KANAL GÖRÜNTÜLEME MAKİNASI

Kanal görüntüleme makinası profesyonel ekipler tarafından kullanılan teknolojik cihazlardır. Kanal görüntüleme makinası sayesinde tesisatta bulunan her şey göz önüne çıkmaktadır. Bu cihazlar tesisatta bulunan tıkanıklıkları nokta atışı şeklinde tespit etmektedir. Kanal görüntüleme cihazları sayesinde kanalizasyon boruları, pimaş borular, boru içi görüntüleme gibi işlemler yapılabilmektedir.

kanal görüntüleme makinası

kanal görüntüleme makinası

Tesisatta bulunan tıkanıklıklar ileride büyük problemler yaratabilir. Bu nedenden dolayı tesisatta yaşanılan problemin tespiti bu aşamada önemli bir rol oynamaktadır. Eğer tesisatta bulunan problem gerçek anlamda tespit edilmediyse yapılan onarım işlemleri de kesin bir çözüm olmayacaktır. Tesisatta yaşanılan problemler kanal görüntüleme makinası sayesinde gözler önüne çıkmaktadır. Tesisatta yaşanılan tıkanıklık hata payı olmaksızın bu profesyonel cihazlar sayesinde tespit edilmektedir.

Kanal görüntüleme makinası kullanımının sizlere büyük avantajları olacaktır. Bu avantajların başında ise zaman kazanımı gelmektedir. Bu cihazlar sayesinde tesisatta bulunan problem anında tespit edilebileceği için sizlere büyük zaman kazancı sağlayacaktır. Kanal görüntüleme cihazı sayesinde eve gereksiz bir yere zarar verilmeden sorunun kaynağı tespit edilebilir. Bu tespit işlemi çok hızlı bir şekilde gelişmektedir.

Kanal tesisatlarında bulunun problemlerle geçmişte deneme yanılma yoluyla mücadele edilmekteydi. Günümüzde gelişen teknolojiden nemalanarak üretilen profesyonel ekipler sayesinde bu gibi tahmine dayalı tespit işlemleri yerini profesyonelliğe bırakmıştır.

Kanal görüntüleme makinası profesyonel ekiplerce kullanılmaktadır. Kanalın içerisinde bulunan tıkanıklık %100 oranında tespit edilmektedir. Kanal tıkanıklığında kullanılan doğal yöntemler geçici çözümlerdir. Doğal yöntemlerin arasında yer alan malzemeler; karbonat, sirke suyu ve limon tuzu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yöntemlerle tesisatta bulunan büyük sorunları gideremezsiniz. Tesisattaki bulunan tıkanıklığa sadece küçük bir delik açabilen bu yöntemler sonuç vermeyecektir, tesisatın içindeki tıkanıklık yağların donması sonucuyla tekrar meydana gelmektedir. Bu nedenden dolayı kanal tıkanıklığı açma işlemleri profesyonel ekiplerce yapılmalıdır. Kanal içerisinde ki tıkanıklık kanal görüntüleme makinası sayesinde hızlı bir şekilde tespit edilir ve tespit sonucu ulaşılan verilere göre işlemler yapılır. Bu işlemler de profesyonel cihazlarla yapılmaktadır. Angora Tesisat sizlere kanal tıkanıklığı konusunda profesyonel ekibi ve cihazlarıyla hizmet vermektedir.

Boru İçi Görüntüleme Cihazı

Boru içi görüntüleme cihazı sayesinde borunun içerisinde bulunan ve tıkanıklığa neden olan sebepler tespit edilmektedir. Boru içi görüntüleme işlemi; boru içi görüntüleme cihazının kamerasının girebileceği tüm borularda kullanılmaktadır.

Gider borularında çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Bu sorunlar dışarıdan bakıldığında belli olmamaktadır. Dışarıdan bakıldığında tespiti yapılamayan işlemler için boru içi görüntüleme cihazı kullanılmaktadır.

Boru içi görüntüleme cihazın da LED ışık sistemi bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde karanlık boru içi bile aydınlatılabilir. Boru içi görüntüleme cihazı hassas bir cihazdır. Kablonun ucunda bir kamera bulunur ve kablo uzunluğu cihaza göre değişiklik göstermektedir.

kanal görüntüleme makinası

kanal görüntüleme makinası

Boru içi görüntüleme cihazında alınan görüntüler kayıt altına alınabilmektedir. Bu da ileride yaşanacak olan problemlerin önüne geçmektedir. Aksi durumda yapılan çalışma uzayabilir. Angora Tesisat profesyonel ekibi sayesinde bu gibi sorunların üstesinde boru içi görüntüleme cihazıyla gelmektedir.

Gelişen teknolojiden nemalanarak üretilen bu cihazlar birçok konuda faydalı olmaktadır. Bu cihazların kullanımı sayesinde zamandan tasarruf edilmektedir.

Kanal Görüntüleme Cihazı

Kanal görüntüleme cihazı sayesinde tesisatta bulunan tıkanıklığın tespiti hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Tesisatta bulunan tıkanıklığın birden fazla nedeni olabilir. Geleneksel yöntemlerle fark edilemeyen tıkanıklıklar bu cihazlar sayesinde hızlı bir şekilde tespit edilebilmektedir.

