Tıkalı tuvalet açma fiyatları – Tıkalı tuvalet açma hizmeti kalitesi

Tuvaletler evin en çok kullanılan alanlarından bir tanesidir. Bina içerisinden ya da bina dışından tuvaletlere bağlı olan pimaş borular zamanla tıkanabilir. Tıkanmanın kullanıcıdan kaynaklı bazı nedenleri vardır. Birçok kişi tuvaletleri tıkandığı zaman tıkalı tuvalet açma fiyatları hakkında sorular sormaya başlıyor. Biz de en çok merak edilen bu konu hakkında, sizlere bir fikir vermek istedik.

Tıkalı tuvalet açma fiyatları

Tıkalı tuvalet açma fiyatları

Öncelikle şunu belirtelim, fiyatı hangi ürün ya da hizmet olursa olsun, her zaman için kalite belirler. Kullanılan araç ve gereçlerin kalitesi ve hizmetin kalitesi her zaman için fiyat üzerinde belirleyici bir unsura sahiptir.

Gelişmiş cihazlar, tesisat piyasasında kullanılmadan önce, tıkanıklığın nerede olduğunun tespiti ve tamiri oldukça zor bir işlemdi. El yordamı ve belirli bir tecrübeye göre tıkanıklıklar tespit ediliyordu. Tespit işlemi uzun zaman alıyordu ve birçok yerinde kırılıp dökülmesi gerekiyordu. Aynı şekilde tamir işleminde de birçok yer kırılıp dökülüyordu.

Bu durum ev sahipleri açısından maddi ve manevi olarak büyük külfetlere neden oluyordu. Ancak günümüzde gelişmiş cihazların, tesisat sektöründe kullanılması ile birlikte, tüm bu sorunlar ortadan kalktı. Ancak hala tesisat sektöründe de tecrübenin önemi yadsınamaz.

Tesisat tamiri ve tespitinde yeni yöntemlerin uygulanması da, kırma ve dökme olayına son verdi. Yukarıda saydığımız tüm bu etkenler bir araya geldi ve tespit tamirat işleri daha iyi ve kaliteli yapılmaya başlandı.

Aslında eski zamanlarda yapılan işlemlere bakıldığında, tamirat yaptıran kişiye eski yöntemle yapılan tespit ve tamirat işlemi daha pahalıya mal oluyordu.

Tıkalı tuvalet açma fiyatları – Tuvalet açma ilacı

Pimaş tıkanıklıklarında birçok kişi, sorunu kendi çabaları ile çözmeye çalışır. Bazı durumlarda evde tıkanıklık gidermek için kullanılan ilaçlar işe yarayabilir. Tuvalet açma ilacı iki farklı bağlamda değerlendirilebilir.

Piyasada satılan ve boru tıkanıklığına yönelik olarak satılan ve bireysel olarak kullanılabilen ilaçlar, belli tıkanıklıklar için kullanılır. Diğer kimyasal ürünler ise profesyonel olarak kullanılabilecek ürünlerdir. Çok güçlüdürler ve gelişmiş cihazlar ile kullanılırlar.

Tıkalı tuvalet açma fiyatları, yukarıda saydığımız tüm bu yöntemlerin ve gelişmiş cihazların kullanılması ile birlikte, eskiye oranla daha azaldı diyebiliriz.

Tuvalet tıkanıklığı açma makinası

Kırmadan ve dökmeden tıkanıklık gideren cihazların kullanılması, aynı zamanda fiyatların da daha ekonomik bir hale gelmesini sağladı. Kırma ve dökmeden kaynaklanan zararların da önüne geçilmesini sağladı.

Tıkalı tuvalet açma fiyatları, tuvalet tıkanıklığı açma makinası ve tespit makinalarının çıkması ile birlikte ekonomik bir hale geldi.

Tıkanıklık gideren makinaların birçok markası satılıyor. Ancak isim yapmış ve kalitesini kanıtlamış markalar var ve bu markaları, tesisat firmaları yoğun bir şekilde tercih ediyor.

Bu tür makinaların ana gövdesi bulunuyor ve gövdeye bağlı iki hortum yer alıyor. Hortumlardan bir tanesi, temiz su almak için kullanılıyor. Diğer hortum ise aslında çelik spiral boru olarak görev yapıyor. Spiral borunun ucunda bulunan farklı aparatlar ile tıkanmaya neden olan cisimler parçalanıyor.

