Ankara Su Tesisatı Röntgen Cihazı

Ankara Su Tesisatı Röntgen Cihazı

Öncelike evinizde ya da iş yerinizde bir su sızıntısından şüphe ediyorsanız ne yapacaksınız? Ankara Su Tesisatı Röntgen Cihazı ile kaçakları tespit eden Firmaları aramadan önce basit bir yöntem denemenizi öneririz.

1.Adım: Su sayacına bakın. İçinde genellikle “sızıntı göstergesi” olarak adlandırılan kırmızı bir üçgen veya gümüş-siyah bir disk göreceksiniz.

Ankara Su Tesisatı Röntgen Cihazı

Ankara Su Tesisatı Röntgen Cihazı

2.Adım: Gösterge dönerken tüm su tüketicilerinin bağlantısı kesilirse, iç mekan sıhhi tesisat tesisatında bir kaçak kusurunuz vardır. Sıhhi tesisat okunun kendisi hareket halindeyken sıhhi tesisatta herhangi bir gösterge yoksa, sisteminizde de bir sızıntı arızası vardır.

3.Adım: İlk bakışta ok hareket etmezse, okun konumunu not edin ve 10 dakika bekleyin. Su sayacını tekrar kontrol edin, eğer durum değişmediyse, sızıntınız zayıftır, ancak doğru lokalizasyonu ve hızlı onarım gerektirir.

Evinizde, iş yerinizde, kurumunuzda, fabrikanızda su tasarrufu yapmak, yalnızca faturalarınızın yüksekliğini azaltmaya değil, aynı zamanda doğal bir kaynak olarak suyu korumaya da önemli ölçüde katkıda bulunacaktır. Tuvalet muslukları, evinizdeki toplam su tüketiminin yaklaşık üçte birini kullanır. Basit geleneksel kazanlar, su tahliyesi için 10 litre kullanır. Bu, günde bir ay içtiğinizden daha fazla su saldığınız anlamına gelir.

Su Tesisatı Röntgen Cihazı

Su Tesisatı Röntgen Cihazı

Ankara Su Tesisatı Röntgen Cihazı İle Sızıntı Tespiti

İçme suyu değerli ve pahalı bir sudur.  Tespit edilemeyen bir sızıntı, su kelimenin tam anlamıyla yere akarken tüketiciye pahalıya mal olabilir. İşte bunun için Ankara Su Tesisatı Röntgen Cihazı ile su kaçaklarını tespit ediyoruz. Binanın bodrum katlarındaki su hasarı, bir süre tespit edilemeyebilir ve bu da çevredeki yüzeylerde maliyetli hasara neden olabilir. Sızıntıların büyük çoğunluğu yeraltında  ve ev duvarlında gizlidir ve yüzeyde bariz bir şekilde kendini göstermez. Kaçak tespit ekibinin beceri ve deneyiminin paha biçilemez hale geldiği yer burasıdır işte. En son teknoloji cihaz ürünü ile kaçak tespit ekipmanını kullanarak işlemleri yaparlar. Yetenekli kaçak tespit personellerimiz en zorlu koşullarda kapsamlı sızıntı tespit hizmetleri sağlayabilir. Çağrılarınıza, saha ekiplerimiz ve bir acil duruma kısa sürede yanıt vereceklerdir.

Basit ama önemli bilgiler;

Sifonlu tuvalet sifonu yılda 285.000 galon su tüketebilir.

blank

klozet

Saniyede bir damla su yayan musluk günde 25 litreden fazla su tüketir! Yılda 9.000 litrenin üzerindedirler.

blank

musluk

Metal borudaki 3 mm’lik delikten 2.75 bar basınç altında 9463 litre su 24 saat akmaktadır.

blank

demir boru

Su Sızıntılarını Röntgen Cihazı İle Nasıl Tespit Edilir?

Son teknoloji Ankara Su Tesisatı Röntgen Cihazı dedektörlerimizle, bölgenizdeki evinizdeki, iş yerinizdeki veya belediyelerinizdeki su sızıntısının kaynağını minimum kesinti ile bulabileceğiz! Bugün piyasadaki en güncel su algılama ekipmanını kullanmaktan gurur duyuyoruz. Kullanılan teknoloji, sızıntının yarattığı sesi dinlemenin çeşitli yöntemlerine dayanmaktadır. Yeraltı suyu sızıntıları, temelde ve bir binanın diğer bölümlerinde ciddi hasara neden olabilir. Ayrıca beton temel altında olmaları veya zemine gömülü olmaları nedeniyle sızıntıları tespit etmek zordur. Beton temele zarar vermeden veya zemini kazmadan yeraltındaki bir su sızıntısını tespit etmek ve düzeltmek zordur. Bu sadece sıhhi tesisat dışında daha fazla sorun yaratabilir. İyi haber şu ki, modern teknolojiyle, toprağı kazmaya veya betonu yok etmeye gerek yok. Termal Görüntüleme ile su kaçağı tespiti çok daha kolay ve dahası binanızın temellerine ve bütünlüğüne zarar vermeden kaçağı tam olarak tespit edebilirsiniz. Termal Görüntüleme, taranan alanın sorunlu alanlarını gösteren bir görüntü veya video üretebilen bir cihazla gerçekleşir. Kullanıcıya veya operatöre, herhangi bir kiri veya kiri fiziksel olarak temizlemeden, beton veya zemin seviyesinin birkaç fit altına kadar sıhhi tesisat sisteminin tam bir görünümünü sağlar. Sıhhi tesisat sorunlarını ve yapısal sorunları bulmanın ve ele almanın en hızlı yoludur.

Benzer Yazılarımız

Su Kaçak Tespit Fiyatı Ankara
Su Kaçak Tespit Fiyatı Ankara 2023 yılına geldik ama müşterimizin çoğu duvarlarında ıslak olunca ne ya...
Beytepe Su Tesisat Ustası
Beytepe Su Tesisat Ustası (Tecrübeli) Ankara Su Kaçak Tespiti hizmetlerinde Beytepe Su Tesisat Ustası arıyo...
Tuvalet kokusunu gidermenin yolları
Yaz aylarına girmek üzereyiz. Güneşli günler bizleri bekliyor. kış aylarındaki yorgunluğumuzu, bol mikt...
Evde Su Kaçağı Bulma
Evde Su Kaçağı Bulma Ev içinde oluşan su kaçağı oldukça moral bozar. Peki bu sorunu siz kendiniz çöze...
Lavabo Tıkanıklığı Açma Firmaları
Lavabo Tıkanıklığı Açma Firmaları Ankara ilinde faliyet gösteren firmamız, Lavabo Tıkanıklığı Açm...
Kırmadan Su Kaçağı Bulma
Kırmadan Su Kaçağı Bulma (Ankara) Su kaçakları genellikle evin tuvalet banyo ve mutfak gibi bölümlerinde...