Tıkalı tuvalet açmak için neler yapılabilir?

Günümüzde pek çok insan tıkalı tuvalet açma yolları hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir, bu nedenle yazımızda tıkalı tuvalet açmak için neler yapılabilir sorusunu detaylı olarak açıkladık.

Siz de tuvalet tıkandı ne yapmalıyım diye düşünenlerdenseniz, en doğru yerdesiniz!

Tıkalı gider açma yöntemleri hakkında bilgi vermeye geçmeden önce, bu probleme nelerin neden olduğunu açıklamak istiyoruz. Bu sayede ilgili sıkıntının tekrar etmesine engel olmak için, gerekli önlemleri almak mümkün olacaktır.

Tuvaletlerin tıkanmasına neden olan tek bir sebepten bahsetmek mümkün olmamaktadır, çünkü bu duruma sebebiyet veren pek çok farklı unsur söz konusu olabilmektedir. Bu unsurlardan bazıları şu şekilde karşımıza çıkmaktadır:

-Tuvalet kağıtlarının çok fazla sayıda gidere atılması,

-Tuvalet kağıdı yerine farkı bir maddeden yapılan kağıtların gidere gönderilmesi,

-Alçı, kireç ve bunlar gibi sert maddelerin tuvalet giderlerine atılması,

-Ev içerisinde biriken toz, kir gibi her türlü pisliğin tuvalete atılması,

-Katı ve sert herhangi bir cismin tuvalet giderine kaçması

-İnşaat malzemelerinin yer aldığı kabın yıkandıktan sonra gidere dökülmesi,

-Çocuk oyuncaklarının, özellikle küçük olanlarının tuvalete düşmesi ve gidere gitmesi

-Islak mendillerin tuvalet giderine atılması,

-Poşet, torba, temizlik bezi, ped, çocuk bezi gibi malzemelerin giderlere atılması,

-Kedi kumlarının tuvalete dökülmesi,

-Saksılarda yer alan toprakların tuvalete dökülmesi gibi nedenlerde atık suyu taşıyan borularda tıkanmalar meydana gelebilmektedir. Saydığımız maddelere dikkat etmek ve bu uygulamalardan uzak durmak, tuvaletlerin tıkanmasının önüne geçebilmek için yapılabilecek en temel işlemler arasında yer almaktadır.

Ancak kimi zaman ne kadar önlem alınırsa alınsın, ilgili sorunun yaşanmasına engel olunamamaktadır. Burada oluşan sebepler çoğu zaman kişilerin kullanımından değil, teknik bir takım aksaklıklar nedeniyle meydana gelmektedir. Teknik aksaklıklardan kaynaklı tıkanmalara verilebilecek örnekler arasında şunlar bulunmaktadır:

-Bina yapım aşamasındayken kurulan tesisat sistemlerinde düşük kalite malzemelerin kullanılması,

-işçilik hataları,

-Binayı oluşturmak için kullanılan çimento, alçı, kireç gibi ürünlerin dikkatsizlik sonucu borularda birikmesi,

-Boru hatlarının yanlış bağlanması gibi nedenlerle, daire sahiplerinin kullanımları haricinde hasarlar meydana gelebilmektedir.

Her ne sebeple olursa olsun, tıkanmış bir tuvaletin en yakın zamanda açılması gerekmektedir. Aksi takdirde kişilerin yaşam standartları ciddi anlamda düşmekte ve en temel ihtiyaçların giderilmesi zorlaşacaktır.

tıkalı tuvalet

tıkalı tuvalet

Bu noktada tıkanan tuvalet borusu nasıl açılır sorusunun yanıtını bilmek son derece önemlidir.

Tıkalı tuvalet açmak için ilk etapta uygulanabilecek iki farklı seçenek söz konusudur. Bunlardan ilki bireylerin kendi kendilerine yapabilecekleri, evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri olarak kendini göstermektedir.

Kişilerin böyle bir sorunla karşılaştıklarında ilk olarak yapmaları gereken şey, tuvaletin taşmasını önlemeye çalışmaktır. Bunun için de tıkandığı belli olan tuvaleti kullanmaktan kaçınmak gerekmektedir. Daha sonra, eğer tıkanan tuvalet tipi klozet ise tıkalı klozet açma yöntemleri uygulanmalıdır. Klozetin kapağı çıkarılmalıdır. Ardından klozetin alt bölümü için lastik bir tampon bulunmadır. Son olarak da yan tarafta bulunan vanalar kapatılmalıdır.

Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra, doğru bir pompa yardımı ile tuvalet giderine baskı uygulanabilir. Bu aşamada karıştırılamaması gereken kullanılan pompanın cinsidir. Basit bir kubbe şekline sahip olan pompalar, lavabo ve küvet tıkanmalarında kullanılmalıdır. Tuvaletler için ise alt bölümünde bir uzantıya sahip olan pompalar kullanılmalıdır, çünkü bu tip pompalar, tuvalet deliğine yerleşecek şekilde tasarlanmıştır.

Başka bir yöntem ise sıcak su ile dolu bir kabı tuvalete dökerek açılmasını beklemektir. Eğer bu da işe yaramaz ise bir parça bulaşık sabunu ya da şampuan tuvalete dökülebilir. Bir süre bekledikten sonra tuvalet yıkanır.

Tıkalı tuvalet açma alaturka tipi tuvaletlerde de benzer yöntemlerle yapılmaktadır.

Bütün bu uygulamalar kişilerin uzman bir ekipten yardım almadan, kendi başlarına yerine getirebilecekleri işlemlerdir. Fakat bu yöntemler kimi zaman işe yaradığı gibi kimi zaman da sorunu çözmede başarısız olmakta ya da kısa vadede çözebilmektedir. Böyle durumlarda, tıkanma problemi çok geçmeden yeniden kendini gösterebilmektedir.

Dolayısı ile profesyonel bir tesisat ekibi çağırmak kaçınılmaz olmaktadır. Tıkalı boru açma yöntemleri konusunda özel ekipmanlar yardımı ile müdahalelerde bulunan ekipler, etkili ve kalıcı sonuçlar elde etmektedir.

Tesisatçıların sıklıkla kullandığı tıkalı boru açma makinesi ve tıkalı gider açma makinesi en iyi sonuç veren araçlar arasında yer almaktadır. Makineli sisteme geçişle birlikte, kırma ve dökme işlemleri geride kalmıştır. Böylelikle de tesisat tamiri sonrası oluşan hasar ve tadilat gerektiren işlerin ortaya çıkması engellenmiştir.

İlgili sorunu yaşayan kişilerin, tesisat ekibi çağırmadan önce, problemin çözülebilirliği dışında en fazla düşündüğü konular arasında, işin ekonomi boyutu gelmektedir. Bu nedenle de internet üzerinden en çok aratılan başlılar incelendiğinde tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları, tıkalı boru açma fiyatları ve tıkalı tuvalet açma fiyatları şeklinde cümlelerle karşılaşılmaktadır.

Bu konu hakkında bilgi vermek adına pek çok tesisat firması, telefon numaralarını sitelerine eklemiştir. Sorunun büyüklüğü, yaşanılan bölge ve anlaşılan firmanın özelliklerine göre fiyatlar değişim gösterebilmektedir.

Tuvalet tıkanmasına ne yapılır?

Tuvalet tıkanmasına ne yapılır sorusuna en etkili cevabı, alanında uzman kişiler tarafından oluşturulan tesisat ekipleri vermektedir.

Gelişen teknoloji ile birlikte kesin çözüm üreten araçları kullanmaya başlayan bu ekipler, kendilerini tanıtmak için hazırladıkları internet sitelerinde tıkanan tuvalet nasıl açılır izle adı altında bölümler oluşturarak, yaptıkları işlemlerin müşteriler tarafından görülmesini sağlamaktadır.

Tesisat firmaları, bu platformlarda ayrıca sahip oldukları ekipmanlar hakkında da bilgi vermektedir. Profesyonel ekiplerin kurdukları siteler dışında, tıkanan tuvalet nasıl açılır sorusu kadınlar kulübü gibi forumlarda da kendine yer bulmaktadır.

Teknik işlemler sırasında sıklıkla, tıkalı gider açma aparatı ve tıkalı tuvalet açma makinesi gibi ürünlerden bahsedilmektedir. Çoğu insan da tesisatçıların kullandıkları araçlar hakkında bilgi sahibi olmayı, yapılan işlemleri daha iyi anlayabilmek için istemektedir.

Bunun yanı sıra tıkalı boru açma makinesi fiyatları da merak edilen bir diğer konudur. Ürün özelliklerine ve marka farkına göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Bu nedenle sizler için, profesyonel ekipler tarafından kullanılan tıkanıklık açma araçlarını açıkladığımız bir liste hazırladık!

Listede yer alan araçlar ise şu şekildedir:

-Robotla tıkanıklık açma cihazı: Tıkanıklık sorununa neden olan nesne ve gerçekleştiği alan bulunduktan sonra, robotla açma cihazı kullanılarak ilgili bölge kolayca temizlenir.

