Banyo Koku Tespiti Yapmanın Püf Noktaları

Banyo Koku Tespiti Ankara

Birçoğumuzu banyosundan Kötü kokular gelir. Ankara Banyo Koku Tespiti yaptırma kimsenin aklına gelmez ama:)) Yıllarca bu kötü kokuları çekmek yerine biraz araştırma yapıp internetten Kötü Koku Tespiti yapan Firmaları bulabilirsiniz. Banyo Koku Tespiti Yapmanın Püf Noktaları nelerdir diye uzun uzadıya araştırmalar yapmanıza hiç gerek yok. Bizi arayın yeterli.

Koku tespiti yapılırken, önce sorunun kaynağı araştırılır. Banyo Koku Tespiti, tesisat firmalarının gelişmiş cihazlar kullanması ile birlikte oldukça kolay hale gelmiştir. Gelin isterseniz birlikte kokunun kaynağına inelim ve nedenlerini irdeleyelim. İster yeni yapı olsun, ister eski yapı, inşaat sırasında moloz ve inşaat atıklarının bir kısmı, tuvalet gider borularının içerisine düşürülür. Sonrasında kontrol edilmediği için tıkanıklığa neden olan bu cisimler orada kalır.

İnsanlar dairelerine gelip yerleştiklerinde, ilk başlarda herhangi bir sorun görünmemektedir. Çünkü tıkanıklığa neden olan bu cisimler, tam olarak etken değildir. Banyo alanları yoğun kullanıma sahip olan yerlerdir. Bu nedenle sıklıkla bizi Ankara Banyo Koku Tespiti için çağırmaktadırlar.

Saç kılı, suda erimeyen tuvalet kağıtları ve diğer cisimlerin atılması ile birlikte, banyoda bulunan tuvaletlerin gideri, yukarıda bahsettiğimiz cisimler ile birleşir ve tam tıkanma olayı meydana gelir.

İlk başlarda sorun, banyodan gelen koku ile anlaşılır. Ev sahibi kokuyu gidermek adına, bilgisi dahilinde olan yöntemleri dener, ancak başarılı olamaz. Son çare olarak profesyonel tesisatçılardan yardım ister.

Tabi ki banyodan gelen kokunun tek nedeni tıkanıklık değildir. Pimaş boruların içerisinin kuru olması ya da pimaş boru ile gider arasında bulunan S adı verilen borularda su kalmaması gibi nedenleri de, kötü kokunun nedenleri arasında sayabiliriz.

Koku tespit cihazı ile hızlı çözüm

Başka çaresi kalmayan ev sahibi tesisat firmasından yardım ister. Tesisat firması gelir ve Banyo Koku Tespit Cihazı ile sorunu noktasal olarak tespit eder. Geriye yalnızca sorunun çözümünü uygulamak kalmıştır.

Koku Tespit cihazı ise aslında, sisteme duman veren bir makinedir. Dumanın çıktığı yere göre, sorunun kaynağı tespit edilmiş olunur.

Genelde duman çıkan yerler, kimsenin aklına bile gelmeyen yerlerdir. Mesela yatak odası ya da salon kapılarının aralarından duman çıkabilir. Nedeni ise borunun geçtiği yere yakın olan bu yerlerin, dumanın çıkışına izin vermeleridir. Bu yüzden kapı aralarından duman çıkar.

banyo koku tespiti

banyo koku tespiti

Eğer gider borularında delik ya da kırık gibi durumlar varsa, boruların zarar gören kısımlarının değişmesi gerekir.

Eğer böyle bir durum yoksa, giderlerin ağızlarına muflu conta takılır. Sorun yer süzgeçlerinde ise su hazneli süzgeçler takılır. Balkon alanlarında bulunan süzgeçlerde buna dahildir. Çünkü bu alanlardan da koku gelmesi muhtemeldir.

Banyo Yer Süzgeci Kötü Koku Tespiti

Banyo Koku Tespiti yaptığımızda en fazla karşılaşılan noktaların başında Banyo Süzgeç Koku Tespiti gelmektedir. Dairelerde belirli yerlerde su süzgeçleri bulunur. Eğer daire teras katına sahipse, köşe noktalarda birer adet süzgeç bulunur. Banyo, balkon ve mutfak alanlarında da bulunabilir. Mutfak alanlarında süzgeçlere çok sık rastlanmaz. Genelde zemini fayans ise koyulabilir.

Yer süzgeçlerinde küçük bir hazne bulunur ve bu haznenin içinde bir miktar su bulunması gerekir. Pimaş boruları yapı itibari ile soğuk havayı sıcak havaya çevirirler. Bu sıcak hava ise zamanla süzgecin içindeki suyu buharlaştırır. Böyle bir durumda ise etrafa oldukça rahatsız edici bir koku yayılır.

banyo koku tespiti

Banyo Koku Tespiti

Kokunun nereden geldiği bir türlü anlaşılamaz. Daha doğrusu daire sahipleri ilk başlarda durumun tıkanıklıktan kaynaklandığını zannederler. Ancak bir türlü tam olarak sorunun kaynağını bulamazlar.

