Petek Temizlik Kampanyası nedir? – Kampanya özellikleri

Tesisat firmalarının yaptığı işler arasında; tesisat tıkanıklığını giderme, tesisat temizliği, kombi bakımı, kombi arıza giderme ve petek temizliği gibi işler vardır. Biz bu yazımızda, tesisat firmalarının yaptığı işler arasında olan petek temizliğinde ne gibi kampanyaların düzenlendiğini ve bu kampanyaların şartlarını anlatacağız. Petek temizlik kampanyası, firmalara göre değişkenlik gösterebilir.

Petek temizlik kampanyası

Petek temizlik kampanyası

Sadece tesisat firmaları değil, hemen hemen bütün firmalar, sürekli müşterilerine yönelik ya da yeni müşterilerine, ürün ya da hizmet indirimi şeklinde faaliyet yürütebilirler. İşte bu faaliyetlere kampanya adı verilir.

Petek Temizlik Kampanyasında Neler Var?

Kombi cihazlarının bakımı senede iki defa yaptırılmalıdır. Bunun nedeni, kış boyunca bu cihazların yoğun bir şekilde çalışmasıdır. Cihazın kendisince ve aksamlarında biriken pisliklerin ve tıkanıklıkların giderilmesi gerekir.

Aynı şekilde sıcak su ile çalışan tesisatlarda ve bu tesisatlara bağlı olarak çalışan peteklerde, suda bulunan kireçlenmeden dolayı ya da peteğin kendisinden kopan parçalardan oluşan pisliklerin düzenli olarak temizlenmesi gerekir.

Bu işleme petek yıkama adı verilir. Petek yıkama bazı durumlarda kimyasal maddeler ile de yapılabilir. Genelde yapılan iş, peteklerin sökülmesi içindeki pis suyun boşaltılması ve içinin temiz su ile yıkanmasıdır.

Petek temizlik kampanyası

Petek temizlik kampanyası

Ancak yıkama işlemi için kullanılan temiz su yeterli olmayabilir. Petek içlerinin tam anlamıyla temizlenmesi için basınçlı su ile birkaç defa yıkanması gerekir. Aynı şekilde, özel olarak üretilen ve güçlü bir yapıda bulunan kimyasallar ile de petek içlerinin tamamen pisliklerden arındırılması gerekir.

Bu işlem düzenli olarak senede iki defa yaptırıldığında, hem kombi cihazı, hem de kombi cihazına bağlı olan aksamlar verimli bir şekilde çalışır.

Kombi cihazlarında da yapılan temel bakımlar, elektronik aksamlardaki arızaların giderilmesi, ateşleme sistemlerinin yenilenmesi gibi işlemlerdir. Ayrıca, kombi cihazı üzerinde bulunan vana ve boru aksamlarının da temizlenmesi gerekir. Buna ilave olarak cihazdaki gazın buhar olarak dışarıya atılmasını sağlayan, hermetik bacaların da yenilenmesi gerekebilir.

İşte yapılan tüm bu işlemler hesaplandığında maliyetli olabilir. Maliyet, firmaların verdikleri hizmetlere ve firmalara göre değişkenlik gösterir. Eğer firma kaliteli bir işçilik çıkarıyorsa fiyatı da o oranda, diğer firmalara göre yüksek olabilir.

Bütün bu hizmetlerin bir kampanya dahilinde yapılması, müşteri açısından avantajlı bir durumdur. Başta da belirttiğimiz gibi firmalara düzenledikleri kampanyalarda, yaptıkları hizmetlerde indirim uygulayabilirler.

Tesisat firmaları da genelde yaptıkları hizmetlerde sürekli müşterilerine indirim uygulayarak, kampanya düzenlemiş olurlar. Ayrıca müşteri sayısını artırmak için de farklı kampanya türleri düzenlenebilir.

Petek Temizlik Kampanyası Angora Tesisatta!

Angora Tesisat olarak, düzenli olarak bizler ile çalışan müşterilerimize, petek temizlik kampanyası düzenliyoruz. Düzenlediğimiz kampanya tarihlerine ve ayrıntılarına, www.angoratesisat.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Petek temizleme kampanyası düzenlemenin yanı sıra, müşterilerimize yönelik olarak diğer kampanyalarımızdan da site adresimize girerek haberdar olabilirsiniz.

Uzman olduğumuz konulardan bir tanesi olan, temiz su kaçak tespiti işlemlerinde de zaman zaman kampanya düzenliyoruz. Ayrıca kanal tıkanıklığı giderme ve başarı ile uyguladığımız diğer tesisat işlerinde de düzenlediğimiz kampanyalardan, sitemiz vasıtası ile haberdar olabilirsiniz.

Benzer Yazılarımız

Apartmanda Su Sızıntısı Kim Öder
Apartmanda Su Sızıntısı Kim Öder? Apartmanda Su Sızıntısı Kim Öder, Yasal Haklarınız ve Sorumlulukla...
Tesisat kaçakları ve giderme yolları
Tesisat kaçakları denildiği zaman aklımıza temiz su, pis su ve ısıtma sistemlerinde hasarlar sonucu oluş...
Su Kaçak Tespit Cihazı
Su Kaçak Tespit Cihazı Su Kaçağı Tespit Cihazı satın almaya karar verdiyseniz, sizlere birkaç önerimiz ...
Cevizlidere Su Kaçak Tespiti
Cevizlidere Su Kaçak Tespiti (Angora Tesisat) Cevizlidere Su Kaçak Tespiti, genellikle kırmadan yapılan yön...
Eryaman Su Tesisatçısı
Eryaman Su Tesisatçısı Eryaman Su Tesisatçısı bulma konusunda şanslı müşterilerimiz bize ulaşabiliyor...
Su kaçak bulma Ankara ilinde  nasıl yapılır?
Su kaçak bulma Ankara ve diğer illerde, en fazla karşılaşılan tesisat sorunlarının başında yer almakta...