-Kameralı görüntülüme cihazı: Tıkanıklığa neyin sebep olduğunu bulmak adına kullanılan kameralı görüntüleme cihazları sayesinde, tuvaleti neyin tıkadığı bulunur. Boru hatları içerisine gönderilen kamera aracılığıyla tıkanmanın gerçekleştiği alan ve nedeni izlenebilmektedir.

-Helezon yaylar: Robotla tıkanıklık açma cihazının uçlarında yer alan ve aparatların takıldığı kısımdır.

Ankara tuvalet açma işlemi nasıl yapılır?

Ankara Türkiye’nin en kalabalık ikinci kenti olan ve aynı zamanda başkent olması nedeniyle de siyasi, ekonomik ve sosyal açılardan son derece önemli bir noktada yer alan bir kenttir.

Ankara tuvalet açma işlemi konusunda da oldukça fazla imkana ve çeşitliliğe sahip bir şehirdir. İl sınırları içerisinde yer alan çok sayıda tesisat firması, kullandığı son teknoloji ürünleri sayesinde, ilgili soruna vakit kaybetmeden müdahale etme imkanı elde etmektedir.

tıkalı tuvalet

tıkalı tuvalet

Ankara tuvalet tıkanıklığı açma sorununa nasıl çözüm buluyor?

Ankara şehrinde yaşayan ve tuvalet tıkanıklığı açma ile ilgili yardım almak isteyen kişilerin, bu soruna uygun çözüm yolları için en fazla Ankara tuvalet tıkandı ne yapmalıyım şeklinde arama yaptıkları gözlemlenmiştir.

Bu tarzdaki bir problemle karşılaşıldığında, yukarıda açıkladığımız evde uygulanabilecek bir takım yöntemlere başvurmak mümkündür. Ancak sorunun ciddi boyutlara ulaştığı durumlarda, uzman tesisat ekiplerinin yardımı gerekmektedir.

Tıkalı klozet açma Ankara ilinde genel anlamda profesyonel destekle çözümlenmektedir. Bunun yanı sıra alaturka tuvaletler ve diğer tüm gider tıkanıklıkları için de Ankara’da en çok başvurulan yöntemin, tesisatçılar olduğu bilinmektedir.

Teknik bir ekipten yardım almanın daha fazla tercih edilmesi nedeniyle de kentte daha kalıcı çözümlere ulaşılmaktadır.

Tuvalet tıkanıklığını açan kimyasallar işe yarıyor mu?

Tuvalet tıkanıklığını açan kimyasallar hakkında en fazla araştırılan iki konu, bu ürünlerin nasıl kullanıldığı ve işe yarayıp yaramadığı üzerinedir.

Sizler için bu iki soruyu cevaplıyoruz!

Tıkalı tuvalete açmak için ne dökülür sorusunun en bilinen yanıtı olarak karşımıza çıkan kimyasallar, işini bilen bir kişi tarafından uygulandığında oldukça etkili sonuçlar verebilmekte ve tıkanıklığı açabilmektedir.

Kimyasallar, şişesi üzerinde yazan miktarda tuvalet giderine dökülmelidir. Ardından yaklaşık bir gün kadar orada bekletilmeli ve sonrasında tuvalet kullanılmalıdır.

Bu noktada en önemli olan şey, kimyasalın doğru kullanılmasıdır. Aşırı dökülmesi gider borularına zarar verebileceği gibi, insan sağlığını da olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu nedenle talimatların tamamı yerine getirilmeli ve uygun görülen süre boyunca evdeki tüm canlılar alandan uzak tutulmalıdır.

Benzer Yazılarımız

Mamak Su Kaçak Tespiti
Mamak Su Kaçak Tespiti (Ankara) Ankaranın her yerinde çalışmalarımız var. Özellikle de Mamak Su Kaçak T...
Duvarda Su Borusu Tespiti
Duvarda Su Borusu Tespiti Su Kaçağı sorunların da ilk iş sorunlu olan, Duvarda Su Borusu Tespiti yapmakla b...
Beysukent Su Kaçak Tespiti
Beysukent Su Kaçak Tespiti (0312 479 12 06) Ankara Beysukent’te Tesisat Ustası Beysukent Su Kaçak Tespi...
Gider Borusu Tıkandı, Eyvah Gider Borusu Tıkandı!
Başta evlerimizde olmak üzere tüm yaşam alanlarında karşılaşılan tesisat sorunlarının başında gider...
Evde Tuvalet kokusu neden oluşur?
Evsel ve endüstriyel atıkların neden olduğu tuvalet kokusunun birçok nedeni vardır. Nedenleri ikiye ayıra...
Kazan hattı su kaçağı tespiti nasıl yapılır?
Kazan Hattı Su Kaçağı Tespiti Büyük sitelerde ve rezidans gibi yapılarda, merkezi sistem kullanılır. Ay...