetimler tarafından uygulanır. Bu işlemi özel firmalar da yapar. Yerel yönetimlerin talebi üzerine tabi ki…

Düzenli olarak kanal temizliği neden gereklidir?

Ankara ili de dahil olmak üzere, büyük şehirlerde artan nüfus, beraberinde bazı sorunları da getiriyor. Altyapı yetersizliği de bu sorunlardan bir tanesidir. Hatta en büyük sorunlardan bir tanesidir desek yeridir.

Ankara kanal temizleme işlemleri bu yüzden önemlidir. Düzenli olarak bakım ve temizlik yapılmadığı zaman, yüksek miktarlarda gelen debiden dolayı, atıksu boruları çok çabuk bir şekilde tıkanabilir. Bu durumun bir sonucu olarak ise günlük yaşam olumsuz etkilenir ve aksamalar meydana gelir.

Düşünün ki evinizde lavabo gideri tıkandığı zaman nasıl sıkıntı çekiyorsunuz, işte sizler gibi birçok kişinin kullandığı ve birçok kişiden gelen atıkların tek bir boruyu tıkadığını, rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Keçiören tuvalet açma

Profesyonel firmaların en çok yaptığı işlemlerden bir tanesi, tıkanıklık açma işlemidir. Önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi kullanıcıdan kaynaklanan bazı hatalardan dolayı tuvalet ve banyo giderleri çok çabuk olarak tıkanabilir.

Keçiören tuvalet açma işlemlerinin bu yüzden sıklıkla yapıldığını söyleyebiliriz. Tabi ki eski yöntemlerin terk edildiğini ve artık daha modern yöntemlerin kullanıldığını da belirtelim. Gelişmiş cihazlar kullanılarak, tıkanıklıklar noktasal olarak tespit edilir ve yine gelişmiş cihazlar sayesinde kısa bir sürede, tıkanıklıklar giderilebilir.

ankara logar tıkanıklığı açma

ankara logar tıkanıklığı açma

Ankara kanal tıkanıklığı açma

Kanal tıkanıklığı açma ve tuvalet açma işlemleri aslında aynıdır. Kanaldan kasıt, bina etrafında bulunan borulardır. Tuvalet boruları ise binanın iç kısmında kalan borulardır. Ama iki boruda da yapılan işlem aynıdır. Yalnızca kullanılan araçlarda farklılıklar vardır.

Ankara kanal tıkanıklığı açma işlemlerinde öncelikle görüntüleme yapılır. Burada amaç, boruya zarar vermeden ve kısa sürede tıkanıklığın giderilmesidir. Bu yüzden tıkanıklığa neyin sebep olduğunun tespit edilmesi gerekir. Ayrıca tıkanıklığın, borunun neresinde olduğunun da tespit edilmesi önemlidir.

Benzer Yazılarımız

Jeotermal boru kalite sorunları neye göre belirlenir?
Jeotermal boru kalite sorunları, ısı yalıtımı sağlamak isteyen kişilerin dikkat etmesi  gereken bir kon...
Ankara Rezervuar Su Kaçağı
Ankara Rezervuar Su Kaçağı Evlerde ki sızıntıların nerede olacağı belli olmaz. Ankara Rezervuar Su Kaç...
Lavabo Tıkanınca Ne Yapılır- Tıkanan Gider Boruları
Sıhhi tesisat firmalarının en sık karşılaştığı yakınmalar “Sifonun çekiyorum su gitmiyor”, “La...
Ankara Lavabo Tıkanıklığı Açma
Ankara Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları Ankara Lavabo Tıkanıklığı Açma hizmetimiz vardır. Şirket...
Bina Temelinden Su Çıkıyor
Bina Temelinden Su Çıkıyor (Çözümler) Bina Temelinden Su Çıkıyor,  Nedenleri ve Çözüm Yöntemleri n...
Kırmadan Pimaş Açma-  Pimaş Açma İşlemleri
Pimaş, banyo, küvet, lavabo gibi alanlarda bulunan, PVC’den (sentetik plastik) yapılmış, gider ile kanal...