Su hazneli süzgeçler, su haznesiz süzgeçler ile değiştirildiğinde sorun ortadan kalkar.

Banyo Kokusu Tavsiye

Banyo Kokusu Tavsiye yazılarını okumaya gerek kalmadan kurumsal bir firmadan bilgi istemek daha hızlı aklınızda bulunan soruları giderir. İnternette yazılan yazıların birçoğu gerçektende uzman kişilerin yazmadığı makalelerden ibaret. Oysa Banyo Kötü Koku Tespiti işlemleri gerçek bir uzman tarafından yazılması gereken önemli bir konudur. Derinlerden gelen kokunun nasıl giderileceği ile ilgili bilgiyi yukarıda sizlere aktardık. Yüzeyden gelen kokuların giderilmesi ise oldukça basittir. Günlük kullanımdan dolayı, banyo alanlarında yüzeyden kötü koku gelebilir.

Ev hanımları özellikle banyo alanlarına önem verirler ve bu alanlarda, gereğinden fazla kimyasal bazlı temizleme maddeleri kullanırlar. Bu maddelerin kalıntıları yüzeyde zamanla birikir ve kokuya neden olur. Bir diğer neden ise kimyasalların fayans derzlerini aşındırması ve bu boşluklardan kötü koku yayılmasıdır.

Banyo Kokusu Tavsiye olarak bizler sizlere, doğal yolla elde edilmiş kokuları tavsiye edebiliriz. Oldukça basit yöntemler ile evde sizde bu kokuları yapabilirsiniz. Aktarlardan ya da internet üzerinden de hazır yapılmış ve doğal bitkilerle hazırlanmış kokuları satın alabilirsiniz.

Koku Tespiti Ankara

Şirketimiz; Koku Tespiti işlemlerini Ankara da tüm bölgelerde sağlamaktadır.  Ankara ilinde uzun yıllar faaliyet gösteriyoruz. Uzman olduğumuz alanlardan bir tanesi de koku tespitidir. Profesyonel ekibimiz ve gelişmiş cihazlarımız ile Ankaralılara hizmet vermeye devam ediyoruz.

banyo koku tespiti

banyo koku tespiti

Angora Tesisat firmasına sitenin iletişim bölümünden ulaşabilir ve her türlü sorun ve görüşlerinizi bildirebilirsiniz. Unutmayın Koku Tespiti Ankara ilinde bizden sorulur.

Banyodan gelen lağım kokusu nasıl giderilir

Banyo alanlarında farklı yerlerden lağım kokusu gelebilir. Özellikle havalandırma boşluklarından böyle bir kokunun geldiğini söyleyebiliriz.

Havalandırma boşluklarında pimaş borular dikey bir şekilde konumlandırılmıştır. Bu konumlarından dolayı tıkanıklık söz konusu değildir. Yani tıkanıklıktan kaynaklı koku olduğunu söyleyemeyiz.

Ancak bu borularda herhangi bir çatlak ya da kırık durumu varsa, buralardan sızan atıksulardan dolayı lağım kokusu durumu oluşabilir.

Ya da yapının bodrum katındaki pimaş borularda bir sorun vardır ve bu sorundan dolayı, lağım kokusu tüm binayı sarar. En çok koku ise havalandırma boşluklarında hissedilir.

Bir diğer neden ise pimaş boruların çatı çıkışlarıyla aynı hizada bitirilmesidir. Bu yanlış bir uygulamadır. Doğrusu ise çatı hizasından en az 15 santimetre yukarıda olmasıdır.

Benzer Yazılarımız

Tavandan su sızması neden olur? — Su sızması çözümleri
Tavandan su akması durumu, tesisatlarda meydana gelen kaçaklardan dolayıdır. Tavandan su sızması durumunda...
Kalorifer Tesisatı Su Kaçağı Bulma
Kalorifer Tesisatı Su Kaçağı Bulma(0531 981 58 77) Kalorifer Tesisatı Su Kaçağını Bulma süreci, tesisa...
Su Kaçaklarını Sigorta Şirketi Karşılar Mı
Su Kaçaklarını Sigorta Şirketi Karşılar Mı? Soru basit aslında. Biz de ev ve iş yerlerinde oluşan su s...
Kanal açma sustası nedir? Ne işe yarar?
Kanal açma sustası, yaygın olarak kanal açma teli bilinmektedir. Lavabo açma sustası nasıl kullanılır...
Türkkonut Su Kaçak Tespiti
Türkkonut Su Kaçak Tespiti (Angora Tesisat) Türkkonut Su Kaçak Tespiti Hizmetleri – Su Tesisatlarında...
Su Arıza Tespiti
Su Arıza Tespiti Ankara Su Tesisat borularında oluşan en ufak bir kaçak evinize ya da iş yerinize zarar ver...