Tıkalı tuvalet açma fiyatları

Tıkalı tuvalet açma fiyatları

Makine boru içinde tıkanıklığa neden olan cisimleri parçalıyor ve borunun dışına çıkartıyor. Makinanın bir diğer görevi ise haznesinde basınçlı su üreterek, boruda durulama işlemi gerçekleştirmek. Bazı durumlarda makine haznesine kimyasal eklenerek ve bu kimyasal sisteme verilerek, hem tıkanıklık gideriliyor, hem de borunun korunması sağlanıyor.

Lavabo açan firmalar

Tıkanıklık gideren ve daha başka tesisat hizmeti veren firmaların kalitesi de, fiyatı belirleyen unsurlardandır. Lavabo açan firmalar, bünyelerinde çalışan personelin tecrübeli olup olmamasına göre değerlendirilebilir. Ayrıca firmaların ellerinde bulunan cihazların da verilen hizmete etkisi büyüktür.

Firmada deneyimli personel bulunması ve gelişmiş cihazlar ve yöntemler ile işlem yapılması, yapılan işin de o oranda kaliteli olmasını sağlar. Tabi bu durum da verilen hizmetin fiyatına yansır. Aslında yapılan iş ne kadar kaliteli ve hızlı olursa, müşteriye daha ucuza mal olur. Tıkalı tuvalet açma fiyatları bu kapsamda da değerlendirilebilir.

Tıkalı tuvalet nasıl açılır?

Tuvaleti tıkayan maddelerin tamamı, günümüzde gelişmiş robot ya da makine ile giderilir. Tuvaletin tıkanmasına; suda erimeyen tuvalet kağıtları, pedler, saç kılı ve buna benzer maddeler neden olur. Bazı durumlarda, yapıların ilk oluştuğu zamanlarda tesisatların içerisine inşaat atıkları ve moloz parçaları kaçabilir.

Daha sonradan fark edilen bu parçalar, ilerleyen zamanlarda tuvaletlerin kullanılması ile birlikte, tıkanıklığa neden olurlar.

Bu gibi sert cisimlerin parçalanması için robotun ucunda bulunan ve spirale bağlı olan aparatlar kullanılır. Aparat sert cisimleri parçalar ve kendisine doğru çeker.

Nispeten daha yumuşak nitelikte olan cisimler ise basınçlı su ile ayrıştırılır ve sistemden atılır. Basınçlı su ise yine robotun aynı zamanda gövdesi olan hazneden sağlanır.

Tıkanan tuvaletleri temizlemenin yollarından bir tanesi ise kimyasal kullanımıdır. Tesisatçıların özel üretim olan kimyasalı kullanması ise yine robot yardımı ile olur.

Bireysel olarak da karpit ve benzeri çözücüler de tuvalet tıkanıklığında kullanılabilir. Ancak bu kimyasalların zehirleyici özelliği vardır ve kullanmadan önce bazı önlemlerin alınması gerekir.

Benzer Yazılarımız

Peteklerin temizlenmesi – Petekler nasıl temizlenir?
Kombi cihazlarının bakım ve onarım çalışmalarından bir tanesi de peteklerin temizlenmesi işlemleridir. ...
Yerden ısıtma ısıtmıyor- Yerden ısıtma sistemleri
Vücudun ısı dengesini sağlayabilmesi kan pompalanmasıyla mümkündür. Ayaklara kan gitmesi daha uzun sürd...
Su Arıza Tespiti
Su Arıza Tespiti Ankara Su Tesisat borularında oluşan en ufak bir kaçak evinize ya da iş yerinize zarar ver...
Dikmen Su Kaçak Tespiti
Dikmen Su Kaçak Tespiti (Angora Tesisat) Çankaya Dikmen bölgesinde 20 yıldır sunduğumuz Dikmen Su Kaçak T...
Eryaman Su Kaçağı Bulma
Eryaman Su Kaçağı Bulma Hizmetleri Eryaman Su Kaçağı Bulma ekibi olarak yaptığımız onlarca bizi biz ya...
Kameralı Tesisatçı Ne Demektir? – Kameralı tesisatçı özellikleri
Tesisat firmaları artık gelişmiş kamera cihazları ile su kaçaklarını tespit ediyor ve kırma ya da dökm...