Kanal içerisindeki tıkanıklığın profesyonel anlamda onarılması için tıkanıklığın tespiti nokta atışı şeklinde yapılmalıdır. Kanal görüntüleme cihazı hata payı olmaksızın kanal içerisinde ki tıkanıklığı gözler önüne sermektedir.

Kanal tıkanıklığının birçok nedeni olabilir. Bu nedenler kullanıcı hataları ve inşaat kalıntıları olmak üzere ikiye ayrılabilir. İnşaat kalıntılarında oluşan tıkanıklığın çözümü evde yapılacak olan doğal yöntemlerle halledilecek bir iş değildir. Bu nedenden dolayı böyle sorunlarda profesyonel bir ekibe başvurmanız gerekecektir. Tesisat tıkanıklığının doğru tespiti yapılmadan yapılan her işlem sizlere daha büyük sorunlar yaratabilir. Gider tıkanıklığı su kaçaklarına dönüşür. Su kaçakları komşunuzun tavanına akar. Komşunuzun tavanından akan bu su damlaları yüzünden komşunuzla aranız bozulabilir. Bu nedenden dolayı tıkanıklık problemlerinde profesyonel bir ekibe başvurmalısınız. Angora Tesisat sizlere profesyonel ekibi ve cihazlarıyla Ankara’ da hizmet vermektedir.

Rothenberger Kanal Görüntüleme

Kanal görüntülüme cihazları üreten birçok firma bulunmaktadır. Fakat bu firmalar arasında sıklıkla adından söz ettiren Rothenberger firmasıdır. Rothenberger firması Almanya’ da bulunmaktadır. Rothenberger Kanal Görüntüleme cihazı kalitesi ve sağlamlığı ile kanal görüntüleme işlemlerinde profesyonel ekiplerce sıklıkla tercih edilmektedir.

Kanal Görüntüleme Cihazı Neden Kullanılır?

Kanal görüntüleme cihazı kullanım sebepleri arasında tespit doğrulama gelmektedir. Tespit doğrulama işlemleri sayesinde yapılan tespitler gerçekçi sonuçlardır. Bu tespitleri hiçbir insan yapamaz. Profesyonel cihazlar birçok tıkanıklığı zorlanmadan tespit edebilmektedir.

Geçmişte tesisatta yaşanılan tıkanıklıkların tespiti için deneme yanılma yolu kullanılmaktaydı. Deneme yanılma işlemleri sırasında ustalar tarafından birçok hatalar yapılmaktaydı. Bu hatalar sonucunda sizlere daha fazla masraf çıkmaktaydı. Hatta tıkanıklık işlemleri, her yerin kırılıp dökülmesi halinde bile tamamen çözülmemiş olmaktaydı. Kanal görüntüleme cihazları sayesinde bunların önüne geçilmiştir. Gelişen teknolojiyle beraber üretilen bu cihazlar büyük problemleri tamamen ortadan kaldırmaktadır. Tesisattaki problemin çözülmesi için tesisattaki tıkanıklığın tam anlamıyla tespiti sağlanmalıdır. Bu cihazlar sayesinde tesisattaki tıkanıklar kendi eliyle konulmuş gibi bulunmaktadır.

Kanal görüntüleme cihazı kullanımının sizlere büyük avantajları olacaktır. Geçmişte yapılan bu işlemler sonucunda sizlere inşaat kalıntılarıyla dolu bir ev kalmaktaydı. Tesisattaki problemin tespiti için tüm duvar kırılıp dökülmekteydi. Kanal görüntüleme cihazı sayesinde gider tıkanıklıkları tespiti için gereksiz bir şekilde evin hiçbir yerine zarar verilmemekte olup bu sayede işlem sonrası sizlere bir savaş alanı bırakılmamaktadır. Angora Tesisat profesyonel ekibi ve cihazlarıyla sizlere kanal tıkanıklığı açma konusunda Ankara’ da hizmet vermektedir. Bu gibi sorunlar yaşıyor ve Ankara’ da bulunuyorsanız Angora Tesisata başvurmanız en doğru işleminiz olacaktır.

Benzer Yazılarımız

Banyo alt kata su kaçırıyor – Alt kata su akması nedenleri
Angora Tesisat olarak, banyo alt kata su kaçırıyor sorunu ile çok sık karşılaşıyoruz. Müşterilerimiz ...
Ankara Su Kaçağı Firması
Ankara Su Kaçağı Firması Ankara Su Kaçağı Firması – Hızlı ve Etkili Çözümler: Su kaçağı, ...
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma- Kanalizasyon Tıkanıklığı Unsurları
Lağım döşemi olarak da adlandırılan kanalizasyon, künk ya da büz adı verilen kalın borular kullanılar...
Akan banyo tavanı nedenleri – Akan banyo çözümleri
Banyo alanı bir evin en önemli alanlarından bir tanesidir. Tıpkı mutfak alanlarında olduğu gibi, bir evde...
Kırmadan Su Kaçağı Tespiti
Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Ankara Tesisatlarınızdan şüpheleniyorsunuz. Aklınızda Kırmadan Su Kaçağ...
Cevizlidere Su Kaçak Tespiti
Cevizlidere Su Kaçak Tespiti (Angora Tesisat) Cevizlidere Su Kaçak Tespiti, genellikle kırmadan yapılan yön...