Yerden ısıtma temizliği fiyat – Tasarruflu yerden ısıtma

Yerden ısıtma temizliği son teknoloji üretilen cihazları kullanan firmalarda aynı şekilde yapılmaktadır. Ancak yerden ısıtma temizliği fiyat konusunda piyasa koşullarından kaynaklanan bir farklılık söz konusudur. Cihazlar, temizleme kimyasalları gibi sarf malzemeleri de yerden ısıtma temizliği fiyat farklığı doğurur.

Yerden ısıtma temizliği fiyat

Yerden ısıtma temizliği fiyat

Yerden ısıtma temizliği fiyat nasıl belirlenir?

Yerden ısıtma sistemi, mekânın zemine döşenen boru veya kablolar sayesinde ısınmasını sağlayan bir ısıtma sistemi yöntemidir. Yerden ısıtmanın üç farklı uygulama şekli vardır. Sulu borulu, elektrik kablolu ve karbon film çeşitleri olan yerden ısıtmanın en çok kullanılan çeşidi sulu borulu yerden ısıtmadır. Elektrik kablolu yerden ısıtma hamamlarda, kış bahçelerinde ve kapalı balkon ısıtmasında kullanılır.

Yerden ısıtma sistemi tüm  enerji kaynaklarına uyumludur. Hava sirkülasyonu olmamasına bağlı olarak tozlanma geç olur. Çocuklu evlerde sağlını dikkat edemeyen çocukların parke veya fayansların üzerine oturarak hastalanması ihtimali ortadan kalkar. Kaliteli malzemeler kullanılarak yapılan yerden ısıtma sisteminin ömrü bina  ömrü ile aynı ömürde olur.

Yerden ısıtma, yakıt tasarrufu sağlar. Radyatörlü sistemlerin aksine eşyaları yerleştirmekte sıkıntı yaşanmaz ve yıllık bakım gerekmez. 2 yılda bir yerden ısıtma temizliği yapılması gereklidir. Düşük sıcaklık boru içinde bakteri oluşumuna uygun ortam sağlar.  Bu durumda kimyasal ile bakım yapılır. Tüm bu avantaj ve dezavantajlar tesisatçılar için yerden ısıtma temizliği fiyatları konusunda belirleyici unsurlardır.

Yerden ısıtma temizliği nasıl yapılır?

Yerden ısıtma temizliği için kullanılan ithal, çok özellikli cihazlar tek başına şahsi olarak satın alındığında çok maliyetli olur. Ayrıca bu cihazların kullanımı bilgi ve deneyim gerektirir. Peki, bu üstün nitelikli son teknoloji cihazlar sayesinde yerden ısıtma temizliği nasıl yapılır?

İnsanların tesisat bakımında en çekindiği konulardan biri etrafın kirlenmesidir. Bu uygulama yapılırken uzaktan işlem gören cihazlar kullanıldığı için etraf kirlenmez, görüntü kirliliği oluşmaz. Angora tesisat olarak bu konuda tecrübemiz ve bilgi seviyemiz ile iddialıyız. Bu hizmeti bizden aldığınızdan pişman olmayacağınızın, ısınma sorunu yaşamayacağınızın garantisini verebiliriz.

Temizliğe başlarken makinemizi gidiş ve dönüş hortumlarını kolektörlere bağlarız. Ardından  kombiye giriş çıkış olmaması için kolektörden kombiye giden bağlantıların vanaları kapatırız. Öncelikle ilk pis suyun tahliyesini yapmak için makinenin tahliye ve temiz su dolum hortumlarını takarak makineye uygun hale getiririz. Böylece sistem tahliyeye hazır hale gelmiş olur.

Yerden ısıtma temizliği fiyat

Yerden ısıtma temizliği fiyat

Daha sonraki aşamada bütün odaların giriş çıkış vanaları kapatılır ve sadece tek odanın vanaları açık bırakılıp pis su ve serbestte dolaşan çamur balçık ve tortuların sistemden uzaklaşması sağlanır. Tahliyenin ardından kombi açılarak sistemdeki su 30-40 dereceye kadar ısıtılarak  tekrar kombi ve bağlantıları kapatılır.

Temizleme kimyasalı yeterince makineye ilave edilir ve makine çalıştırılarak kimyasalın karıştırılması sağlanır. Tüm odaların vanaları kapatılarak işlem tüm odalarda yapılır. Ardından tekrardan durulamaya geçilerek sistemdeki kimyasallı su atılır, temiz su basılır ve durulama yapılmış olur.  Sistem basıncı 1.5 bar olacak kadar su eksiği tamamlandıktan sonra hava alma işlemi yapılır. Kombi tekrar çalıştırılarak  ısınma kontrol edilir.

Temizlik işlemi kullanılan cihazların kalitesi ve tesisat ekibi üyelerinin tecrübesi göz önünde bulundurulduğunda sizleri zora sokmadan ekonomik ısınma sağlar. Eşit ısı ile dengeli ısınma sayesinde sıcaklık farklılıkları ortadan kalkar. Böylece havadaki nem oranı dengesizliği ortadan kalkar.

Etkili, kalıcı temizlik sayesinde yapılan tasarruf yerden ısıtma temizliği fiyat konusunda tedirgin olmanın önemsizliğini ortaya koyacaktır. Ayrıca evinizde yaşayan küçük bir çocuk varsa istediği yerde kendisine oyun alanı bulabilir. /iletisim/ adresinden bize ulaşarak destek talebinde bulunabilirsiniz.

Benzer Yazılarımız

Su Kaçağı Arızası Nasıl Anlaşılır – Su Kaçağı Belirtileri
Su kaçağı, herkesin karşılaşabileceği problemlerden birisidir. Su kaçağı, ev sahibini oldukça zor dur...
Koku tespiti Ankara ilinde ve profesyonel bir anlayış
İnşaat tamamlandıktan sonra, tesisat muayenesi yapılır. Muayene ise sisteme basınçlı su verilerek yapıl...
Tuvalet Tıkanıklığı Açma Hizmetleri nasıl yapılır?
Klozet ya da alaturka türde olan tuvaletlerin boruları çeşitli nedenlerden dolayı tıkanır ve taşma yapar...
Boru Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır? Tıkanıklık açma işlemleri
Bina içlerinde ve bina dışlarında olmak üzere iki ayrı kategoride ele alınması gereken bir konu olan bor...
Peteklerin üstü sıcak altı soğuk – Nedenleri
Kombi sisteminde peteklerin eşit şekilde ısınması verimli bir ısıtma sağlanması açısından oldukça ...
Banyo alt kata su kaçırıyor – Alt kata su akması nedenleri
Angora Tesisat olarak, banyo alt kata su kaçırıyor sorunu ile çok sık karşılaşıyoruz. Müşterilerimiz ...